18

karşı cinse olan olan cinsel isteğiniz. doğduğu günden beri mi vardır yoksa çevrenden etkisiyle kiside var olmuş bir hismidir.

 • 1
  emircanietzsche 1 yıl önce
  ailede başladı bebekken kalan ebeveynlerin mahremleri "görsün hayatım n'olcak" düşüncesizlikleri ile bu günlere geldik bebek aklı mutlu gördü iyi zannetti bu işler böyle aga
  1
  ruzgarr 1 yıl önce
  kardesim. böyle aileler genellik azdır.
  genelleme yaparsak eğerki. hiç bir aile kendi kız ya da erkek çocuğunun bar ve gece kulüpleri koselerinde gecirmelerini istemezler. çünkü bilirlerki böyle ortamlara alışan çocuğun aileye olan bağımlılığı kopacaktır
  1
  emircanietzsche 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  anlattığım başka anlattığın başka bilinçsizliklerini belirttim ben sadece
  5
  yonetici 1 yıl önce
  nokta ( . )

  1. cümlenin sonuna konur: türk dil kurumu, 1932 yılında kurul­muştur.

  saatler geçtikçe yollara daha mahzun bir ıssızlık çöküyordu. (reşat nuri güntekin)

  2. bazı kısaltmaların sonuna konur: alb. (albay), dr. (doktor), yrd. doç. (yardımcı doçent), prof. (profesör), cad. (cadde), sok. (sokak), s. (sayfa), sf. (sıfat), vb. (ve başkası, ve benzeri, ve benzerleri, ve bunun gibi), alm. (almanca), ar. (arapça), ing. (ingilizce) vb.

  3. sayılardan sonra sıra bildirmek için konur: 3. (üçüncü), 15. (on beşinci); ıı. mehmet, xıv. louis, xv. yüzyıl; 2. cadde, 20. sokak, 4. levent vb.

  4. arka arkaya sıralandıkları için virgülle veya çizgiyle ayrılan rakamlardan yalnızca sonuncu rakamdan sonra nokta konur: 3, 4 ve 7. maddeler; xıı – xıv. yüzyıllar arasında vb.

  5. bir yazının maddelerini gösteren rakam veya harflerden sonra konur:

  ı. 1. a. a.

  ıı. 2. b. b.

  6. tarihlerin yazılışında gün, ay ve yılı gösteren sayıları birbirinden ayırmak için konur: 29.5.1453, 29.x.1923 vb.

  uyarı: tarihlerde ay adları yazıyla da yazılabilir. bu durumda ay adların­dan önce ve sonra nokta kullanılmaz: 29 mayıs 1453, 29 ekim 1923 vb.

  7. saat ve dakika gösteren sayıları birbirinden ayırmak için konur: tren 09.15’te kalktı. toplantı 13.00’te başladı.

  tören 17.30’da, hükûmet daireleri kapandıktan yarım saat sonra başlayacaktır. (tarık buğra)

  8. kitap, dergi vb.nin künyelerinin sonuna konur:

  agâh sırrı levend, türk dilinde gelişme ve sadeleşme evreleri, tdk yayınları, ankara, 1960.

  9. dört ve dörtten çok rakamlı sayılar sondan sayılmak üzere üçlü gruplara ayrılarak yazılır ve araya nokta konur: 1.000, 326.197, 49.750.812 vb.

  10. genel ağ adreslerinde kullanılır: http://tdk.org.tr

  11. matematikte çarpma işareti yerine kullanılır: 4.5=20, 12.6=72 vb.

  kaynak: tdk
  1
  emircanietzsche 1 yıl önce
  tek dert nokta da değil ki
  2
  literarysizo 1 yıl önce
  sen nasıl bir psikopatsın aq whdfbeahgtdryjh
 • 1
  ecetin 1 yıl önce
  okuduğum bi dergide çocuklar doğduğundan itibaren mastürbasyon yapma gerekliliği duyar cinsel organını bir yere sürterek battığı masturbasyonlar sayesinde etrafa gulucukler saçarlar
 • 1
  aquilus 1 yıl önce
  tüm canlılarda ortak bir özellik ararsanız hayatta kalma güdüsünden bile önemli bir şey vardır: neslini devam ettirme. cinsellik de çok normal bir şeydir. sonradan gelişecek bir şey olsa niye cinsel organıyla doğuyor insanlar?
 • 3
  dilaraaltinok 1 yıl önce
  çocuk gelişimci olarak bu olaya el atıyorum karşı cins veya kendi cinsin bu hormonel bir olaydır. cinsel isteğe gelince çocuk doğduğundan itibaren anneyle bir oral dönem geçirir bu annenin bebeği emzirmesidir ve cinsellik o zaman başlar. şu bilgiyi sizlerle paylaşmak istiyorum " bebek eğer yeteri kadar anne sütü almazsa yani anneyi emmezse ileriki yaşlarında cinsel istek, sigara alışkanlığı, parmak emme vs. istekler ortaya çıkar bunun tek sebebi oral dönemi yarım bıraktığı için.
 • 1
  mamudiyeli 1 yıl önce
  tabiki de sonradan çevre etkisiyle olan birşey çünkü dediğimi bir deneyin; uzun bir süre boyunca hiç öyle şeylerle ilgilenmeyenin isteği kesilir (ilk zamanlar hariç)
 • 1
  mastergamer 1 yıl önce
  bu baya ilginç bir konu aslında. deney yapmak laızm.
 • 1
  sirmayns 1 yıl önce
  doğuştan bir abazanlık ehh ne yapalım ergeniz(pi: @whoiam)
dün