10
chp ile hdp kartal' da "teslim olmayacağız" mitingi düzenledi
chp, terör örgütüne destekten tutuklanan milletvekillerine destek için hdp'yle bugün ortak miting düzenledi. chp'li kartal belediyesinin de imkanlarıyla yapılan mitingde parti bayraklarının açılmaması yönünde chp'den ilçe yönetimlerine uyarı yazısı gönderildi.

ensonhaber
cumhuriyet
#kartaldaterörei̇ttifak
pbs.twimg.com/...media/cxtehaaweaaıhım.j
pbs.twimg.com/...media/cxtmycuw8aa5uc4.j
pbs.twimg.com/...media/cxtr2lfxgaqxzxn.j
 • -2
  sewo 1 yıl önce
  bu olay akp anlattığı gibi chp'nin hdp'yi desteklemesi değil. bugün size yapılan yarın bize yapılır olayıdır.
  nasıl olursa olsun pkk desteklemiş olabilirler ancak her şeyin bir yolu yordamı var. yarın öbürgün chp'ye siz fetocusunuz veya siz şucusunuz diyip tutuklarlarsa ne olucak siyaset engebeli ve kurallı bir zincirdir.

  mesele sonuçları şuan olan olaylar, yarın hesabı sorulabilir hdp'liler gene hapse atılır. ancak süreçleri bozguna uğratırsak problem olur.

  düşünün biraz neden sadece hdp, şu akpl'li yolsuzluğa karışmış milletvekili veyahut bakanlar neden yargılanmadı. onlarda hakimin ifade verin kararını dinlemedi ifade vermeye gitmedi. onlar niye apar topar tutuklanmadı.

  kimse bana çalıyor ama çalışıyor demesin.
  benim bir kuruş vergimi çalanın bu çalana oy verene hakkım haram zıkkım olsun. kursağında fitil fitil gelsin.

  bundan öncekiler çalmış minvalleri var kim çaldı sorarım.
  atatürk mü ? tüm mal varlığını devlete ve chp'ye bıraktı.
  ismet reis mi? karalama kampanyasına kurban ediliyor. atatürk'e laf edemeyenler ona ediyor neden peki. şuan dokunulmazlığı bulunanlar bile eski cumhurbaşkanlarına hakaret ederse cezası 5 yıl hapis onaylanıyor. dokunulmazlığı düşer düşmez 5 yılı yiyorlar.
  adnan mender mi ? adam parayı pula yollara fabrikalara yatırınca amerika destekli darbe oldu.
  demirel mi? yook artık gülerler adama :)
  ecevit mi? yoohhhhh daha neler adam öldüğünde 1 hafta yas ilan edildi. bu adam türkiye tarihinde alınmış en yüksek oylara çıkmış. atatürk'ün ardından savaş kazanmış tek lider. karaoğlan, amerika türkiye kıbrısı alınca ambargo koyarak açlık getirdi halk dayanamadı ve seçimle gönderdi.

  alın bakalım kim çalmış ben görmedim bilmiyor.
  0
  rockefeller 1 yıl önce
  +1
  2
  yondaimehokagesama 1 yıl önce
  aga tamam yordamı kuralı siktiler doğrudur.ama mhpyi bir tane hdpyle birlikte miting yaptılar diye haberi var mı?demekki bu işler sadece yolu yordamı korumak için değil.bir teröristi desteklemenin herhangi bir bahanesi olamaz.diyorsun ya vergimden çalana haram zıkkım olsun.haklısın olsun.ama teröristleri desteklerken şehitlerin hakkı ne olacak? bunu bir chpli bir şehit ailesine nasıl açıklar? açıklayabilir mi? aşırı demokrasiden hainliğe çanak tutmayın.
  -1
  sewo 1 yıl önce
  bak onlar siyasiler . yolları yordamı uymazlarsa bak türkiye'yi bitiriyorlar . bu balyozu, ergenekonu kim yaptı. sonucunda türk silahlı kuvvetlerini bitirdiler şimdi parlementoyu bitirip. başkanlığı getircekler.

  hainlik mi asıl hainlik, terörü bitirebilcek iken bitirmemektedir. apoyu beslemek değil midir.

  mhp diyorsun. bu mhp seçimlerde koalisyonu kursaydı şuan akp kadrosunun tamamı yolsuzluktan hapisteydi. asıl hainlik bu değil midir?
  0
  yondaimehokagesama 1 yıl önce
  ben bu konu için konuşuyorum.şu şunu yapsaydıya girsek bu konu bitmez😂.şunu söyle şehit ailesine bu durumu açıklayabilirmisin?efendim biz sizin oğlunuzu öldüren adamlarla miting yaptık diyebilirmisin?
  0
  sewo 1 yıl önce
  bak eğer buğün hdp tutuklanmak isteseydi.

