• -9
  piiuv 6 gün önce
  şaşırdıkmı? kesinlikle hayır niye şaşıralım ki bunlar dededen toruna nesil oldukları için beni şaşırtmıyor.
  7
  alicoyum 6 gün önce ~ 6 gün önce
  konya belediyesinin logosunda çift başlı kartal var, cami yok. bu onları dinsiz mi yapıyor? http://www.konya.bel.tr

  işin gücün atatürk'e laf çarpmak. atatürk'ün safında olmamanız, onu daha güçlü kılıyor bunu da bilmeni isterim.
  -2
  piiuv 6 gün önce
  kişiler zihniyetleri yansıtırlar ve ben de zihniyetleri sorgular ve tenkit ederim tabii saygı çerçevesinde oyüzden kişileri önemsemem :)
  3
  virus 6 gün önce
  şaşırdım ben. cümleyle birleşik olan soru ekinden sonra gelen soru işaretinin birleşik olmasına şaşırdım. bir şeyler ilerliyor gibi.
  3
  hedap 6 gün önce ~ 6 gün önce
  ahaha aşağıya bak. hiçbirzaman hiçbir yazımından tut, cümle sonunda ki noktadan sonra soru işareti koymasına kadar tam bir ilerleme abidesi.
  7
  kun 6 gün önce
  cami logosu olsa ne olur olmasa ne olur kimsenin sikinde bile değil amk orospusu
  4
  altaydangelenbarbar 6 gün önce
  harbiden ya ülkecek tek derdimiz bu olsa keşke
 • 10
  panzehirr 6 gün önce
  caminin bir belediye logosunda işi ne?
  cami, logodan kalkınca din mi elden gitti?

  ulan laikliği nasıl da dinsizlikle bağdaştırıyorsunuz👊🏻
  18 senedir yapılanlar gibi.. birileri gelip bizlerin manevi değerlerini, çıkarları doğrultusunda kullanmasınlar diye var bu ilke.. boş bir başlık olmuş puvo
  -4
  piiuv 6 gün önce
  "istanbul mutlaka fethedilecektir. onu fetheden kumandan ne güzel kumandan; o ordu ne güzel ordudur!.." ( ahmed bin hanbel, ıv, 335; buhârî, et-tarihu'l-kebîr, ı (ikinci kisim), 81; et-târihu's-sagîr, ı, 341; taberânî, el-mu'cemu'l-kebîr, ıı, 24; hâkim, müstedrek ıv, 422; heysemî, mecmeu'z-zevâid, vı, 219;) (sadaka resulullah ve nataka habibullah fi ma kal evkema kal)

  camiinin logosunun belediyede ne işi var şimdi anladınmı puvom ?

  islam hiçbirzaman hiçbir yere gitmez zaten puvom ama bazı müslümanlar hep yanlış yere gidiyor.!

  18 senedir yapılanları savunduğumu nereden çıkardın bilmiyorum ama savunmuyorum.!

