11

lütfen bana bundan kurtulma yöntemini söyleyin

yine ben -bugün ne kadar çok başlık açtım harbiden- neyse. bu sefer gerçekten yakındığım ve çözüm aradığım bir sorundan bahsedeceğim: her işi son ana bırakmak.
asıl sorun şu ki, işimi son ana bıraksam da bir şekilde o işte bir başarı yakalayabiliyorum. daha doğrusu beklentimi karşılıyor.
lise sınavına girerken de aynısı oldu, son iki hafta asıldım falan filan. ama sorun artık beni yorması ve bazı şeyleri bu şekilde atlatamayacağımı anlamam.
çözümü ne kathiyen bilmiyorum ve bilen biri varsa lütfen söylesin. çünkü artık bir ağırlık olmaya başladı.
 • 0
  dream_ofdawn 7 ay önce
  zaman kadar kıymetli bir şey yokken ve hayat bu kadar kısayken, hayatını kendine göre yaşa, herkes başarıyı aynı şekilde yakalayamaz, fakat sana yeterli gelenle yetinmemelisin, iyinin iyisi vardır, kendini aşmak ve başarmak bence insan bilincinin en yüksek mertebesidir, yapabildiğinin en iyisin yap sana göre en iyi yol ne ise o şekilde hallet.
  0
  therosa 7 ay önce
  işte sorun tam olarak bu puvo. daha iyisini yapabileceğimden o kadar eminim ki çünkü tanık oldum buna. ama asla kalkıp da yapayım şu işi erkenden demiyorum.
 • 1
  illedeo 7 ay önce
  eğer böyle bir insansan yapacak bir şey yok. o zaman o işi son ana kadar düşünme ve son anda yap. en azından kafan rahat olur.
  0
  therosa 7 ay önce
  obsesif bir insanım, işimi son güne bırakıyorum. nasıl delirdiğimi bir düşünsene.
 • 0
  mastergamer 7 ay önce
  kendine küçük teşvikler ve büyük cezaları içeren bir program yap ve bu program üzerine namusun ve şerefin üzerine yemin et. uyarsan zaten sorun çözülür, uymazsan da sorunlarına ek olarak bir onursuzluğu eklersin.
  0
  therosa 7 ay önce
  ben her sınav çıkışımda bir otururum başlarım çalışmaya -iki ayda bir- sonra yine derim ki biliyorum zaten. son gün otururum beş-altı saat çalışırım. hepsini de öğrenirim. bence bana en büyük ceza üniversite sınavı olacak, umarım o kadar geç kalmam.
 • 0
  harleyyguinn 7 ay önce
  yarın biraz önemli bir sınavım var, ben hiç çalışmadım ve hala çalışmıyorum.
  uzun bir süre ben de işlerimi son güne bırakırdım fakat şimdi son güne bırakmakla da kalmıyor, o işi yapmıyorum da. bu alışkanlığından bir an önce kurtulmalısın puvo. yoksa benim gibi birine dönüşebilirsin.
  1
  therosa 7 ay önce
  biliyor musun o yola doğru ilerlediğimi hissedebiliyorum. amaan yarın çalışırım, amaan sabah çalışırım ve boom! bir bakmışsın ki hiç çalışmadım.
 • 0
  hedap 7 ay önce
  kendine has özelliklerinden niye kurtulmaya çalışıyorsun ki? diğer başarılı insanlar gibi düzenli olmak zorunda değilsin, düzenli tertipli olmak zorunda değilsin.
  kendini öyle olmak zorundymış gibi hissedersen yorulursun. bırak herkesten farkın olsun.
  azıcık müdahale etmeyin olm bir kendinize ya.
  ne alıp veremediğiniz ver kendinizle anlamıyorum ki
  0
  therosa 7 ay önce
  bu özelliğimi seviyorum, sonuçta onların çok çaba harcayarak yaptığı bir şey benim en fazla iki haftamı alıyor. ama bir yerden sonra yeterli gelmiyor. son güne-haftaya bırakarak halledemiyorsun. bu benim karakterimin yapı taşlarından biri değiştirme imkanım yok ama mesela ders alanında yapmamam gerekiyor, halledemiyorum bazı konuları çünkü.
 • soruyorum

  SOR CEVAPLA KATIL ABONE OL

  44 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  samurai
  reelsamurai

 • bu bölüm #sor bölümünün alt bölümüdür.
 • küfürsüz ve kardeşce takılacağınız bir ortam  

  lütfen abone olmayı unutmayınız

  puiv kuralları geçerlidir!

  her türlü soruyu saygı çerçevesinde sorabilirsiniz.