  anayasal düzenle yapılırdı. meclise gelirdi ve oy çoğunluyla yanlış hatırlamıyorsam.
  350 milletvekili yeterli burada 317 akpden var mhp desteğiyle kaldırılır ve tutuklanırdı. ancak olay ilerde şuna dönücek hukukta önceki yapılan eylemler daha sonra tekrar eder geleneksel hukuk adı altında çünkü persfektif farkı olduğu için kanunlar farklı baz alınır bu yüzden eşitlik için önceden yapılan olaylar zinciri tekrar edilir.

  chp düşüncesi böyle bir olay oluyorsa anayasal düzen korunmadan tutuklama yapılıyorsa.
  yarın öbürgün ananız babanız en ufak bir ses çıkardığında veya siz bu yanlış dediğinizde tutuklama olayları devreye gircek.

  hafızanı yokla.
  ergenekon, balyoz...

  isteğe göre tutuklamalar anayasal düzeni erki olarak bozmadır. bu türkiye'yi karıştırma cabasıdır. yoksa chp'nin işi gücü yok hdp desteklicek. onlar sizin kadar düşünemiyor mu bırak şehit annelerini ahaa oy kaybetcez diye düşünemiyor mu

  bak chpli değilim yanlış anlama ben apolitik düşünceyi savunan birisiyim.
  0
  yondaimehokagesama 1 yıl önce
  soruya cevap ver pls.gidip şehit ailesine biz senin oğlunu öldüren adamlarla yürüyüş miting şu bu yapıyoruz diyebilirmisin?
  0
  sewo 1 yıl önce
  yarın şehit olacak bir devlet kalması için anayasal düzeni korumak için gerektiğinde pkk bile koruduk diyecekler.

  şehit olanlar ne için öldü vatan için sen vatanın ortasına oyan bir partiye direniyorsun ve halkı dolduran propaganda yapan bir havuz medyası varken.

  şehitlere kim kelle dedi?
  şehitlerin arkasından yan gelip yatma yeri kim dedi?
  0
  yondaimehokagesama 1 yıl önce
  ya bak bunlarda haklısın ama soruma cevap verebilirmisin lütfen?
  0
  sewo 1 yıl önce
  sen ne dersen de ister iyi cafcaflı bir cümle veya sert bir cümle ateş düştüğü yeri yakar evlat acısı veya koca yada baba acısı çeken birisine vatan içinmiş falan demek ona bir anlam ifade etmez. kendi yerime koyuyorum benide etmezdi.
  ancak vatanın müdafası sadece askeri olmuyor siyasal anlamda olması lazım. her istediğini yapan bir iktidar partisine izin verilmemesi gerekiyor yoksa anayasal düzel kalmaz, devlet kalmaz.
  0
  yondaimehokagesama 1 yıl önce
  ne dersen ne diyemezsin çünkü sorum gayet net.sorumun cevabı hariç destanlar yazıyorsun.
  0
  sewo 1 yıl önce
  mevzu bahis vatansa gerisi teferruattır.
  o şehitler vatan için ölmedi mi, vatanı kurtarmak için bu olaylar gerekiyordu.

  dikkat edersen cevabımı vermiştim.
  0
  yondaimehokagesama 1 yıl önce
  evet veya hayır demiyeceksen yazma cevap falan vermiyosun.ben sana şehit ailesine gidip biz teröristlerle yürüyüş yaptık diyebilirmisin diye soruyorum sen o şehitler vatan için öldü diyosun.
  0
  sewo 1 yıl önce
  ben yürüşüye katılmadım chplide değilim ben demem. ancak yapılması gereken nedenleri anlattım.
  0
  yondaimehokagesama 1 yıl önce
  ee işte ben demem lafı herşeyi açıklıyor.
 • 0
  hedap 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  olmamasi gereken bir miting. bugun hdp yarın chp demek cok abartili bir savunma bence.
  sen terore destek verip bize de dokunacaklar dersen e kork bi zahmet yani:)
  chp li olunca teröre destek vermek meşru mu oluyor yani?
  terore destek veren. akp li veya mhp li bile olsa tutuklanmalidir.

  ama surdaki resim cok nettir.

  #kartaldateroreittifak

  bu kesinlikle chp nin karanlık yüzünün bir yansıması.

  apo bayraklariyla mitinge çıkıp baya baya terörist savunuyorsun be kardeşim. göz var nizam var. elinde sonunda chp ye de dokunacaklar. lakin zamani var.
  atatürk un arkasina siginip terore teroriste arka çıkma devri bitiyor:)
  0
  sewo 1 yıl önce
  ben muhalif birisiyim eğer geri dönüp bakarsan chp eleştirdim katı katı. ben apolatiğim. hayatım boyunca hiçbir zaman oy atmadım bir siyasi partiye.

