4

ahmet özdemir

makbule özdemir bir anne. mayıs 2016'da çorum'daki evinin önünde askere gidecek oğlu için şenlik düzenliyor. oğlu ahmet ve arkadaşları o gece halay çekip, eğleniyor, tüm sınıf arkadaşlarıyla helalleşiyor. annesi ahmet'in omzuna allı pullu ay yıldızlı yazmasını (allık) takıyor, ellerine kınasını yakıp peygamber ocağı diye adlandırdığı malesef lanet kaderine doru yol alıyor. hayırlısıyla gitsin gelsin diye dualarla uğurluyor.

o zaman 20 yaşında olan ahmet özdemir, 5 mayıs 2016'da önce ısparta'daki acemi birliğine, 10 temmuz'da da istanbul metris kışlasına teslim oluyor. ve bir daha geri dönemiyor.

çünkü bu asker 15 kez müebbet hapis cezasına çaptırıldı.

suç: darbe.

5 günlük asker, darbe yapmış. bunun gibi onlarca örnek var.

bu askerler muhtemelen, darbe içerisinde bilmemeleri gereken bir şeyler biliyorlar. bu yüzden de içeriden çıkarmıyorlar.

5 günlük askere 15 kez müebbet verilmesinin vebali bizim de üzerimizde. vatanını seven bir çocuğa, tüm vatan bir olmuş terörist diyor.

benim ülke adına artık hiçbir umudum kalmadı. hiç kimse o ananın hakkını ödeyemez, çektiklerinin karşılığını veremez. sonradan aklanacak elbette müebbet yatmayacak ama kime veya neye yarar?
 • 0
  caytiryakisi 5 ay önce
  videoyu izleyin www.youtube.com/watch
 • 0
  bizanskurdu 5 ay önce
  buraya yazıyorum, bu fetö davaları da ergenekon davalarına dönüyor. çok gereksiz mağduriyetler yüzünden at izi ile it izi karışıyor. 20 yaşındaki bir bebenin darbe ile uzaktan veya yakından işi olamaz ki çocuğun daha zimmetli silahı bile yok. hayatında ilk kez istanbul'a gelmiş, komutanı rap rap şuraya demiş, bunlarda oraya gitmiş. türkiye'nin yargı sistemi çöktü.

  tuz koktu tuz.
 • 0
  dusunenfasulye 5 ay önce
  ilk önce verilen emirlere koşulsuz itaat etmeyi öğretiyorlar sonrasında da emre itaat ettiği için ceza alır..
 • kimdir

  -bu bölüm ünlü kişiler/gruplarla ilgili bilgi paylaşılması amacıyla açılan bir bölümdür.

  21 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  huseyinargun

 • bu bölüm #kültür-sanat bölümünün alt bölümüdür.

 • +paylaşımların "... kimdir?" şeklinde yapılması görsellik açısından iyi olacaktır.


  +doğruluğu kesin olmayan bilgiler paylaşmak yasaktır.

  +araştırma sonucunun düzenlenip,ilgi çekici hale getirilmesi rica olunur.

  +asıl amacın bilgi vermek olduğu unutulmamalıdır.