7
ölen bebekler nereye gider
araştırıp öğrendiğime göre cennete giderler ancak anlamadığım bir nokta var, cennet bir ödül değil miydi? insanlar dünya dertleriyle bir sınava tabi olurlar ve eğer kazanırlarsa cennet, kazanamazlarsa cehenneme giderler. ancak bebekler yetişkinlerin girdiği sınavlara girmiyorlar ve ölünce cennete gidiyorlar. yani sınava girmeden ödül sahibi oluyorlar. bu bana çok tuhaf geliyor. tamam günahsızlar, temizler ancak dediğim gibi bir ödülün sahibi olmak için önce sınavı vermek gerekmiyor mu?
 • 2
  oxygen 11 ay önce
  dünya yaşamını tadayamıyışının ödülü gibi düşün.

  zaten insanlara neden özgür irade verilmiştir? çalışıp daha iyisini yapabileceği için. "ama o fırsatı yakalayamadığı için standart prosedüre tabi." gibi düşün.
  1
  roxic7 11 ay önce
  sınava girmemenin bir ödülü var yani? savaşların ortasında doğan çocuklar, bin bir hastalıkla boğuşan, bir şekilde hayatını yaşayamayan çocuklar dünya yaşamını tattılar da noluyor? kaldı ki burası bir sınav yeri, yani eğer hakkıyla bir müslümansan zaten bu dünyadan bir kolaylık bekleyemezsin. burada dert çekersin, çile çekersin.
  0
  oxygen 11 ay önce
  onlar da bu sınıfa dahil.

  ayrıca her çekilen cefa için mutlaka bir karşılığı vardır. yetişkinler için de
  0
  roxic7 11 ay önce
  tam istediğim cevabı alamadım ama yinede sağ ol.
 • 0
  kyzaghan 11 ay önce
  biraz daha sorgularsan, emin adımlarla ateistliğe doğru gideceksin. veya en azından deistlik. bence sorgulamaya, tuhaflıkları düşünmeye devam et.
 • 1
  tutskiyancek 11 ay önce
  size bir sır vereyim öldüğümüzde ölücez ve sadece bedenimiz bir boka yarayacak başka bir şey olmayacak. zaten olursa ekime olmazsa... yolu var. ben taciz, tecavüz etmedim, çalmadım, öldürmedim, küfür ettim, alkol aldım. gerçekse tanrı emirleri yerine getirmedim. zaten bana göre bir tanrı varsa şuan tepemizde bize verdiği zekayı bu kadar boktan kullandığımız için gülüyordur. zeka ile yaratıldık ve bunu kullanmıyoruz zekamızla.
 • 0
  ofsaytsizburak 11 ay önce
  rezimi aldım müsait olunca yazarım
 • 0
  mahmoud 11 ay önce
  3 saniye önceki ''sen''i düşün. ona ne oldu?
  aynısı olacak.

 • derin düşünce

  eleştirel bir fikrin varsa, yeni bir teori ürettiysen, kayda değer planların varsa, insanlara bir gerçeği göstermek istiyorsan veya düşünceni akım haline getirip kendine yeni nökerler kazanmak istiyorsan, derin düşünce bölümü emrine amade.

  53 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  roxic7

  darkier
 • görünürde bir kural yok. fakat gizli saklı bir kaç kural var. onları ihlal etme. düşün bakalım, sence hangileridir? 

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...