  burda eğer hdp korunmazsa yarın chp öbürgün parlementoya giren kişiler tutuklanıcak. cem uzan amerikayı soydu diye bitirdiler. peki bu akp yolsuzlukta türkiye'yi soydu onları niye bitirmediler biraz gözünüzü açık. havuz medyasına bir bak propaganda ve algı operasyonu nedir görürsün.
  0
  hedap 1 yıl önce
  akp coktan biterdi de olmayinca olmuyor ışte. o kadar gezi 17 aralik hakan fidan ifade çağrılması vs vs gibi olaylardan kurdukları örümcek aginin destegiyle çıkmış. demek oluyorki bu adamların secimden başka gitme yolu yok.
  bu durumda da en cok destek chp den geliyor.
  sen en büyük rakip olarak apo posterleriyle miting yaparsan hem oy kaybedersin, hemde oy kaybederek akp nin seçimde ki yerini garantilemis olursun. en buyuk destek chp den geliyor çünkü en iyi rakip olabilecek partinin oy kazanmak için giristigi mantikli bir is yok.
  ıki taraf icinde durum ayni,
  akp li caliyor ama çalışıyor.
  chp li secilemiyor ama iyi konuşuyor.

  hdp suan korunsun diyorsun da , terorle en büyük iliskiyi kuran vekilleri korumak gerçekten hakkaniyetli bir davranış mi?
  teröre kim destek veriyorsa seçilmiş secilmemis farketmez idama kadar gitmeli bence.
  0
  sewo 1 yıl önce
  arkadaşım anlamak mı istemiyorsun. chp koruyun ceza almasın demiyor. kurallarla ceza alsın. meclise getirin dokunulmazlığı indirmeyi, ceza almaları için tutuklama kararını gen soru şeklinde getirin onaylansın götürülsünler.

  ancak akp istediği, ben polisimi gönderirim hemen tutuklarım.

  örnek vereyim:
  sen arabanı yanlış yere park ettin. devletin sana bildirmesi gerekiyor bunu sonra ceza vericek ödemezsen hapis olcak.

  devletin istediği:
  sen arabanı yanlış yere park ettin. devlet sana bildircek. cezayı ödemeni beklemeden tutuklicak.

  böyle bir işleyiş yok. bakın ilerde işler arap saçı olur. canlarının istediklerini tutuklarlar sonra pardon diyip bırakırlar. neden bunca zaman beklendi hdpli terörislerle yakınlığımız yok mu dedi. cani apoyla görüşmelerine kim izin verdi. bakın bunlar ilerleyen zamanda rahat rahat iş yapabilmek için ele alınmış olaylar.

  biraz sağ duyu.

  eğer akp hedefi hdpnin ceza alması olasaydı. meclise getirirdi. chp karşı dahi olsa akp ve mhp oylarıyla dokunulmazlık kalkar ve tutuklanırlardı.

  ancak herşeyin düzenini bozuyorlar.

  unuttunuz mu sahte bir darbe yapcaklar operasyonuyla ergenekon, balyoz adında darbe soruşturmaları açıldı kaç yıl hapiste kaldılar sonra salındı özür dileriz dediler kandırıldık dediler.

  yarın öbürgün ananız, babanız en ufak ses çıkardığında bu yanlış dediklerinde hiçbir anayasal kural dinlemeden tutuklicaklar.

  zaten akpnin bu olayı hdp ile başlatma nedeni budur. hdp : pkk bizim gözümüzde hadi bunu yapalım halk zaten bir şey demez lakin chp ön gürdü planı hedef hdp değil hedef yargı kararları anayasal düzen olmadan rahatça tutuklamaların önünü açmak.
  0
  hedap 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  yalnız benim bildigime göre dokunulmazlıkların kaldirilmasini ilk hdp talep etti. daha sonra chp istedi ve akp mhp de kabul etti ve dokunulmazliklar kaldırıldı.
  mhp genel başkanı dahil ben savcının cagrisina uydum gittim diyor. chp lilerden de savciya giden var.
  savciliga 1 ay boyunca çağrı olmasina rağmen gitmedi bunlar.
  savcılık 45 gun boyunca hdp li vekillerin gelmesini bekledi.
  süreç tamamen hukuksal işliyor yani.
  öyle bir anda baskin olmadi.

  diğer türlü olaylarda birşey diyemem ama söz konusu terör ve demirtaş biz ifade vermeye gitmeyecegiz nasil goturuyorsa gotursunler oyle kolay olmayacak diyor.
  ya sen kimsin? hukuktan üstün olduğunu mu sanıyorsun? dokunulmazliklar kaldirilmis ve savcı seni çağirmissa ve bu dokunulmazlıkların kaldirilmasini sen istemissin seve seve gideceksin.
  gitmezsende devlet böyle gelir çöker tepene.

  soz konusu hdp olunca, yargisiz idam bile etseler her türlü desteklerim yani sıkıntı yok:)

