a haber’e çıkan kişinin harvard üniversitesi’nde çalışmadığı ve unvanının profesör olmadığı ortaya çıktı
 • 0
  ikshazretleri 15.1.2019 23:05
  mark thomas. biraz fazla uydurma isim gibi
 • 0
  monteyn 15.1.2019 23:25 ~ 23:26
  harward mı yazıyor orda
 • 0
  banu123 15.1.2019 23:44
  hogwarts'tır o yanlış yazmışlardır kdjdkd
 • 2
  bohac 16.1.2019 00:03
  - okumayı sevmeyenleriniz icin özet -
  harward yanlış yazılmış.
  mark thomas yanlış yazılmış.
  prof. fazladan yazılmış.
  sonuç, habere çıkan kişi mark tomass uzunca bir süredir harvard ile ilişiği olan bir hoca. yani iddia kısmen yanlış.

  - araştırmayı tam yapamayan ya da işine gelmeyenler için bir sitem -
  teyit.org koca bir gün geçmiş, internette çok kişi konuşmuş, neyin ne olduğu açıklığa kavuşmuş, gelip burada iddianın ilk halini kesin doğruymuş gibi koymuşsunuz. arkadaş, araştırın biraz ya hu. siyaset gibi bir pislikten uzak durmaya çalışan bünyemi illa çekiyorsunuz oraya doğru.

  - ya bir şeyler öğrenirsem diye korkup linki açmaya çekinenler varsa teyit.org'daki sonuç kısmı -
  sonuç olarak, a haber’in harvard’ta çalışmayan bir profesörü canlı yayına çıkardığı iddiasının doğru olmadığını söylemek mümkün. buna karşılık söz konusu kişinin harvard üniversitesi’nde profesör olarak çalışmadığı da fark edilebiliyor. abd’de türkiye’den farklı profesör unvanları bulunuyor. bu bağlamda tomass’ın kendisini profesör olarak tanıtmış olma ihtimali de var. a haber’in ise canlı yayında harvard üniversitesi’nin ve mark tomass’ın ismini yanlış yazdığı anlaşılıyor.
  0
  ben_sizofren_degiliz 16.1.2019 08:14 ~ 08:17
  araştırmayı tam yapamayan ya da işine gelmeyenler için ettiğin sitemi, doğru yazı yazmayı bilmeyen ve prof. ünvanının ne anlama geldiğini bilmeyen veya araştırmaya gerek görmeyen a habere de yapsaydın keşke.
  0
  bohac 17.1.2019 17:00
  başlık a haber çalışanlarının bilgisizliği ya da umursamazlığı gibi bir şey olsaydı emin ol o konuda yazardım, fakat başlık bir iddia olduğu için iddia sahibine sitem ettim.
  ama seni kırmak istemiyorum ve bu aşağıdaki sitemi a haber'de ilgili yanlışta emeği geçenlere ithaf ediyorum.
  - sayın ilgili a haber çalışanları,
  dünya'nın bir çok alanda en iyisi olarak gösterilen harvard üniversitesi'nin ismini nasıl doğru bilemezsiniz. arkadaşım siz haber kanalı değil misiniz? dünya'nın en fazla bilinen bu üniversitesinin ismini doğru yazamıyorsanız kendinize nasıl haberci diyebiliyorsunuz? yanlış bastınız, karıştırdınız falan insanlık hali, olmuştur diyelim; peki programa birini çıkartmadan önce kimi çıkartıyorsunuz bilmiyor musunuz? adam ne emekler verdi kim bilir isminin o üniversiteyle beraber anılabilmesi için, siz gidin yanlış yazın. olacak iş değil. bir hata insanlık hali olabilir ama aynı anda iki hata haberci kimliği gereği olmamalı.
  gelelim profesorlük ünvanına. bu adam twitter hesabından ekonomi profesörü olduğunu belirtmiş bu olaydan sonra. harvard üniversitesi'nin sitesinde cv'si mevcut. oraya bakarak da profesör olduğunu söyleyebiliriz.

  haydaaa (pi: @ben_sizofren_degiliz), noldu şimdi? teyit.org'un verdiği "profesör değil" bilgisi yanlış çıktı. şimdi bana diyecek misin teyit.org'a da sitem et diye? hadi ona da sitem ettim diyelim, sonra diyecek misin o sitedeki diğer usulsüz gözüken haberlere niye hiç değinmedin diye? demeyeceksin, çünkü konumuz o değil.
  demek istediğim, konumuz a haber ile ilgili iddiaydı. iddia sahibine araştırmadığı için sitem ettim. sen ise a haber'e laf etmediğim için beni çomar kefesine koyuverdin, aklınca da laf soktun.
  bunun sonu yok, üstteki yorumda bahsettiğim "siyaset gibi bir pislikten uzak durma" fikrimde de, beni tartışmanın içine çekerek haklı olduğumu da göstermiş oldun. siz iğrenç siyasetinize devam edin. sağlıcakla kalın.
  1
  ben_sizofren_degiliz 23.1.2019 11:43
  oncelikle surekli girmedigim icin cevabini yeni gördüm,
  acikcasi senin comar olup olmadigini bilmiyorum,
  bu kadar yazmana da gerek yoktu, a haberi aslinda herkes biliyor, yeni bir mevzu degil bu.
  ıgrenc siyasetimiz igrencse biraz da senin gibi taraf olup ben aslinda hic ilgilenmiyorum diyen iki yüzlulerden sebeptir.
  yoksa senin verecegin sikik cevap benim zerre umrumda degil.
 • 2
  porthos 16.1.2019 02:09
  ınstagram'daki bilgileri buraya taşımak da baya zahmetli olsa gerek
 • 0
  systemfailed 16.1.2019 03:26 ~ 03:27
  gerçekse komik bir durum
 • 0
  meqt 16.1.2019 15:04
  a habere mi gecti bu kadin
 • 0
  rzachad 23.1.2019 11:48
  şaşırmadım