  laiklik manevi değerlerin kötüye kullanılmaması içinmi var yoksa manevi değerleri kullandırtmamak içinmi var.? laiklik nedir senin zihninden cevap bekliyorum puvom
  4
  hedap 6 gün önce
  atatürk bu milletin manevi değeri değil mi yobaz? ingiliz hayranı bilmem ne diye taşak geçerken iyi de şimdi mi laiklik ilkesini sorguluyorsun?
  2
  systemfailed 6 gün önce
  logosu cami olanların neler yaptıklarını neler çaldıklarını gördük bu işler logo ile vs ile olmuyor zaten burada konu cami vs degıl rant hepsi o seçim yatırımı
  2
  politicsinturkey 5 gün önce
  ayet mi bu? ne diye paylaștın bunu, ne alakası var?
  0
  piiuv 5 gün önce
  bu hadis kardeşim nedeni aşikar olduğu için paylaştım
  2
  politicsinturkey 5 gün önce
  hadisi de ciddiye mi alacagiz yani dinin hali hazirda inmis yazili kitabi varken? ayrica istanbul kac kere fethedildi?
  -1
  piiuv 5 gün önce
  tabi canım hadise ne gerek var dimi zaten (allahım sen sabır ver :) ) kuranı gönderen allahla peygamberi gönderen allah bir değilmi kardeşim?
  0
  kun 4 gün önce
  kuranı gönderen allahla peygamberi gönderen allah bir ama hadisleri yazdiran kim?
  0
  piiuv 4 gün önce
  peki allah haşa peygamberi sussun diyemi gönderdi yoksa indirdiği kuranı beyan etsin diyemi gönderdi ?
  0
  kun 4 gün önce
  niye haşa dedin ki ne var senin bu dediğinde?
  1
  kun 4 gün önce ~ 4 gün önce
  kurani beyan edecekse kurana ne gerek var? kuranda herşeyi apaçık anlattığını dile getiren allah kuluna mı muhtaç?
  1
  kun 4 gün önce
  ya sarhoş sarhoş konusturuyorsun beni siktir git
  -1
  piiuv 4 gün önce
  tamam kardeşim sen bi ayıl yarına konuşuruz
  0
  altiniser 4 gün önce ~ 4 gün önce
  kardeşim bırak şu yobazları, bunlar inatla anlamamazliga vuruyor.
  mesele caminin logoda olması yada olmaması değil. mesele başta var iken sonradan kaldırılmış olması. aynı şey belediyedeki tc yazısında yada belediye başkanı odasındaki atatürk tablosunda gündem olduğunda ortalığı ayağa kaldıranlar mevzu cami olunca nedense "yeaa sizde amma abarttiniz" gibi saçma salak hallere giriyor.
  caminin logodan kaldırılmasının niyeti bellidir, açıktır bunu göremeyen gafildir, cahildir. bu kadar net.
  ayrıca hadislere önem vermemek de nedir? en basitinden örnek, kuranı kerim'de namazı dosdoğru kılın diyor ama üç rekat beş rekat rükû secde vb şeyler geçmiyor. bizde efendimiz s.a.v. e uyarak onun buyurdugu gibi namazı eda ediyoruz.
  efendimizin her durumda yaptığı her hareket müslümanlar için örnek niteliğinde olduğu için hadisler çok önemlidir ve uyulması gereken kurallardır.
  0
  piiuv 4 gün önce
  ah be kardeşim şu puivde bu söylediklerimizi anlayabilecek kişi sayısı çok az maalesef bu mecrada doğru sözü hakkıyla haykıran insanlarıda sevmiyorlar.