  0
  yepyeni 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  çok tarafsız bir soru soracağım. barış sürecinde olanları biliyorsun. tek tek yazmayayım.
  akp nin oyu azaldı mı ?
  hayır
  akp li "siz ne yapıyorsunuz ya ? teröristlerle, apo bayrakları..." dediler mi ?
  hayır

  bu nedenle mhp eleştirir chp kendi içinde eleştirir tamam derim. ama akp ve akp lilerin chp yi bu şekilde eleştirmesi samimiyetsiz geliyor.

  edit: ayrıca teknik olarak chp bu miting ile suç işlemiyor. varsa suçu cezasını alırlar. eğer meydanlarda apo bayrağı sallamak suç değilse bu chp nin ayıbı değildir.
  0
  hedap 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  olaya teknik olarak bakarsak herkes sucsuz dostum. birs sehit ailesine apo bayraklariyla türk bayragini yanyana sallamayi ne teknik olarak nede vicdani olarak anlatamazsıniz.
  yanu neresinden bakarsanız bakın ne kadar koyu chp li olursanız olun bu mitingin hiçbir şekilde elle tutulur savunulacak bir tarafi yok.
  1
  sewo 1 yıl önce
  vicdani olarak anlatmak imkansız zaten, ancak yargıyı korumak için yapılan bir olay. yolsuzluk olayında bile akp oyu azalmadıysa artık türkiye tamamen ayrıştı demektir.
  0
  yepyeni 1 yıl önce
  demek istediğim o. toplum tuttuğu partiye göre vicdan yapıyor.
  barış süreci dedin mi ses yok. chp olunca "siz nasıl yaparsınız !!"
  0
  sewo 1 yıl önce
  ben parti tutmuyorum apolitik birisiyim, olayı tarafsız ve anayasanın üstünlüğü olarak bakıyorum. devletin anayasal üstünlüğü olarak değil. chp gerektiğinde çok laf etmişliğim var ancak son zamanlarda yaptığı en doğru davranışlardan biri havuz medyasını bile şuan karşısına aldıç
  0
  hedap 1 yıl önce
  evet chp yapamaz. atatürk un kurduğu parti teroristlerle işbirliği yapamaz. bu nasil pislik bir zihniyet ya.
  akp yapti bizde yaparız.
  siz yapamazsiniz kardeşim.
  türk bayrağı ve pkk beziyle birlikte eylem yapamazsiniz.
  sevecenimlanla ayni seyleri soylemiyorsun bi kere.
  sen chp propagandasi derdindesin.
  ne kadar propaganda yaparsan yap ben sana soyleyeyim.
  chp denen suanki teröre teroriste destek verren sempati duyan zihniyet kemal kılıçdaroğlu denen amiple birlikte daha cok uzun yillar ayaklar altinda kalmaya devam edecek.
  ve isin garibi ne biliyor musun?
  chp ye ilk oyunu atan ben için bu durum cok hos geliyor şuan.
  her secimde yerle yeksan olmanizdan o kadar haz aliyorum ki.
  anlatamam yani.
  siz akp bahanesiyle teröre ve teroriste destek çıktığınız sürece, allah tan en büyük dilegim budur; o chp li vekiller tek tek kelepcelenerek birgün yargi önüne cikacaklar.
  yani sen burdan istediğin kadar propaganda yap, hiçbir zaman milliyetçilerin ve muhafazakarlarin üstünlüğünü yıkamayacaksiniz.
  ızmir de hoca ya dayak atan yobazlarin zihniyeti bu ülkede hiçbir zaman egemen olamayacak.
  proganda yapıyordun değil mi?
  al sana propaganda chp nin de teröre sarilan vekillerin de allah belasını versin.
  biz milliyetciler oldugumuz sürece ne akp ne chp ne hdp hiçbirinizin propaganda yapmasina izin vermeyecegiz.
  0
  sewo 1 yıl önce
  o nasıl bir düşünce akp mhp yapar chp yapamaz neden be arkadaş saçmalamaya başladın bence,
  akp biz aynı masaya otururuz ele başıyla konuşma o kanlı elleri sıkmaya hakkımız var demek nedemek.

  bak işin asıl garip yanı ne biliyor musun milliyetçilik duygusuyla yanıp tutuşan birsiyim yıllar önce bordo bereli time başvurular kapandı diye aylarca genelkuraymayın kapısında ağlamış birisiyim. mit'i başvurularını ilk kez açtığında ilk dilekçeyi verenlerden ilk genel geçmişimini gönderenlerden birisiyim. bana propaganda yapıyosun diyorsun. ben parti tutumuyorum havuz medyasının karalama kampanyası yaptığı olayı anlatıyorum.

  akp ve biz derken mhpliyim demek istedin heralde apoyu idam etmemeyi mhp kararıyla olmuştur. hatırlatıyım dedim.

  izmir de hoca ya dayak atan yobaz zihniyetten banane yobazın cezası hapistir. ne yani böyle il il ayrılcak mıyız bak bu ayrışmadır. her ilde en az 500 bin kişi var her pislik insan için kötülücez mi?

