yeni başlayanlar için vücut geliştirme/fitness tavsiyeleri

  5
  sallanansandalye 23.2.2018 23:34
  merhaba arkadaşlar, 3 haftadır macfit'e gidiyorum.

  kaslı çocuklar, taş gibi kızların arasında olabildiğince onlara bakakalmadan önüme bakıp sporumu yapmaya çalışıyorum.

  şayet şöyle bir durum var, gidenler bilir macfit'in hocaları onları personal olarak parayla tutmadığınız sürece sizin yüzünüze bile bakmazlar. aletler ordadır, üzerlerinde hareketin nasıl yapılacağını gösteren etiketler vardır ve buum, artık tek başınasınız. indir babam indir, kaldır babam kaldır..

  peki bu, bu şekilde neye yarayacak ? bir fayda sağlayacak mı yoksa spora gittiğimiz sürece kasları kasıp, sporu bir kaç gün bıraktıktan sonra tekrar aynı haline geri mi döndürecek ?

  yani spora yeni başlayan ve fazlalık yağlarından kurtulduktan sonra kilo alıp kas kütlesini arttırmak isteyen biri, haftada kaç gün, ne gibi setlerle ve en önemlisi nasıl bir beslenme programı ile sporunu yapmalıdır ???


  kaslı, adonisli, bicepsi tricepsi coşmuş abilerden tavsiyeler bekliyorum... protein, iğne, toz, hap map kullanılmalı mıdır ?

  ben 1 senelik yazıldım ve şu an hafta içi çalıştığımdan ötürü sadece cumartesi ve pazar günleri gidebilmekteyim, bu şekilde haftanın sadece iki günü arka arkaya giderek ve beslenme programı yapmadan bir şey elde edebilir miyim ?


  yanıtlarınızı bekliyor olacağız, teşekkür ederim.
 • 0
  beeyore 23.2.2018 23:38
  iki günle olmaz öncelikle. min 3 gün fullbody çalışilk etapta.toz vs. gerek yok sadece kalorini hesaplayarak protein ağırlıklı beslen.