15

sağlıklı bir evlilik nasıl kurulur

şimdi özet geçmek gerekirse şuan mevcut sevgilimle en kısa sürede evlenmek istiyorum (erkeğim) ben bu konuları açıp planlar yaparken sevgilimin hayırlısı, o zamana gelelim gibi sözlerini duyuyorum. ben bir erkek olarak iyi mi yapıyorum kötü mü yapıyorum ? çok kıskanıyorum değer verdiğimi ve sevdiğimi çok belli ediyorum her şeyde arkasında duruyorum asla ama asla güvenini zedeleyecek bir şey yapmıyorum sonuç olarak ben evlilik için fazla fazla uğraşırken onu benden daha hevessiz görüyorum beni sevdiğine eminim bu arada tavsiyelere açığım
 • 0
  siyaasiyabend 2 ay önce
  öncelikle evlilik konusu kesinlikle ciddi ciddi düşünülmesi gereken, hatta ve hatta fizibilite çalışmaları isteyen bir durum. değerli kardeşim, kadınlar erkeklerden daha detaycı ve daha garantici düşünen bir cins. biz erkekler çat diye imzayı atabiliriz, lakin onların delicesine yıldırım aşkına tutulmaları dahi uzun hesaplardan geçer bence. eğer evlenip mutlu olmak istiyorsan, önce onu adam akıllı tanımalı, sonra da ailesi nasıl insanlar onları öğrenmelisin. unutma atılan imza ile, zaten birlikte olduğun insanla değil, birlikte olduğun insandan çok! ailesi ile yakın temasa geçmiş oluyorsun. ve bir önemli, hatta mutluluğun garantilerinden bir konu maddiyat..
  0
  kryme 2 ay önce
  bazen çok düşünüyorum bazen de amaaan deyip geçiştiriyorum ama bir anda olup bitecek ve ben olayları akışına bırakacakmışım gibi hissediyorum yani hayatımın geri kalanını şansa bırakmak gibi birşey yapmak niyetindeyim
 • 0
  bizanskurdu 2 ay önce
  25 yaş altındaysan, sevgilin haklı. yok üstündeysen bırak onu.

  sağlıklı evlilik iki olgun insan ile kurulur ve bu zorlu yola girmeye gerçekten değecek sevdicekle. çok zor iş.

