intermittent fasting

  4
  ismail5412 2.9.2019 14:35 ~ 14:39
  türkçesi "aralıklı oruç" olan, orucun yabancı versiyonu. farkı zayıflamak amacıyla yapılması ve açlık süresinde bazı yiyeceklerin yenilebilmesi, içilebilmesi.

  çok olmasa da göbeğim var. uzun zamandır kendisinden kurtulmak istiyordum ama diyet bana çok stresli geliyordu. öğreneli çok olmadı ama bu yöntemi gördüğüm anda tam benlik bir şey dedim. çünkü normal diyet gibi günün belli saatlerinde, belli ölçülerde yemek yemeyi gerektirmiyor.

  olay şöyle, günün belli bir 6 veya 8 saatini seçiyorsunuz. sadece bu saatlerde yemeniz gereken yiyecekleri yiyorsunuz. günün geri kalanındaysa aç kalıyorsunuz. ancak su, kahve, şekersiz diğer içecekler vs. serbest.

  en büyük korkum 3 gramlık kasımın da bir şekilde erimesi. aynı sorun diyette de var. pek spor yapan, yapmayı düşünen biri değilim. bu durum biraz kafamı karıştırıyor. eğer bu soruna çözüm bulabilirsem başlamayı düşünüyorum.

  sizin de fikirlerinizi bekliyorum.
 • 1
  banabubade 2.9.2019 15:37
  oruç tut hem sevap kasarsın reiz
 • 1
  ferhattt 4.9.2019 03:39
  spor yapan birisi değilsen, zaten adelenin içi boştur. yani, sen ac kaldığında kas kaybı olmaz. -spor yapmadığın halde, bir şekilde belli bi kas kütlesi olmuşsa işler değişir.-
  ifte uzun süre ac kalacağından vücut ödem tutmak isteyecek. bu yüzden, oruç saatlerinde suyu (vb.) bol tutmalısın.
  ve ne kadar göbeğin olduğuna bağlı olarak if işine yaramayabilir. belli bir noktadan sonra, terlemeden o göbeği indirmek imkansız. o raddeye gelmediysen, uygulanabilir.

  -dediğim gibi, en önemli nokta sıvıyı bol tutman. ödem tutarsan, hicbir anlamı kalmaz.