4
iyi bir satıcı elemanı
nasıl ikna edici bir satış elemanı olnunur ?
 • 0
  yusufir 1 yıl önce
  öncelikle kendin olmalısın. şunu yaparsan olur bunu yaparsan olur değil. insanlar seni gördüğünde taktik alarak gelmiş yapay bir kişilik olarak gormemeli. ağzından küfur düşmeyen ama çalıştığı şirkette en çok satışı yapan bir arkadasim var onun demesine gore sen sattığın insanı yönetmelisin, sattığın insan seni değil. ona pek katilmasamda benim de taktiklerim bunlardır. önce müşteriyi tanıyacaksin. onu nasi elegecirebilirim onu öğreneceksin. özellikle zayıf yanlarını. gidip dükkânına bir ürün koyduğunda niye koydun diye sormayacak, senin onun yerine düşündüğünü ve bu ürünün burda satılacağıni bildiğini sanarak tamam diyecek. kısacasi bunlar.
 • 0
  kaygusuzyazar 1 yıl önce
  oncelikle sattigin urunubiyi tanimalisin musteri senden iyi bikiyorsa seni asagilar ayrica urunune guvenmelisin muateriyi ikna etmen gerekiyor neden o urunu almasi gerektigi konusunda mesela neden diger urunu almayayim dediginde bir cevabin olmali bu daha kaliteli bu daha ucuz bunda su ozellikler var daha isinize yarar gibi ayrica musteriye gore hareket etmek onemli her musteri her seyi almaz kimin neyi alabilecegini sezmen gerek
 • 0
  furkankcn 1 yıl önce
  beyler ben telefondan arayarak satmaya çalışıyorum :)
  0
  yusufir 1 yıl önce
  telefondan arıyorsan konuşmasına musade etmemen surekli konuşman ve kendi sorunlarına gerekirse kendin cevap vermen gerek. :) müşteriye vereceğin her söz hakkı ulaşman gereken noktaya attığın adımlar dan bi adım geri atmaktır:)
 • 0
  cocuk_kaciran 1 yıl önce
  ileride (pi: #rehber) tadinda yazabilirim bu konu hakkinda
  0
  furkankcn 1 yıl önce
  yaz


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...