  15 temmuz'da herkes el ele tutuşup sokağa çıktı unutma biz bir elin parmaklarıyız ayrıştırma izin vermeyeceğiz ne demek siz kimsiniz biz kimiz yapma gözünü seveyim.
  0
  hedap 1 yıl önce
  sana demiyorum yepyeni ye diyorum senin dediklerinin hepsine karşı cikmadim bi kismina hak verdim zaten ama bu arkadasin yaptığı bildiğin chp propagandasi
  -3
  zenith 1 yıl önce
  anlamaz puvo bunlar boşver
  0
  sewo 1 yıl önce
  puko yanlış anlıyorsun ben hdp liler niye tutuklandı demedim. bu ileriye dönük bir olay.

  bak hadi chp terörist diyelim
  akp napcaktı:

  meclise hdp dokunulmazlığını kaldırma yasasını getircekti mhp ile oyları zaten yetiyor ve kaldırıp tutuklicaktı.

  ancak hedef yargı düzeni olmadan anayasal sınırlar dışına çıkıp iktidarımız istedi tutukluyoruz düşüncesini öne sürmek.
  zaten akp izin vermedi mi hdp nin apoyla görüşmesine

  asıl terörist yarın herkesi isteğe göre tutuklamasınlar anayasal düzen şeklinde tutuklansınlar diyen chp mi

  yoksa apoyla müzakere edip kürt açılımı adında pkk ile anlaşma yapan akp mi biraz beyninizi yorun lütfen.
  0
  hedap 1 yıl önce
  diger konularda hem fikriz de, hdp lilerin tutuklanmasinda anayasaya aykiri olan ve hukuka aykırı olan yer neresi tam olarak?
  0
  sewo 1 yıl önce
  bak diyorum şu şekilde olmalı.

  mecliste akp bir vekil gen soru vericek. ve gen soru için önergeyi anlatıcak. böylece ardından oylama yapılcak bunun için 350 millet vekili yeterli o hdpli vekilin dokunulmazlığı düşmesi için. akpnin 317 mhp tamam derse chp'ye ihtiyaç düşmeden onaylancak ve dokunulmazlıkları düşücek ve meclis kararıyla tutuklancaklar.

  olması gereken budur.

  ancak şuan yapılan bakın biz istediğimizi istediğimiz şekil tutuklarız ona göre efendi olun. aba altından sopa göstermek. bunu chp reddetiyor. bizi korkutamazsın diyor.

  bak cidden chpli değilim bu olayı havuz medyası propaganda halıne getirce chpliler hiç konuşturulmadı farkındaysan.
  0
  hedap 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  farkındayım. ama senin o dediğin yöntemi zaten milletvekilleri kaldırmadi mi?
  surda ki habere bakicak olursak mesela,

  aynen senin bahsettiğin yontemle kaldırılmış bu dokunulmazliklar.

  mahkeme önce tam da senin dediğin gibi evine tebligat yollayarak haber vermiş.
  ve akp li chp li mhp li (bahceli bile) gidip ifade vermiş.
  yani herşey tamolarak senin anlattığın gibi.
  chp şuan tutuklamaya karşı ise, neden kaldırdin mecliste nu adamin dokunulmazligini kardeşim? demezler mi adama?
  kaldiki sadece 150 vekil için kaldirilmis.
  terör suçu işleyen hdp bile oy vermiş dokunulmazlık kaldirilsin diye.
  tamam dediğin gibi nir risk var ama, yani çıkıpta hu tutuko0lamalra hukuksuz demeyelim.
  suan yargılanan vekillerin dokunulmazliklari tbmm de yapılan oylamadan sonra kaldırıldı ve yargılama süreci başladı.
  0
  sewo 1 yıl önce
  bak olay farklı bunu hdp bile oyladı bu şuan tutuklananların suçu için değil.

  akp chp mhp var onlarında hepsi gitmedi. neden gitmedi, tutuklama kararı meclisten çıkar milletvekili için hep hakim ifade için çağırıyor. polis nasıl tutuklayabiliyor. en fazla ( böyle bir yasal düzenleme yok zorunlu olarak meclis onaylamalı ) polis kolundan tutar götürür. ve ifade verince bırakırlar.

  nasıl oluyorda hala tutuklular nasıl oluyorda bazıları kelepçelendi. arkadaşlar bu ifade verme prosedürü nasıl tutuklamaya gitti.

  bende bunların tutuklanmasından yanayım bunlar apoyla müzakere yapmış insanlar hapse atılsın .

  ancak yolu yordamı var.

  ilerde olay çok farklı olucak. her kuralı kafalarına göre yapılcak chp bunu engelliyor. bu havuz medyasına inanıyorsun gezi olaylarında penguen belgeseli vermedi mi?

