4
malum video için bakanlar kurulundan açıklama idiası
ışid'in psikolojik savaş malzemesi olarak sosyal medyada yaydığı 'yakılan iki türk askeri' görüntüleri bakanlar kurulu'nda da gündeme geldi. toplantıda görüntülerin gerçek olmadığı bilgisi paylaşıldı. akp'li şamil tayyar ise ilk olarak aydınlık'ın gündeme getirdiği ışid yalanını hatırlatarak 'askeri kamuflaj içindeki konya doğumlu olanı daeş mensubudur' dedi.

iki türk askerinin yakılarak infaz edildiği yönünde ışid tarafından yayınlanan görüntüler, bakanlar kurulu toplantısında gündeme geldi. toplantıda görüntülerin gerçek olmadığı bilgisi paylaşıldı.
sabah'tan zübeyde yalçın'ın haberine göre, bakanlar kurulu'nun son yapılan toplantısında iki türk askerine ait olduğu iddia edilen ve ışid tarafından internette yayınlanan görüntüler de tartışıldı.
toplantıda, "bu görüntüler ile ilgili tüm teknik inceleme yapıldı. görüntüler gerçek değil. montaj da dahil bir takım oynamalar ile üretilmiş" bilgisi paylaşıldı.


akp'li tayyar: o asker ışid'ci


akp gaziantep milletvekili şamil tayyar, ışid videosunda yakıldığı iddia edilen iki askerden birinin ışid üyesi olduğunu, diğer askerin de kilis'ten suriye'ye kendisinin kaçmış olabileceğini iddia etti. tayyar yakılma videolarının da tübitak'ın incelediğini söylemişti.


arkadaşlar mobilde olduğum için pek araştıramadım. böyle bir açıklama varmı yoksa buda mı söylenti haberi görür görmez sizlerle paylaşmak istedim.
kaynak
 • 2
  hedap 1 yıl önce
  tabi ışid yapmaz öyle şeyler... yakmaymış kafa kesmeymiş... hep montaj. zaten ışid diye bi örgütte yok. aslında hepsi birer bilim insanı.
  diğer kaçırılan türk askerleri ile atom parçalıyorlar her halde...

  off ironi
  hedo sen biraz mantıklı düşün. bu kişiler kendi istekleri ile gitse bile videonun gerçekliğini tartışmak saçma değil mi ?
  1
  ibrahimisbilir 1 yıl önce
  videonun gerçekliğini tartışmak önemli eğer bu video'da yanan türk askeri ise bu karşılıksız mı kalmalı. sadece türkiyede değil dünyada yayınlanan bir video bu. o şahışların türk askerleri olduğu söylenerek yayınlandı ve bunun asılsız olup olmadığını zimbabve açıklamayacak.

  işidin elinde iki askerimizin olduğunu değerlendiriyoruz diyen bir hükümet vekili var. ne lan bu borsa mı değerlendiriyorsun. varsa var diyeceksin yoksa yok diyeceksin. sen tüm videoyu toplat internetten yayın yasağı koy, interneti yavaşlat, sonra hiç bişey yokmuş gibi devam et varmı böyle birşey. üstü kapalı konuşmalar, yayın yasakları ajanslar medyalar susuyor. bizde susalım hiç konusu bile açılmasın. devlet böyle üstü kapalı açıklama yapmak zorunda kaldı ise sosyal medyadaki tartışmalar paylaşımlar sebebidir bu açıklamanın.
 • 1
  karakurum 1 yıl önce
  bende birkaç kaynakta böyle bir açıklama okduum ama doğruluğu tartışılır tabii


 • bilin istedim

  Her türlü az bilinen, çok bilinen, duyulsada ne olduğu tam olarak bilinmeyen kavramların açıklandığı. puivin bilmesini istediğiniz bilgi, anı,fıkra, makale, görselleri paylaşabileceğiniz, sesinizi özgürce duyurmak istediğinizde seçeceğiniz bölüm

  126 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  ibrahimisbilir

  nesquik
  hukuk582
 • 1. bölüm açıklamasına uygun olmayan başlıklar açmayınız.

  2. yanlış bir bilgi gördüğünüzde yazara düzeltmesi için rica ediniz.

  3. açılan başlığı gerekli buluyorsanız (+), gereksiz buluyorsanız (-) yönünde işaretleyiniz.
popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...