  ayrıca cebinde en az 100 bin lira olması lazım.
  0
  gaddarus 2 ay önce
  orta seviye evlilik için en az 150 bence
  0
  darzuj 2 ay önce
  150 bin nedir ya yuhhh
  0
  gaddarus 2 ay önce
  gerçekten öyle fiyatları araştir istersen
  0
  kryme 2 ay önce
  bu yaşla değil aslında hayata atılma hızınla alakalı kişilik karakter ile alakalı bunu sadece sayıya bağlamamamız gerekli
 • 1
  gaddarus 2 ay önce
  hevessiz görüyorsan o topa hiç girme bence biraz zamana bırak çok sıkma kızı ilişki olgun kıvama gelince kız sana sellektör yakar sen de o zaman yaparsin teklifi
  0
  kryme 2 ay önce
  ama durum şu ki planlı ilerlemek istiyorum kendimi tanıyorum çünkü bişeye asıldım mı pitbull gibi koparmadan bırakmam basit kurt köpekleri gibi ısır bırak ısır bırak yaparsam hevesim kaçar
  0
  gaddarus 2 ay önce
  kurt köpek gibi olma insan gibi ol insan gibi düşün ilerisini düşün adımlarini sağlam basarak ilerle
 • 1
  aynendiyerekyasamak 2 ay önce
  eğer kız arkadaşını hevessiz görüyorsan kafasını karıştıran şeyler var demektir.
  bu maddiyatta olabilir ailende olabilir.
  ayrıca(pi: @bizanskurdu)nun dediği gibi evliliğin kesinlikle yaş ile alakası var.
  sen yaşından olgun olduğunu düşünebilirsin ama sevgilin öyle olmayabilir.
  ayrıca 25 yaş bile günümüzde evlilik için erken
 • 0
  puzzle 2 ay önce
  ruhen ve fiziken sağlıklı iki insanla.
 • 0
  sjense 2 ay önce
  bence evlilik ortada konuşulan bir konuysa iki tarafta bir birini seviyor ve istiyor demektir o zaman tek bir faktör kalıyor geriye para. bence yeterli birikim olduktan sonra evlenilmeli diye düşünüyorum.
 • 0
  dobrosko 2 ay önce
  belki de sevgilin evlilik ve onun getirecegi sorumluluklardan urktugu icin bunu sana yansitamiyordur. mesela sevgiline evliligin yine hep beraber olacağınızı simgeleyen bi olay olduğunu anlatıp onu rahatlatabilirsin. sana da tavsiyem iliskide eşit ilerlemeye çalışın. bir taraf herseyi nirvanada yasayinca karsi taraf farkli düşünüp hislerini yansitamayabilir.
 • 0
  helianthus 2 ay önce
  bir sevgilin var onu seviyorsun diye o da seni seviyor olsa bile evlenmek zorunda değilsiniz ki. evlilik çok kompleks bir şey sadece sevgi üzerine kurulamaz. belki de yaşam boyu senin kıskançlıklarına dayanıp dayanamayacağını bile ölçüyor olabilir neticede kendini hazır hissetmiyor olabilir. sen hissettin diye o da hissetmek zorunda değil.
 • -2
  banu123 2 ay önce
  belkide o evliliğe hazır değildir
 • 1
  cansss_ever 2 ay önce
  bir kere insan sevdiğini kıskanır. benim annemle babamda sürekli kavga ediyor ama barışıyorlar sonra bazen mecbur kaldığında herşeyi yapıyor insan iki tarafta kendine karşı kibar olmalı
 • 1
  hedap 2 ay önce
  sağlıklı bir evlilik kurmak istiyorsan, her şeyden önce karşı tarafın ailesini tanıman gerekiyor. bu kesinlikle olmazsa olmaz bir konu çünkü eğer aile ile aranda bir uyumsuzluk varsa birbirinizi ne kadar çok severseniz sevin ilerleyen dönemlerde ilk günler de ki kadar olmasa da fazlasıyla canını-zi- sıkıyor.
  sevgilinin de senin gerçekten evlenmeyi istediğine inanması için öncelikle onun ailesini tanımani istediğini söylemen lazım. başka türlü bu işin bir ciddiyeti olamaz çünkü. bir şekilde annesi veya babasıyla tanışmak zorundasın veya aile üyelerinden her hangi biriyle farketmez. burda esas dikkat etmen gereken konu, istediklerini dillendirmemen. istediklerini yapmak için, gerekli yollari kat etmeye çalışman lazım. belirli evreleri atlatman lazım. her şeyden önce de gerçekten bu işin kalkabilecegine gerçekten inanman ve inanmanın dışında bunu eldeki verilerlede sağlam bir zemine oturtman lazım. gelir ve gider dengen ne durumda bunu iyice düşünüp gözle görülür bir sonuç çıkarman lazım.
  insanların olumsuz düşüncelerine karşı dirençli bir insan olman lazım.
  tam anlamıyla bir erkek adam olman lazım. çünkü türkiye'de özellikle yeni nesil ile beraber bu unutuldu gitti.
