6
hangi dil
biliyorum bu konu 45625265 farklı sitede ya da forumda 9877865562 kere açıldı. çoğunu gezdim. birinin gerekli dediğine diğeri gereksiz demiş vs vs. yazılıma merakı olan biriyim. şu an için hobi tabi ama ilerde ar-ge de çalışmayı düşünebilirim.(mühendisiz canım havamızı da atalım :)))
işin içinden bi türlü çıkamıyorum.
java, python,c,c++,c# ...
bi el atın da tartışalım şu konuyu.
 • 1
  pass 1 ay önce
  ben javayla başlayacağım. aynı durumda sayılırız.
  0
  propanoikacid 1 ay önce
  ben yaklaşık 3 aydır python çalışıyorum ama bazen sınavlar falan bırakıyorum.tatil yaklaştı.artık ciddi olarak başlicam.sadece dil önerisi değil ayrı olarak neden o dili önerdiğnizi ve o dille ilgili bi kaç kaynağı da yazarsanız sevinirim
 • 1
  ferdiucuncu 1 ay önce
  ben şahsi olarak python 'u tavsiye ederim, ama fanatiklik yapmamak gerektiğininde altını çizerim yani zaten programlama (bence) kod yazmaktan ziyade mantığı oturtmak ve pratik düşünebilme üzerinedir (gerçi mühendis olduğuna göre bu kısmı zaten biliyorsundur :) )
  velhasıl (en az) bir dilde mutlaka uzman olman gerekir ben de bu konuda python 'u kesinlikle tavsiye ederim yinede bir araştır hangisine ısınırsan onunla devam et ama sırf bir dile bağlanıp diğerlerinden nefret eder gibi hareket etmeni tavsiye etmem gerektiğinde müdahele edebilecek kadar da olsa her diğer dilleride çözümlemeye çalış.
  0
  propanoikacid 1 ay önce
  tam aksine nefret etme yok.ama hepsini bi anda öğrenmek istiyorum.ben de zaten şu an pythondan devam etmek istiyorum.ama tartışmakta fayda vardır..
  1
  ferdiucuncu 1 ay önce
  belki incelemişsindir bunları ama ben yinede bırakayım bir incelenmesini tavsiye ederim
  wikipedia : python (programlama dili)
  web tekno : python neden bütün hackerların favori programlama dili?
  0
  propanoikacid 1 ay önce
  teşekkür ederim.bakacağım. python <3 ben :))
 • 2
  mryoda 1 ay önce
  bu yazımı okudun mu = https://www.puiv.com/i/5wp1g6qa
  0
  propanoikacid 1 ay önce
  şimdi okicam.
 • 0
  jubathecoder 1 ay önce
  dilden ziyade bu dili kullanarak ne yapıcaksın sorusuna cevap vermelisin. bu sorunun arkasından bu iş için en uygun dil diye devam edebilirsin.
  sadece dil seçmek saçmalıktır.
 • 1
  dgcezarsdg 1 ay önce
  ar-ge çalışmak istiyorsan python bilmen gerekir bir şeyleri geliştirmek ya da üretmek için python ile kodlama yaparken sana en çok yardım edecek c,c++ olacaktır. ülkemizde baktığın zaman java bilirsen daha kolay işe girmen fırsatı var :)
  0
  propanoikacid 1 ay önce
  teşekkür ederm
 • 1
  akifcansagar 1 ay önce
  hazır bu kadar bilgili forumdasları bir arada görünce sormadan edemeyecegim.
  ben ne edem nerelere gidem ! ben programlamaya bir yerden baslamak istiyorum ama beni kelimeleriyle costuracak insanlarlar lazım . c# programlama belgem var ama ne ise yarar ki bilmedikten sonra . yıllar önce belgeyi aldım attım köseye o günden beri hiç acıp kendimi gelistirmedim . artık biryerden baslamak istiyorum . android uygulama geliştirme benim için cezbedici neden diye sorarsanız cevap veremem .bana öneriniz nelerdir . ingilizcemi de gelistirmeye baslıyorum artık alt yazılı diziler vs . matematik de önemli bunların hepsini bir arada götürmem gerekiyor . seneye de istanbulda veya istanbula yakın yerlerde yazılım mühendisligi kazanmak istiyorum biliyorum cok şey istiyorum :(


 • programlama

  Donanıma ne yapması gerektiğini söyleyen sanat! Bilgi paylaşımı amacıyla kurulmuş bu bölümde yeni bilgiler edinebilir, kendinizi geliştirebilir ya da bilgilerinizi paylaşarak katkıda bulunabilirsiniz.

  110 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  ssl

  mryoda
  erkansivas35
 • bölüm kuralları

  sizden uymanızı rica edeceğimiz bazı basit kurallar var. 

  • bilgisayar teknolojileri ile ilgisi olmayan içerikleri bu bölümde oluşturmayın. yorumlar için de aynı geçerlilik mevcuttur.
  • yazılım bir sanattır ve siyasetin, küfür ve hakaretin sanatla ilgisi yoktur. lütfen yorumlarınıza ve içeriklerinize özen bu konuda özen gösterin.
  • puiv içerisinde başka bir üyenin yazısını bütün olarak kesinlikle kopyalamayın. kullanmak istediğiniz kısımı alıntı işareti içerisine alıp, orjinal başlığına link verin.
  • etik ya da legal olmayan her türlü yazılımsal ürün ya da içerik paylaşımı yasaktır. hack, crack vb.


  içerik standartları

  • anlatacağımız şeyi çok iyi bilmemize gerek yok, herkes her şeyi bilemez. siz başlatın, elbet konuya hakim bir yazarımız vardır.
  • içeriğimizde kod varsa, kodumuza yorum ekleyip öğrenmek isteyen arkadaşlara destek olalım!
  • puiv standartları gereği paylaştığınız kodların tüm harfleri lowercase olacaktır. bir başkası kopyalayıp çalıştırmaya çalıştığında hata almayacağına emin olalım. yorum kullanarak belirtelim.
  • resim ya da anket paylaşımları haricinde içeriğimizin çoğunu anlatımların oluşturması gerektiğini unutmayalım.

  bölüm kuralları hakkında bilgi edinmek ve fikir belirtmek için tıklayınız.

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...