  işlerine gelmiyor alışkanlıkları ve menfaatleri ağır basıyor olsa gerek ancak bize düşen her daim doğruyu söylemek olacak allah sanada banada her zaman hakkın yanında olmayı nasip etsin(amin) allah senden de razı olsun sağol
  0
  kun 4 gün önce
  kendilerine okunmakta olan kitabı sana indirmemiz onlara yetmiyor mu? (29-ankebut-51)
  -1
  kun 4 gün önce
  sik sik konuşma butun ibnelikler hadiscilerden çıkıyor yok kara kopek karga fasik yok hz muhammed haşa adamin gozlerini oymus bilmemne benim inandigim dinde bunlar yok siz nelere ınandigijizij farkijda degilsiniz
  0
  piiuv 4 gün önce
  bu küfürlü uslubu bırakırsan o zaman anlaşabiliriz
  0
  ofsaytsizburak 5 gün önce
  laiklik herkes kendi inancında rahatça yaşayabilsin diye var. din ve vicdan özgürlüğü,ibadet özgürlüğü tesis edilsin diye var. şu kavrama din karşıtlığı anlamı yüklemek tek kelimeyle cehalete işaret.
  ayrıca islam kültürünü saf bir kültür mü zannediyorsun? veya türk kültürünü? roma kültüründen tut da anadolu'daki ilk çağ uygarlıklarına kadar bu coğrafyada var olmuş çoğu kültürün etkilerini taşır bunlar. en azından günümüz için konuşuyorum. o kadar değerli bir coğrafyada yaşıyoruz o kadar farklı kültürlerle iç içeyiz ki bunun önemini kavramıyoruz tam tersine düşmanca tavır takınıyoruz. hazinenin farkında değiliz.
  şunu da eklemek istiyorum koskoca osmanlı imparatorluğu'nun en önemli padişahlarından biri olan fatih sultan mehmet bile kendisini bizans mirasının koruyucusu olarak görmüştür. unvanlarından biri de kayser-i rum'dur. günümüzde ise bizans kelimesi küfür gibi kullanıyor. yazık,ne denir ki.
  0
  altaydangelenbarbar 6 gün önce ~ 6 gün önce
  istanbulu yine anlarım bak camilerde sonuçta istanbulumuzun bir simgesi kaç yüz yıllık tarihleri var turistler vs geldiğinde istanbula bu camiler tarihi yapılar vs için geliyor ama benim anlamadığım ankaranın logosunda neden cami var amk?şuan tartışmamız gereken konu bu gerçekten ankara belediyesinin logosunda neden cami var :d
  0
  piiuv 6 gün önce
  kardeşim bu nasıl bir tespit ya :)
 • 2
  ofsaytsizburak 6 gün önce
  istanbul'u müslümanlar kurdu sanırım ondan bu tepkin??
 • 3
  raedon 6 gün önce
  senelerce heryerde cami vardı logolarda da cami vardı ne oldu? hiçbişey ineğe tapıyor diye dalga geçtiğimiz hintliler (sokağa sıç*n) insanlar aya iniş denemesinde bulundular hemde 150 milyon dolar bütçeyle... demem o ki cami kalksın yada kalkmasın hiçbişey değişmez benxe kalkması daha da kafidir ben neden tv izlerken cami logosu goreyim
  1
  piiuv 6 gün önce
  bende şöyle sorayım ozaman neden camii logosu kaldırılıyor? ibb tvnin gelişmesi bunamı bağlı? yapılacak tek hizmet bu mu?

