muharrem incenin aslında ittifak için zararlı olması

  12
  systemfailed 4.5.2018 20:33
  şimdi chp bekledı bekledı ve sonunda adayını muharrem ince olarak belirledi bir çok partili bu duruma çok sevindi ama aslında bu durum ittifak için ve muharrem ince için zararlı bir durummu ?

  daha öncede chp içerisinde muharrem ince ile kemal kılıçdaroğlu arasında çekişmeli rekabetler söz konusu oldu bu yarışı kazanan kemal bey oldu her zaman muharrem ince kemal bey için bir rakip oldu .

  ittifak toplamda iyi parti, chp, sp ve dp olarak gözüküyor sp karamollaoğlu olarak belirledi iyi parti meral hanım olarak chp sayın inceyi gösterdi açıklanan liderler kendi çevrelerinde en popüler liderler ve bu liderler tüm planlarını 2.tur hesapları üzerine yapıyorlar ortak karar 2.tura kalan lideri tüm ittifagın desteklemesi 1.turda tüm planların alt üst olma ihtimali hakkında hiç bir açıklama yada planları varmı yokmu bilemıyorum ama şöyle bir durum söz konusu var muharrem ince ve meral akşener arasında bir yarış olacak bu yarış daha yüksek ihtimalle peki 1.turda ince akşeneri egale ederse neler olur ?

  muhtemelen ilk turda muharrem ince meral akşeneri bir kaç puanla egale edebilir örnegin bu örnek tamamen kurgudur tabıkı %25 ile ince aldı ve 2.tura ince çıktı alacagı sayın incenin alacagı oy 2.turda %30 asla geçmeyecektir neden ?. çünkü sayın incenin hitap ettigi kesim bellidir ve bu kesim üzerinde oy alamaz imkanı asla yoktur ve böylece kaybeder bir çok yetkiside gider ve chp defteride kapanmış olur ..

  meral akşener görünen çizgisi hem sag hem sol hemde hükümet kanadına kızan ve kime oy atsak diyedüşünen bir çok insanın gözdesi halinde şu anda muhtemelen 2.tura kalırsa kazanma olasılıgı çok yüksek en başından beri chp umursamayan bir rakip ittifak var ama akşeneri hedef aldılar sebebide her kesime hitap etmesidir .

  şimdi bu durumda ittifak olarak kendilerini insanlara lanse eden liderler neden tek aday yerine durmadan popüler adayları insanların gözlerine sokuyorlar o ayrı ve sayın inceyi bu kadar yüksek riskli ihtimaller varken aday gösteren chp ne yapmak ıstıyor ?

  kendi fikrimdir bu tip bir stratejı ile bu ittifak kaybedecektir bu kayıpta en buyuk payda bence chp faktörü olacaktır .

  sonuçları hep beraber göreceğiz ama ben dedıklerımın arkadasında duruyorum.. gene konuşuruz konu üzerine
 • 1
  orost 4.5.2018 20:51
  %30'u geçemez demen yanlış 2. tur için. 2. turda rte'nin karşısındaki aday kim olursa olsun oyu en kötü %45'dir. rte'nin %50'yi geçecek oyu kalmadı aslında, muarrem ince doğru söylemlerle bu oyu alabilir ki ben ilk turda meral hanımın da şansının yüksek olduğunu düşünüyorum.
  0
  systemfailed 4.5.2018 20:55
  ben onu tahmın söyledım ama ılk turda ne alırsa 2 turda en fazla 5 puan fazlasını alacak göreceksın dedıgım uzere chp yerı bellı ve senelerden berı pkk ve fetö ile birleştirdiler chp yı o yuzden alamaz dıyorum ama merak akşener kalırsa 2 tura cok fazla her kesımden oy alacaktır göreceksın
  0
  hattorisakso 5.5.2018 12:56
  benim anlamadığım o zaten, chp yi sadece sözde pkk ve fetö ile ilişkilendiriyorlar ve buna çoğunluk inanıyor. ama gel gelelim akp fetö ile kucak kucağa( a'dan z'ye) pkk ile davullu zurnalı karşılama, yüce türk bayrağının yanına o kalleş kumaş parçasını çekme vb. olayları görmeyen kalmadı. kandırıldık demek ne kadar inandırıcı? bir kere kandırılan bir daha kandırılmaz mı? tarafım yok. atatürkçü olmam chp yi desteklediğim anlamına gelmez. şunu net olarak görür ve söylerim ki siyaset orospuluktan başka bişey değil. bugün savunduğunu yarın suçlayabiliyorsun. hele ülkemizde futbol takımı tutar gibi siyasi parti tutan insanlar varken kime neyi anlatmaya çalışıyoruz...
 • 2
  ofsaytsizburak 4.5.2018 21:05
  ''çünkü sayın incenin hitap ettigi kesim bellidir ve bu kesim üzerinde oy alamaz imkanı asla yoktur ve böylece kaybeder bir çok yetkiside gider ve chp defteride kapanmış olur''
  katılmıyorum bu söylemine. zaten chp tabanı ince'ye oy verecektir. ekstra olarak ince kürtlerden ve muhafazakarlardan da oy almayı hedefleri arasına koydu daha bunu ilk günden gördük.
  0
  systemfailed 4.5.2018 21:08
  valla benım fıkrım budur bekleyip göreceğiz ama chp seçmeni her zaman bellidir %26 geçmez sen hesapla gerısını neyse tabı herkesın fikrine ihtiyacımız var.
  1
  hasyazar 4.5.2018 21:36 ~ 21:36
  bu seçim çok farklı puvocum. rte ve karşıtlarına döndü. incenin yapacağı küçük nüanslar ile galibiyet hiç uzak değil. ortada bir de boru gibi meral akşener ve hdp desteği olacak bunu unutma.
  0
  ofsaytsizburak 4.5.2018 21:54
  aynen öyle 2.tura kalırsa tüm muhalifler ince'de birleşecek.
 • 0
  dreamof_dawn 4.5.2018 22:14
  muharrem ince iyi hoş ama kaybedenler klubü gibi adam, ne olacak merak ediyorum, sp nin hiç şansı yok evet tabanda iyi bir kitleleri var ancak birçok spli ne oluyorsa sandıkta oluyor ve rteye oy veriyorlar, keşke ince aday olmasaydı..
 • 0
  rknrzgr 5.5.2018 11:32
  komik geldi
 • 0
  nanikor 5.5.2018 13:12
  incenin kariyeri yalova veya izmir belediye başkanı olarak devam eder
 • gündem

  gündemi yakalayan ilgi çekici ve sıcak başlıkların eklenmesi gereken bölüm.