  lütfen biraz düşünmeye davet ediyorum.

  adam kendi kaldırmak istemiş dokunulmazlığını, ifade vermeye gitmek istememiş. gen soru verin oylayalım öyle gidip ifade verim demiş hakkı bu. yani pkklı bile meclise girdiğinde yasa koruyor sen yasayı delersen yarın tüm anayasayı çöpe atarız onlar ne istiyorsa öyle yönetiliriz.
  0
  hedap 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  yani biliyorsun mahkeme çağrısına uymazsa sanık hakkında yakalama ve mahkemeye zorla getirilme kararı çıkabilir. bu durumda polis tarafından tutuklu olarak mahkemeye gidersin.
  hdp den başka bir partili vekilin tutuklanacagini sanmıyorum ben:)
  ifadeye gitmesi için gensoru verilemez çünkü dokunulmazligi yok mahkeme cagirdiysa gelmek zorunda yanlış mi biliyorum ?
  0
  sewo 1 yıl önce
  yok milletvekilleri kişi zümresiyle aynı şekilde yargılanmaz onlar yüzbinlerin oylarıyla geldiği için daha hassas davranılarak yargılanır.
  gensoru yargılanması için bir olanaktır. o olay olmadan mahkeme kararı neticesinde gidip ifade verilmez.

  şöyle düşün devleti yönetiyorlar bunlar o zaman sürekli mahkeme kararından dolayı gidemezsin meclise.

  o yüzden gen soru şarttır.

  bu nedemek peki bakın anayasal işleyişi artık biz değiştirdik demek. chp bu yüzden indi sokağa yoksa onlar düşünmüyor mu oy kaybedicekleri yanlış anlama sende bende belli bir ıqdayız velhasıl kelam bir düşünce yapısına sahibiz ancak onlar bu işin içinde oy kaybedip kaybetmediklerini anlıyorlar bu riske niye giriyorlar

  sebebi belli anayasal düzenin işleyişi. havuz medyasına gelen emir ise bunu engelleyin bunlar pkk iş yapıyor olarak lanse edin ki chp meydandan çekilsin bizde rahatça anayasal düzeni bozalım.
  0
  hedap 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  evet bir miktar haklılık payın var. yalnız ufak hir detay var işte. terör sucuna bulaşmış olmaları.
  terörist cenazesi tasimak, apo nun heykelini dikeceyiz demek, sırtımizi pkk y yasliyor demek, tüm bunları yapan vekilleri ama onları halk secti diyerek korumamaliyiz. yani chp açısından söylüyorum. em azından şimdilik korumamasi bence iyi olur, hazır yargilanirken şöyle üç beş sene yesjnler:)
  0
  sewo 1 yıl önce
  hehh bak akp düşündüğü planda bu arguman olarak bunu kullancaklar.
  nasıl devletin en gizli bilgilerine '' aayyy darbe yapıyolar '' diyip ergenekon ve balyoz adı altında kozmik odalara girdiler bu seferde '' ayyy bunlar teröristi'' '' ayyyy bunlar terörist yandaşı, terörist sevici'' diyerek olayı absorbe edip istedikleri gibi dayatmalarla anayasal düzeni bozucaklar.

  yani ilerde yapıcakları hukuksuz tutuklamalara bu olayı dayanak göstercekler. düşün ilerde suçu olmadığı halde 7 yıl yatan milletvekilleri (bunlar hdp degil) chp mhp yada yeni bir parti üyesi.

  sonunda özür dileriz yanlış anladık dicekler.

  bunu baban yerine koy.

  o darbe yalanı atıp yıllarca hapiste yatan adamların cocuklarını düşün. siz bizim vatanımıza saldırcaktınız. siz hainsiniz diyerek acı cektirdiler. işten kovdular. baskı yaptılar. o cocuklardan biri yerine empati yapsana.

  gene chp vardı.

  bak chpli değilim olmicam neden çünküsünü açıklamıcam bir kaç nedeni var. kişisel.

  ama chp bu tür hak mahrumiyetlerinde hep yardımcı oldu hep doğru adım attı bak neden kambur üstü yerler hep chp'de hak koruma var adalet var.

  genede vermem oyumu benim değil mi vermicem.
  0
  hedap 1 yıl önce
  tabi birde meclis karariyle tutuklancklar terimini pek doğru bulmuyorum. tutuklanması yarginin verecegi nir karar. meclis sadece yargilanmasina musaade eder,
  0
  sewo 1 yıl önce
  işte bunu dedim yargılanmasina müsaade etmesi lazım. oyüzden izin vercek yargılayın dicek ama yargılayın demeden yargılanıyorlar peki neden ifade vermediler diye gülünç değil mi bu yargının bozulması demek.

  bizede bakın bunlar terörist biz teröristi yargılıyoruz size bişey yapmicaz diyorlar. peki ya bu düzenlemeler olunca yarın bizide istediğiniz için hapse atıcaksınız.