  aslında cevap basit bişeyleri zorlamanın manası yok herkesi olduğu gibi kabul edin ve bu zihniyetin kaynağında bu garez var maalesef.
  0
  politicsinturkey 5 gün önce
  neden camii logosu kaldırılıyor diye sorabilen bir vatandaş neden camii logosu konulmuș diye bașta sorabildi mi acaba merak ediyorum?
  0
  piiuv 5 gün önce
  ülkenin %99 u müslüman olduğu için olabilirmi ?
  0
  politicsinturkey 5 gün önce ~ 5 gün önce
  yo ulkenin %99'u musluman degil (toplumun %99u musluman diye attigim baska bi yorumu kinaye olarak algilayamadin da ondan mi boyle yazdin? ahahah)
  0
  piiuv 5 gün önce
  kahir ekseriyeti müslüman olan toplumda camii logosuna karşı olanlar kendilerini sorgulamalı bence
  0
  politicsinturkey 5 gün önce
  ee zaten kahir ekseriyete dayanilarak adim basi cami yapildi logoda olmamasi niye sorun?
  0
  piiuv 5 gün önce
  kardeşim sorun logo değil sorun bu fiili işleyen zihniyet bu zihniyet evvelde de aynı şeyleri yapmış eline güç geçtiğinde 100 sene sonra dahi olsa aynı şeyleri yapmaya devam ediyorlar.
  0
  politicsinturkey 5 gün önce
  evet sorun zihniyet camilerin doluluk oranina dair bilgim olmasa da acilan imam hatiplere talepte gecen seneye gore azalma oldugu insanlarin imam hatipten cok anadolu ve fen lisesine ihtiyaci oldugu asikarken yonetimdekilerin yalan soyleyerek imam hatip acmaya devam etmesi en buyuk zihniyet problemidir sonra biri gelip bu gereksiz imam hatipleri sadece cuma gunleri ya da bayram namazlarinda dolan camilerin sayisini azaltacak olsa din dusmani diye ayni sekilde sacmalamaya devam ediceksiniz neymis logodaki camiden olduk din elden gidiyeah
 • 2
  systemfailed 6 gün önce
  iyi oldu logar kapaklarından'da kaldırılması gerekir.. büyütülmesi çok saçma bir durum logosu cami olanların neler yaptıklarını gördük daha dün araçları yenikapı'da sergileniyordu bu konuyu gündeme getirenlerın derdi zaten cami yada din değil ...zaten hiç olmadı
 • 1
  ismail1907 5 gün önce
  hala ülkemizde gündem olan şeyler beni hiç şaşırtmıyor :)
 • 1
  sjense 5 gün önce
  naif bir eleştiri. ülkemizde nedense atatürkçüler islamiyete uzak islamcılar atatürke uzak. sebebi ise bilinmez. halbuki atatürk demek islam demek. islam demek atatürk gibi kahramanların içinde olduğu hak din demek. bunu anlamak cidden güç.. atatürk islamiyete çok düşkün ve saygılı bir liderdi. islamiyet için yaptığı araştırmalar ve çalışmalar göz ardı edilmemeli.
  -1
  piiuv 5 gün önce
  tarihe olan ilgin aşikar bunu biliyorum yalnız beni şaşırtan islam dendiğinde aklına atatürkün gelmesi! 1400 yıllık islam tarihinde islamla bağdaştıralacak nice önderler müttakiler var ancak atatürküde bu zümrenin içine dahil etmen öznel bir yorum olsa gerek atatürk ve islam konusun evveli tarihine baktığımızda çoğu şey bariz aslında ve belki bu yüzden birbirine tamamen zıt iki kutup var ve var olmaya devam edecek :)
  1
  ofsaytsizburak 5 gün önce
  bahsettiğin şey bu değil ama atatürk'ün inançlı bir insan olduğunu pek düşünmüyorum. meclis konuşmaları buna işaret ediyor.
  yoksa bilgilerim beni yanıltıyor mu bilmiyorum unutmuş olabilirim.
  1
  sjense 5 gün önce
  "atatürk'ün inançlı bir insan olduğunu pek düşünmüyorum." yapmayın etmeyin gözünüzü seveyim, dindar bir kişilik elbet değildi ama, "inançlı biri değil" falan, ne bileyim. biraz ağır değil mi?
  0
  ofsaytsizburak 5 gün önce
  bir meclis konuşmasında ''gökten indiği sanılan kitaplar'' tarzı bir cümle geçmiyor muydu?
  bu arada birinin inançlı olup olmaması beni ilgilendirmez. bunu onu övmek için ya da kötülemek için söylemedim.
  0
  sjense 5 gün önce
  evet, üslubu tam olarak o şekildeydi.
  2
  hedap 5 gün önce ~ 5 gün önce
  gökten indiği sanılan kitaplar bizim rehberimiz değildir doğrudur.
  hele hele müslümanların hiç değildir. bu söz tarihe özellikle geçmesi gereken bir söz.
  cumhuriyet öncesi, halkı risaleler, rivayet kitapları, özellikle sait nursi denen toplum içerisinde önemli bir takipçisi olan gerici örgüt lideri gibi isimler vs.
  o da kendi kitaplarını kur'an'ın indirildiği yerden indirilmiştir deyip halkın dini inançlarını kullanıyordu.
  öte yandan mevlana, kitabının on sözünde mesnevisi için bu kitap aletlerin rabbinden inmedir sözünü kullanıyor.

