15

dijital yayıncılık bugün itibariyle rtük kontrolü altına girdi

bugün resmi gazetede yayın hakkı ve iletim lisansı verilmesiyle dijital yayınların denetlenmesi ve getirilen düzenlemenin 4. maddesinde "programların içeriği ve seçimi ile radyo ve televizyon yayın hizmetlerinde bir yayın akış çizelgesi, isteğe bağlı yayın hizmetlerinde ise bir katalog içinde sunulmasına ilişkin düzenleme ve kontrol yetkisine sahip olmak" ibaresi yer alıyor bu tamamen netflix, puhutv, blue tv, apple tv gibi gibi türkiye'de dijital yayın yapan servislerinin tamamen rtük altında denetime girmesini getiriyor. böylelikle televizyon ve internet yayıncılığı arasında fark kalmayacak.

kişisel görüşüm yurt dışı kaynaklı yayıncıların (netflix, apple tv...) türkiye ofislerini kaldırmalarıdır, türk yapımı içerikleri kaldırmalıdır. böylelikle hiçbir denetim altında kalmadan resmi olarak türkiye'de hizmet vermeden sadece ingilizce hizmet ile ve içeriklerin türkçe altyazı içeriğiyle devam edebilirler. tek yapmaları türkiye ile ilişiklerini kesmeleri gerekiyor bu servislerin. sadece tek sıkıntısı örneğin orijinal netflix türk yapımı içeriklerini artık görmeyecek olmamız. çok da bir şey kaybetmiyoruz. hatta dolar üzerinden yapalım aylık ödemeleri de tamamen ilişik kesilsin türkiye ile. kuzey kore olalım amına koyim en iyisi. kendi aramızda tayyip çok iyi der avunuruz kendi kendimize kim bilcek.
 • 1
  hitus 21 gün önce
  acaba bunların sonu nasıl olacak
  0
  filozofunsakali 21 gün önce
  memleketin sonu gelir bunların gelmez.
 • 0
  bizanskurdu 21 gün önce
  bir şey çıkacağını zannetmiyorum. yani sansür falan yapamazlar, bildiğim kadarıyla parasını verince erotik yayın bile alabiliyorsun digitürkten.
  0
  filozofunsakali 21 gün önce
  yok puvo bu öyle değil. içeriği değiştirme, kaldırma, hiç yayına vermeme gibi gibi gibi olaylar var. sansür var yine. olaylar televizyondaki gibi olmasından dolayı çıkacak zaten. resmi gazetedeki maddeleri okuyunca anlıyorsun zaten. ayrıca işin ucunda yüzdelik pay bile var devlet tarafından. bildiğin yüzdelik pay istiyorlar bir kerelik yayın yapma lisansı falan değil yani.
 • 0
  lazcoder 21 gün önce
  rtük'e para yetmedi ceza kese kese
  0
  filozofunsakali 21 gün önce
  doymadılar
 • 0
  ofsaytsizburak 21 gün önce
  eskiden içki,sigara sansürlenmezdi arada açıp izliyorum diyorum nereden nereye geldik. giderek muhafazakarlaşıyoruz.
  netflix'teki içerikler çok etkilenecek bu sansürden. bakalım ne yapacaklar.
 • 0
  propanoikacid 21 gün önce
  çoğu dizide eşcinsellik mevcuttu. merakla bekliyoruz nasıl bi saçmalık yapacaklar
 • gündem

  Herkesin fikrine ihtiyacımız var..

  603 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  systemfailed

 • bu bölüm #olaylar bölümünün alt bölümüdür.
 • puiv kuralları ve avrupa insan hakları bildirgesi geçerlidir.