15

hiç mi korkmuyorsunuz

atatürkü çeşitli şeylerle itham ederken hic mi korkmuyorsunuz? atatürkün kâfir olduğuna allahtan c.c başka kim emin olabilir? hayattaki zimmiye hoşgörü öğütlenmisken ölmüş bir kimsenin arkasından kafir demek ne kadar doğru eger ataturk kâfir ise tamam ancak ya değilse bu topun altına nasil giriyorsunuz? sosyal medyada cihad edip islama fayda sağlıyoruz sanıyorsanız çok büyük yanilgidasiniz. günah işlediği sabit olduğu konularda dahi bu günahın örtülmesi gerekir kim ki kardeşinin günahını örter ahirette ben de onun ayıbını örterim buyurmamismidir rabbimiz? büyük yanlış içindesiniz allah ıslah etsin tekfirden, iftiradan uzak durun kesin emin olamayacağınız konularda fikir beyan etmeyin önce allahtan sonra kendinizden sakının. siz hiç mi ilim irfan fıkıh öğrenmediniz öğrendiyseniz kimden ogrendiniz merak ediyorum.

allah affetsin çeşitli günahlarim var itikadi problemlerim de ama bu husustan çekindiğim kadar hiç bir günahtan çekinmem şurada size sövüp saymadiysam size olan saygimdan degil allahın ve resulunun kelamını andığım için.
 • 2
  trakyalikuala 4 gün önce ~ 4 gün önce
  haram yemenin,yalan söylemenin,kul hakkı yemenin sıradanlaştığı şu dönemde sırf farz ibadetlerini yerine getiriyor diye hayatında bir yetim sevindirmemiş,bir fakir doyurmamış insan haşa kendini tanrı yerine koyup birilerine kafir diyor.

  komik.

 • 3
  bizanskurdu 4 gün önce
  eğer birine kafir diyorsan ve o kafir değilse, ebedi cehennemlik oluyorsun. bu çok açık yazıyor kitapta. ben o yüzden ateist olduğuna emin olduğum adama dahi kafir demem. hele hele öldüyse bir de, adamın kalbini ben nereden bileyim.

  hem atatürk en pis ateist bile olsa yine başımın üstünde taşırdım onu.
  0
  edige 4 gün önce
  o ayrı konu
  -4
  piiuv 4 gün önce
  dediklerine katılıyorum yalnız bi dipnot ekleyim :) kafir olduğu aleni birkişiye herşeye rağmen müslüman demek kişinin kendi imanını tehlikeye sokar.!
  0
  edige 4 gün önce
  atatürkün "imansız" oldugi sabit mi
  0
  piiuv 3 gün önce
  yukarıda atatürk yazıyormu?
  0
  sewo 4 gün önce
  nerede yazıyor bu?
  kafire bile kafir demek dinden çıkarır.
  rab her günahı affeder dilerse kafirin günahlarını bile affedebilir kudretine mashar olunmaz.
  0
  piiuv 3 gün önce
  kafire kafir demenin insanı kafir ettiği nerde yazıyor?
  0
  sewo 3 gün önce
  binlercesi var kuran da , bie tanesini yazayım.

  "ona yumuşak söz söyleyin. belki öğüt alır, yahut korkar." (taha, 20/44)

  kafir olduğu bariz belli olan firavun'a bile rab kötü söz söylemesini nefret kusulmasını istemez. sen bilmez misin en büyük günahlardan biri rabbinin gücünü sınamak, kimsin de rabbin affedemeyeceği günah olduğunu iddia ediyorsun onun gücü her şeye kadir o isterse kul hakkını da affeder. o yüzdendir ki kafire bile kafir denmez, azap günü geldiğinde o af edilirse bir müslümüna küfür ettiğin için asıl sen dinden çıkarsın.

  "müslümana sövmek fısktır. onunla çarpışmak ise küfürdür."
  -1
  piiuv 3 gün önce ~ 3 gün önce
  sorduğum soruyla verdiğin cevap alakasız.

  müslümana sövmek fısktır :) onu keşke yönetici olduğun (!) sözlükte küfrederlerken hatırlasaydın
  0
  sewo 3 gün önce
  yüce rab, firavun bile dinen laf edilmesinin aykırı olduğunu söylüyor. firavun = kendini ilah sanmıyor mu? daha ne bekliyorsun anlamak için ben kimseye küfür etmiyorum başkasının ettiği küfürler kendisini ilgilendirir. şşt küfür etmeyin demem sence ne kadar normal isteyen küfür eder bu küfür sonucunda şikayette bulunursun görevli moderasyon işlem uygular.
  1
  edige 3 gün önce
  her biriniz siyasal islamin birer yansimasiniz
  1
  rio 4 gün önce
  seni hangi gübreyle besliyorlar?
 • 0
  yavuzsultanmehmet 4 gün önce
  tehlikeli sular. ya millet çok cesur, ya biz malız. ben de anlamıyorum bu konuyu.
 • 0
  hedap 4 gün önce
  birileri yine yorumunu silmiş:)
  0
  edige 4 gün önce
  anlam veremedim küfür falan yoktu
  0
  hedap 4 gün önce
  son yazdığım yorum küfürden daha ağır gelmiştir ondandır.
 • 0
  harleyyguinn 4 gün önce
  bazen kadir mısıroğlu gibi cahil çomarların atam hakkındaki varsayımlarını ve yorumlarını izliyorum. yorumlar kısmında tahmin bile edemeyeceğiniz kadar atatürk düşmanı var ki. atama saydıran, söven mi dersin iftiralar atan mı . insanlar çok nankör.
 • 0
  shewolf 4 gün önce
  allah nasil dünya ya alim ermiş gonderiyorsa atatürk gibi insanlarda ozenle gonderilmis yuce kişilerdir. fatih sultan mehmet ve atatürk ikiside gözümde ayni degeri taşıyor. birisi hakikati bize getirdi. oteki ise bizi hakikattten alikoyanlardan korudu.
  mantik efendim cok zor değil.
 • 1
  sjense 3 gün önce
  boş yapmasınlar. fatih sultan mehmed (ki kendisi islam halifesidir) ne kadar kafirse, dini bakımdan, mustafa kemal atatürkte o kadar kafirdir.

  devlet adamları bunlar agalar. şerefli devlet adamları.. hayatlarını milletine adamış, dinlerine yeterli seviyede bağlı daima haklının yanında olmuş insanlar..

  siz zannediyor musunuz m. kemal atatürk boş biri olsaydı, (islami açıdan, seçilmiş biri olmasaydı) bunca kutlu zafer nasip olurdu? allah allah diyorsunuz. atatürke sallayıp duruyorsunuz bende diyorum ki, allah sevmediği bir kuluna, içine inanç aşılamadığı bir kuluna böylesine önemli bir ırkın ve milletin bir dönem liderliğini yapmasına ve böylesine kutlu zaferler kazanmasına vesile kılar mıydı?

  konu kapansın. atatürke dini konudan saldıranlar. son paragrafı okusun. ve lütfen artık sussun. yeterince günaha giriyorsunuz. bari sonrası için girmeyin artık. saygısız itler. kim diyorsa..
dün dün