  sizin bir milletvekiliniz benim oğlumu ezince dava edersem benide tutuklicaksınız susturcaksınız. bu korku imparatorluğudur.
  0
  kevinyost 1 yıl önce
  bosuna bu kadar tartismissiniz ister kabul edin ister etmeyin chp ile hdp arasinda ki fark yavaa yavas kapanıyor chp icinde ki ulusalcılar bir bir partiden atiliyor parti kürt alevi partisi oldu ulan ataturkun partisi diye prim yapıyorsunuz su fotoğraflara bak tiksiniyorum sizden apo picinin atamin yaninda ne var kürtler kahkaha atıyorlardir bu mallar neyin kafasini yasiyor diye biz sirtimizi kandile dayadik heykelini dikecegiz diyen hdp baraji gecince yalovada pilav dagitti bu oclar simdi burda susturulmayacagiz hukukun üstünlüğü laga luga yapiyorsun al bu corlu ulku ocagindan tanidigim bir abim suan hala daglica da
  scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/...0969_n.j sen bu adama hukuku anlatabilirmisin ? sen hic şehit cenazesine gittin mi ? artik sunlara acimayin ya iktidar düşmanlığı yapıcaz diye devleti zaafiyete ugratiyorsunuz yapmayın
  0
  sewo 1 yıl önce
  şehitlere kim kelle demişti?
  ölen şehitlerin arkasından burası yan gelip yatma yeri değili diye kim demişti?
  apoyla müzakere yapıp, kandille silah bırakmak için kim anlaşma yapmıştı?
  doğu bölgemizi silahlarla kim doldurdu?

  algı operasyonuna çabuk itaat ediyorsunuz sen devlet yönetiyorsun bu bir şirket değil, bende gariban çocuğuyum şehit nedir bilirim ancak sen iktidar partisi amelleri için komple anayasal düzeni bozamazsın ve bunu da halkın karışmaması için hdp başladı ee ne diyecekler yarın 2 seçenek birden
  1)parlementer sistem bitti
  2)anayasa bitti bize pkk'yı bile tutuklatmadılar dicekler.

  kenan evrenin bile gözünün yemediği kanunları geçircekler. buğün güzeldir yaşanılasıdır ama yarını düşünerek hareket etmek lazım.

  o pkklı itler bir şekilde yargılanırlar ama yolu yordamı var. gerektiği şekilde yargıla ve böylece anayasayı bozma.
  0
  kevinyost 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  ben ak parti secmeni degilim o kelle gibi soylemleri akp seçmenine anlat ancak buna iktidar partisi emelleri vs. diyemeyiz burda milletin kendi istekleri yerine geliyor kabul etseniz de comar köylü deseniz de ak parti ve mhp bu ulkenin %70ine hitap ediyor ve demokrasilerde çoğunluga gore haraket edilir halkin istekleri bu dogrultuda ise buna uygun haraket edilmelidir halk bu tutuklamalari buyuk sukran ile karsilamistir isin yasama kismina gelirsek kanun cikartmak kolay kanunlari kanun yapan zaten halk iradesi degilmidir?
  1
  sewo 1 yıl önce
  çomar köylü nasıl bir söylem bu yanlış bunu düşünen hata yapar. köylü milletin efendisidir.
  akp+mhp:%64.9
  ancak göz ardı ettiğin bir şey var demokrasi çoğunluğa göre hareket değildir. azınlıkları çoğunluğa ezdirmeden hareket etmektir.
  ve kanunu yapan halk olamaz eşitlik kanun yapar. o zaman medeni kanunu halk istemedi kız çocukları mirastan eşit yararlanmasın dedi, kadınlar seçme seçilme hakkı olmasın dedi, bunlar istendi zamanında halkın çoğunluğuna bakılmadı gereken eşitlik yapıldı. bana bir hukuk öğrencisiyim dedin lütfen bir şeyleri göz ardı etme hangi partili olduğun önemli değil. sen bu ülkede doğmaya bilirdin. ancak doğdun bir gün ölüceksin arkana baktığında olan her mesuliyet vidanına ve ahlakina yazılacaktır. kanunları kanun yapan üstünde ki toplumun vidani hürriyetidir. hürriyet hiç bir parti ve halk için çiğnenemez. hdp terörist olabilir ancak onları ezmek için anayasayı silip atamayız ozaman yaşanılcak bir türkiye kalmaz korku imparatorluğuna merhaba deriz
  0
  kevinyost 1 yıl önce
  türkiye bugüne kadar korku ile yönetildi zaten puvo ben sadece bu kadar büyütülmesini anlamsız buldum eğer bu yasadışı uygulamalar chp için yapılsa karsısında dururum ancak aktör hdp olunca işin içine duygular giriyor
  0
  zenith 1 yıl önce
  başkanlık sistemine evet diyen mhp değil miydi ?
  0
  kevinyost 1 yıl önce
  ee yani alparslan türkeşin temel görüşler adlı kitabında da başkanlık sisteminden bahsediliyor hadi onu geçtim boşver de mhp başkanlığa evet demedi sadece başkanlığın halka sorulmasına evet dedi yani referandum olması için destek verdi devlet bahçeli bunu acık acık belirtti
  0
  zenith 1 yıl önce
  atatürk un başkanlık sistemi hakkında söylemlerini oku istersen ulkucu sözde vatan sever birinin başkanlığa pozitif bakması tartışılamaz
  0
  kevinyost 1 yıl önce
  atatürkün zamanınnda başkanlık modelini uygulayan 2 lider vardı mussolini ve hitler karşı cıkması sence de normal değil mi
  0
  zenith 1 yıl önce
  atamın bir bildiği var demek ki
  0
  sewo 1 yıl önce
  bugüne kadarsa artık biz halk olarak darbeyi bastıran dünya'da yegane bir gücüz. halk askerden daha üstün olduğunu gösterdik. hdp bende duygularımla yanaşarak içime alamıyorum bende gitmem o yürüyüşe lakin. havuz medyası bu olayı neden karalıyor onu anlatmak istedim yazar arkadaşlarıma.
 • 1
  hukuk582 1 yıl önce
  atatürk ün resmi ile bir teröristin resmini aynı yerde salamaya izin veren parti lanet olsun şu düştüğümüz hale
 • 1
  kullanici 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  teröristlerle aynı safta olanlar bizden değildir. hdpnin terörü desteklediğini bile bile böyle bir şey yaptılarsa bu kabul edilemez. hem de her gün bir annenin göz yaşının aktığı böyle zamanlarda. bu teroristlerle aynı safta olan herkese yazıklar olsun.

