4

intikam serisi: angara

yeni bir güne uyanmaktaydım. her şey yolunda gitmeliydi. beş aylık işsizlikten sonra bu işe tutunmalı, buradan ekmek yemeliydim. yiyemiyorsam da mücadele edip tutunmalıydım hayata. tüm bu umutlarla gittiğim iş yerinde görüşmeyi yapanlardan biri de (kod adı: angara) angara'ydı. kendisi bulunduğu yere alışmış, tuzu kuru sayılabilecek biriydi. başlarda iyi anlaşacağımızı düşünmüş, stajyerliğin verdiği 'tamam abi' moduyla işlerimi yapmayı aklıma koymuştum. ne de olsa köprüyü geçene kadar ayıya dayı demek gerekiyordu. olsundu.

kendisi işe hep geç gelir, bazen süreyi abartıp uyuyor numarası ile hepimizi keklediğini düşünürdü. oturduğu yere oflayarak iş yapar, iş öğretirken de pek bir üstten bakardı. ingilizcesi pek iyi değildi. anlattığı şeyi sürekli tekrarlamaktan çekinmez, bunun komik olduğunu düşünürdü. hikayeleri ezbere bilenler de kırılmasın diye gülüyormuş gibi davranırdı.

elbette ben stajyerliği vasfıyla yerine getirdim. işimin olmaması için günümü bile kısatlmayı öneren angara raydan çıkmaktaydı. üstelik verdiği işlerde bazen kendisi bile oldukça saçmalıyordu. uzun bir süre sadece meşgul olmam ve gündemden habersiz olmam için çaba sarfetti. ancak başarısız oldu.

işle ilgili konuşmayı yapacağım gün angara bana şimdi sırası değil demişti. ancak sırasıymış. gidip görüşünce anlamıştım. biz artık onunla dost değil, düşmandık... biz artık onunla iki bütün elmaydık. biz artık onunla beyaz yaka savaşındaydık... bunu o istemişti.

umarım doğru yolu bulursun angara...
umarım kendine çekidüzen verirsin.

intikam serisi: angara bitti.

bu içeriğe henüz yorum yapılmamıştır.