üniversite bataklığı

  9
  e_kmksz 8.5.2018 22:19
  üniversiteye gidenler bilir. eğer iyi bir bölüm okumuyorsan üni bataklıktır. boş yere hayatından 2 veya 4 sene belkide daha fazlası gider. üstüne birde kredi borçları eklenir. birçok kötü alışkanlıkta cabası. peki bitirdin diyelim sonrası tabi ki diplomalı ve borçlu bir işsizlik..
 • 1
  fucckerfuckerra 8.5.2018 22:23
  ülkeyi özetledin be kardeş
 • 0
  dreamof_dawn 8.5.2018 22:30
  yo ben buna katılmıyorum, tarih mesela atanamayan bir bölümdür, ama benim tarih okuyup yahut felsefe aynı şekilde, felsefe okuyup kendini geliştirmiş bircok tanıdığım var, sonra iki senelik tercümanlık okuyup şimdi çok iyi bir üniverstede 4 yıllığa tamamlamış ve iyi bir işi olan tanıdığım var, insanlar çabaladıkları kadarını kazanır.
 • 2
  binaenaleyh 8.5.2018 22:37
  universite insanin kendini her yonden gelistirebilecegi bir yer ama bu tabi ki senin elinde. kimse seni itmez, kendin kosmalisin. ben suan beni ben yapan cogu degerle universitede tanistim,kendimi tanidim,insanlari tanidim. kime nasil davranilir,kim hangi yolun yolcusu yasayarak gordum.aclik da gordum serefsizlik de. yani bu sureci dolu dolu yasamak insanin kendi elinde. elinde bir kitapla senelerce dort duvar arasina gidip gelebilirsin veya universiteyi hayatin portatifi olarak kullanabilirsin,secim senin.