  unutmayın iktidari sevmiyorsun diye teröristlerle beraber olacaksan bu ülkede bir dakika bile durmaman lazım.
 • 0
  yaaraamvaar 1 yıl önce
  yemezler..
 • 0
  wertyus 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  gencler sunu söylemek isterim. ben bunu birinci agızdan duydum hani 15 temmuz olaylarında akıncılar olsun bunun gibi birçok yerde kanıt bulgu itiraf tarzı belgeler deliller toplandı.bunlarla ilgilenen bir savcı sunu soyledi. biz su anda bunları topluyoruz ileri ki tarihtede kullanıcaz ama su var ki bundan 5-6 yıl sonra burda yaptıklarımız bıze cok kötü bir şekilde geri dönücek . kısacası demek istediği su türkiye kurulduğu dönemden beri hep ustünde zar atılan bir ulkeydi hala da öyle . bana göre su anki merkezde toplanan siyası partilerin dürüst olduklarını kesin bir şekilde ulkeyi ileri taşıdıklarını söyliyemem "söylecek arkadasta burda hikaye yazmasın" su var " hata " adı altında yapılan cok sey var bunda hem fikir olalım. siyaset kirli bir oyun bu her zaman böyleydi. ben bizzat "atatürk ün ingiliz ajanı" olduğunu söyleyeni bile duydum. cumhurbaşkanına tapanıda gördüm. ama chp nin hdp yle böyle birşey yapması eğerki haklıysalar bile haksız konuma düşmelerine sebeb oldu bana göre olay böyle işliyor. en başta verdiğim örnekle de sunu acıklamak istedim bugün hdp yi toplayan akp yarin onlarla işbirliği yapar chp yi alır mhp ye sırtını döner yada bunu mhp yapar yada chp bilemeyiz .


 • siyaset

  başlık ve yorumlarınızda yapıcı olmaya özen gösteriniz taraftarı olduğunuz ideolojiyi bu platformda temsil ettiğinizi unutmayınız . ideolojinizi övmek diğerlerini aşağılamak yerine davranışlarınızla nerede olduğunuzu gösteriniz .

  82 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  mortal

  kaygusuzyazar
  sbb3
 • -başlıklarınız içerik hakkında aydınlatıcı olmalıdır dikkat çekmek için saçma başlıklar açmayınız 

  -herhangi bir ideoloji,siyasi parti hakkında aşağılayıcı küfür içeren tahrik edici başlıklar yasaktır

  -t. c. veya herhangi bir uluslar arası organizasyonda terör örgütü kabul edilen oluşumlar hakkında propaganda yapmak , övmek  yasaktır . hakkında bilgiler verebilirsiniz 

  -herhangi bir olay hakkında paylaşım yapıyorsanız tarih belirtmeye özen gösteriniz .

  -yazı yazdığınız konu hakkında ufak bir bilgilendirme yada kaynak ekleyiniz

  -kaynak göstermekten çekinmeyin direk haberleri de kopyala yapıştır yapmayınız . haberi kaynak gösterip kendi yorumlarınızı yazın 


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...