-3
torku ürünlerinin büyük marketlere sokulmaması

öncelikle ülkede genel anlamda şikayet konusu açıldığı vakit açılan konu da kaos ortamı yaşanmasına sebebiyet veren bu konuya değinmek istiyorum.

Torku yerli ve milli ürünümüz ve büyük marketlere dökülmüyor! Peki ama neden? Nedir bu işin gerçeği?

Resmin büyük kısmına bakacak olursak, büyük marketlerin öncelikli seçim sebebi satılan ürünün kar getirisidir. Torku nun bu konuda pekte kar bıraktırdigi söylenemez binanelaleyh Torku nun kendisi de bu ürünlerden çok düşük kar getirisi ile piyasaya girmektedir. Yani ürünü satacak büyük marketlerin istediği fiyatlar zaten ürünlerden çok az kar alan Torku nun zarar edecek derecede fiyatlarini düşürmesi anlamına gelmesidir ki bu da kabulu makbul bir durum değildir.

Devam;

İkinci bir sebep ise torkunun dağıtım alanından kaynaklanan bir sıkıntı. Büyük firmalar bi ürünü rafa koyduğu o zaman o rafı sadece o ürüne ayırır ve o ürünün de bittikçe yerine konması gerekir ki bu da bazen dağıtım firmasından kaynaklanan sebeplerden dolayı temin edilemediği için ürün yeri boş kalır ve büyük firmalar boş kalan yerleri boş duracağına ürün koyayım ki satılsın mantığıyla hareket ettiği için o boşalan yere tekrardan geç gelen torku ürününü yerleştirmek aşırı derecede müşteri isteği yok ise zordur. Bu yüzden zaman zaman girdikleri yerden bile bu gibi sebeplerden dolayı çıkabilmektedir torku ürünleri.

Bir diğer sebep ise marketlerin gerçekten torkuya karşı işbirliksiz bir tavır almasıdır ki bu da pek görülen birşey değildir. Yani aslında büyük marketlere torku sokulmuyor şikayetinin sebebini yüzde 90 oranında işin arka planındaki olaylar sebebiyle ortaya çıktığı aşikar olan bir nedenden veya nedenlerden kaynaklanan sorunlar ortaya çıkarır.

 • 0
  navyblu3 1 yıl önce
  Yalan efendim külliyen yalan.
  0
  yusufir 1 yıl önce
  Doğrusu nedir açıklar mısınız?
 • 0
  klikpuv 1 yıl önce
  Bu büyük market olarak değilde o marketin olduğu yerdeki müşteri tercihine göre. Buradaki birçok büyük markette Torku ürünlerini bulabiliyoruz. Asıl küçük marketlerde Torku bulması zor.
  0
  yusufir 1 yıl önce
  Buluyorsunuz çünkü tedarik ediyoruz. Bulunmayan yerlerle ilgili sıkıntının aslında bizim tedarik eksikligimizden kaynaklandığını belirttim bende tam olarak. Küçük marketlerde bulunmamasinin sebebi küçük marketlerin devamlı müşterileri olur. Yani bir müşteri oraya alışmıştır ve surekli aynı ürünü ordan alır. Küçük market yeni bi ürünü bi musterisine tavsiye ettiğinde bi daha ki hafta o musterisi o ürünü istediğinde o ürünü tedarik edemediğimiz için satamazsa o musteri o ürünü başka yerden almaya alışır ve o marker otomatikmen müşteri kaybeder ve bu ürünü tedarik edemeyen firmaya bel bağlamaz bu da bizim müşteri ve pazar kaybımiz olur. Küçük marketlerde ki ürün eksikliginin büyük sebebi çoğu zaman bizim tedarik etmemizden yana duyduğu güven eksikliğidir. İşte bu da bizim eksimiz ve yazının da yazılış amacında olduğu gibi ürünü satın alan işletmelerin bize karşı işbirliğine yanaşmayan tavirlari değil daha cok bizim tedarik eksikligimizden kaynaklı olmasıdır.


 • torku

  Torku ürünleri hakkında sormak istedikleriniz meram ettikleriniz ve daha fazlası.

  3 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  yusufir

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...