  bu türden toplumu sarhoş eden, aklını ve beynini kullanmaktan yoksun kılan insanlar ve o insanların yazdıkları kitaplar hadi müslümanı geçtim sıradan bir insan için bile hüküm içerici olamaz.

  son olarak kuran'da zaten gökten inmiş bir kitap değildir, böyle bir iddiası da yoktur.
  kur'an vahiy kitabıdir.
  mushaflar sonradan kitaplaştırılmistir.
  -2
  piiuv 4 gün önce
  ya hadi ordan bee delikanlı gibi kabul etmek ağır geliyor galiba o yüzden başkasına atıp tutuyorsun

  atatürkün karakteri ikiye ayrılır cumhuriyet kurulmadan önce itibarını ve tanınmasını islama olan yakınlığıyla kazanmıştır halkın desteğinide bu beyanlarıyla kazanmıştır. taa ki cumhuriyet kurulana dek cumhuriyet sonrasında tavrı tamamiyle değişmiştir ve bunu açıkca beyan etmekte beis görmemiştir. değişen düşüncelerinin meyveleri yaptığı fiillerde de açıkca sabittir. atatürk bazı değerleri kendi kabul etmezken siz zorla atatürkü birşeylere zorluyorsunuz.
  1
  hedap 4 gün önce
  o zaman bende sana iki cevap vereyim;
  birincisi;
  bu resme iyi bak. atatürk zamanında insanlar kur'an'ı türkçe dinliyordu.
  şimdi sayın yobaz, cumhuriyet sonrası islam düşmanlığı yapan bir cumhurbaşkanı niye laik bir ülkede böyle uygulamaların artması için çaba harcamış olabilir? ben sana cevabı vereyim; sizin gibi yobazlardan ülkeyi arındırmak ve arap götü yalayan çöl bedevilerinin, uydurulan islam'dan uzaklaşıp, bizzat inandığı dini kitabından okuyarak dinleyerek bilinçli bireylerden oluşan bir toplum olması için.
  ikincisi;
  birincisi hasiktir ordan yobaz:)
  0
  piiuv 4 gün önce
  he he kardeş tamam tamam
  1
  hedap 4 gün önce
  şş bana bak, yoksa sende kendini badeci şeyh gibilere felan badelettiriyor musun? 😂😂😂😂
  -2
  piiuv 4 gün önce
  tabiii konu ağır geldi hemen kıvırmaya başladın :) ayrıca bu sınır tanımayan ahlak anlayışını hangi ilkelerden kazandın diye düşünmüyor değilim 😂 😂
  0
  hedap 4 gün önce
  tamam badelenmişsin belli oldu şimdi.
  şeyhin öpücükte kondurdu mu sana:)
  0
  piiuv 4 gün önce
  biraz daha devam edersen sana bişey olmasından korkuyorum kardeşim :) hepsi o
  1
  hedap 4 gün önce
  korkma korkma. şeyhin badesinden zarar gelmez. kapa gözünü ve şal kendini gitsin:)
  0
  piiuv 4 gün önce
  yalnız bu değil bu gibi bir çok metinde kendi fikrini açıkca beyan etmişken herkesi olduğu gibi kabul etmemiz gerek
 • 0
  biturversene 5 gün önce
  pek de güzel oldu.
 • 1
  racooss 4 gün önce
  türkiye cumhuriyeti laik bir ülkedir. devletin dini yoktur. milletin dini vardır veya yoktur. din insana özgüdür. ülkenin çoğunluğunun müslüman olması ülkeyi müslüman yapmaz. ülkede hristiyan türkler de var. onlar için de haç falan yapsınlar. budistlere buda heykeli falan. var mı böyle bir saçmalık. belediyeydi o dini bir kurum değildi bi oturun düşünün derim de sadece oturma işini yaparsınız
  0
  piiuv 4 gün önce
  tamam ama neden kardeşim neden devletin dini yoktur allah kuranda böylemi diyor?
 • 1
  aliveli49elli 4 gün önce
  yeteri kadar cami var yeter zaten her yere cami yaparak islamı yayamazsınız
  0
  piiuv 4 gün önce
  mevzu camii yapmak değil kardeşim daha içini dolduramadan dışını doldursan ne ki zaten
  0
  aliveli49elli 4 gün önce
  dinden soğutuyorlar sağolsunlar
  0
  piiuv 4 gün önce
  maalesef öyle bir örneği de imam hatiplerdir bunun
 • 0
  ddoguzdd 4 gün önce
  loga da sadece cami logası kalkmadı komple bir şekilde logosu değişti ve logo değişmicek diye bişey yok
 • 0
  emkare 4 gün önce
  öncelikle eski logoda cami yok idi. minare ve kubbe vardı ayrı ayrı. yenilik güzeldir a dostlar. “logo neden değişti” diye sorgulamak köpürmek yerine “yeni logo ne anlam ifade ediyor güzel mi değil mi” diye tartışmalıyız.
  0
  piiuv 4 gün önce
  kardeşim bir camiinin olması için minare ve kubbe yeterli oluyor zaten :) ama tartışmamız gereken zihniyettir
  0
  emkare 4 gün önce
  'cami'yi 'sembolize' etmek için evet ama caminin olması için hayır. zihniyeti boş ver akıl fikir mi kalmış insanlarda. topluca eriyor beyinlerimiz
 • gündem

  Herkesin fikrine ihtiyacımız var..

  607 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  systemfailed

 • bu bölüm #olaylar bölümünün alt bölümüdür.
 • puiv kuralları ve avrupa insan hakları bildirgesi geçerlidir.