  ayrılıkla yıkılan erkekler görüyorum, kendini bir kadına muhtaç zanneden erkekler görüyorum. tamam insan insana illa ki muhtaç. ama sen bir erkek olarak sırtını dayanabilecegin bir kadın arayamazsin. her ne şekilde olursa olsun, sırt dayanabilecek bir insan olmak zorundasın. için kan ağlasa da yanmış yıkılmış olsan da tüm bunları içine atmayı bileceksin yeri geldiğinde, yansıtmayacaksin. öfke ve nefretle dolduğun zamanlarda bile, bunu evine ailene yansıtmayacak bir insan profiline sahip olduğunu göstermen ve bu potansiyele gerçekten sahip olman lazım.
  evleneceğin kadının sana saygı duyması lazım. onun değil senin baskın karakter olman lazım. insanlar bunu genelde yanlış anlıyor ama çok bilmiş kadınlarla ve evlilik süreciyle beraber gelecek olan ciddiyeti taşımayamayaca olan kadınlarla beraber mutlu bir ömür geçiren ben henüz görmedim.
  hiç bir insanı tam anlamıyla tanıyamazsin ama isteklerini gör, sor soruştur. onu sürekli evliliğe ikna etmek yerine, neler hayal ettiğini sor. evlilik sürecinde bilinç altında ne gibi istekler yatıyor onları öğren. çünkü bunlar çok başını ağrıtacak ve sen bunları bilmeden atlatirsan bu zamanları, okumadan kabul ettiğin hüküm ve şartlar bildirgesinin içinde ki hükümleri kabul etmiş olursun ve daha sonra karşı çıkman çok bir şey ifade etmez. ama bunları bilerek ilerlemek yol yakınken dönmenin en kolay yoludur.
  bir insanı ne kadar seversen sev ama vazgeçilmez olarak görme. tam tersine her insanı vazgeçilebilir bir insan olarak gör. çünkü bu vazgeçilmezlik rütbesini vermek insanlarda şımarıklikla karışık bir vefasızlığinda ortaya çıkmasına neden olur.
  şarkıda dediği gibi; kaç hayatın var ki senin aşk için harcanacak?
  harcama. en doğru insanı, en doğru aileyi tabiki bulamayacaksin, belki de bulacaksin ama bu pek ihtimaller dahilinde olan bir şey değil.
  ama sen en azından doğrusunu yapmış ve doğru insana en yakın insana ulaşmış olacaksın. doğru insan olmasa bile, senin doğruların sizi o doğruya bir şekilde ulaştıracak.
  hiç hevesin kırılmasın sadece adımlarını daha dikkatli atmaya gayret et.
  ve tanıma süreci için elinde olan zamanın kıymetini bil. bu süreci kesinlikle boşa harcama.
  ilerde keşke dememek için iyi ki yapmışım dediğin şeyler olsun.
  bu iyi ki yapmışım dediğin şeyler hatalar da olacaktır. hata yapmak çoğu zaman daha büyük felaketlerden kaçmak için büyük tecrübeler veriyor insana.
  1
  kryme 2 ay önce
  tek nefeste okudum vallahi teşekkür ederim içinden cımbızla çektim bir kaç tavsiyeni uyacağım (:
  0
  hedap 2 ay önce ~ 2 ay önce
  bazen pişman oluyorum açıkçası değecek mi diye:)
  boşuna yazmak koyuyor adama.
  ciddiye aldığın için bende teşekkür ederim.
 • 0
  darzuj 2 ay önce
  evlilik deyince başıma ağrılar yapışıyor, kızın da yaklaşımı ben gibiyse hiç zorlama ✋️
 • 0
  darzuj 2 ay önce
  ha bu arada peyami safanın “bir tereddüdün romanı” adlı yapıtında tam da bu olay anlatılıyor bi bak derim
 • 0
  androidoyunlar 2 ay önce
  para ile olur.
 • 3
  awyabdus 1 ay önce
  karını tatmin ederek 👍
 • 0
  sinankrpnr 1 ay önce
  evlenecek bir kız bularak başlamak en mahkul ve sağlıklı evlilik adımı👍
 • 0
  lilyakuzaek 1 ay önce
  açıkçası gerçekten seven ve sağlıklı düşünen her çift sağlıklı evliliğe sahip olabilir
 • 0
  baran_aslan 1 ay önce
  bence kadın kadınlık, erkek erkeklik diye tutturma ise mutlu bir evlilik yaşanır.
dün
 • hayata dair

  Bu bölümde ibretlik hikayeler ve komik paylaşımları bulabilirsiniz..

  1871 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  gaddarus
  hellomyfriend
  darkier
  polinezyali
  caytiryakisi
  plumerion

 • bu bölüm #karışık bölümünün alt bölümüdür.

 • bölüm kuralları

  • bölümü takip etmeyi unutmayınız..!
  • konu dışında paylaşım yapmak yasaktır..
  • reklam amaçlı paylaşım yapmak yasaktır..
  • bölüm ile alakasız paylaşım yapmayınız..
  • başlıklarınızı her zaman ilgili bölüme açınız..
  • +18 başlıkları +18 içeriği işaretleyerek paylaşınız..
  • kurallara ısrarla uymayıp tekrar eden yazarlar bölümden engellenecektir..
  • başlıklarda ve yorumlarda herhangi bir kişinin ailesine hakaret,küfür ve rencide edici içerikler kesinlikle yasaktır..
  • şahsınıza yapılan küfür-hakaret  gibi içerikleri puiv moderatörlerine bildiriniz..