muharrem ince seçim vaatlerini böyle anlatmıştı!

  4
  altaydangelenbarbar 5.5.2018 20:06
  24 haziran erken seçiminde chp'nin cumhurbaşkanı adayı olacağı iddia edilen muharrem ince, cumhurbaşkanlığına seçilmesi durumunda yapacaklarını ahmet hakan'a anlattı.
  ahmet hakan, 26 nisan'da muharrem ince ile yaptığı konuşmada, ince'nin cumhurbaşkanlığına seçilmesi durumunda yapacağı vaatleri sıraladı.


  işte muharrem ince'nin vaatleri;

  “adayım... kazanacağıma inanıyorum.”

  “cumhurbaşkanı yardımcılarını baştan ilan edeceğim: bir yanıma muhafazakâr bir ismi, bir yanıma milliyetçi bir ismi, bir yanıma bir kürt’ü, bir yanıma bir alevi’yi alacağım cumhurbaşkanlığı yardımcısı olarak.”

  "en büyük vaadim huzur olacak"

  “huzur vaat edeceğim. en büyük vaadim huzur olacak.”

  “restorasyon süreci başlatacağım. adım adım hukuk devletine, parlamenter sisteme, kuvvetler ayrılığına geçişi sağlayacağım.”

  “ilk turda her parti kendi adayını çıkarmalı. çatı adayıyla olmaz. ilk turda her parti kendi adayını çıkarırsa ikinci tur garanti olur.”

  "kürtlerden de oy alırım"

  “ikinci turda ben kazanırım. ben kürtlerden de oy alırım. benim dokunulmazlık konusunda hangi tavrı koyduğumu kürtler gayet iyi biliyor.”

  “erdoğan’ın karşısında ikinci tura ben kalmazsam meral akşener kalırsa... benim desteğim ona olur. abdullah gül kalırsa... benim desteğim ona olur. sonuna kadar desteklerim. miting yaparım.”

  “ama ikinci tura ben kalırsam... onların da beni desteklemelerini beklerim, isterim.”

  "beştepe'yi satacağım"

  “seçilirsem beştepe’de oturmam. çankaya köşkü’ne geçerim.”

  “beştepe’yi satacağım.”

  “en büyük hayalim sokakta tek başına yürüyebilen, bisikletiyle dolaşabilen, çevresinde koruma ordusu olmayan bir cumhurbaşkanı olmak...”
 • 1
  mltm 6.5.2018 14:26
  huzur benim için büyük ölçüde yeterli.
 • 0
  bir_garip 10.5.2018 21:21
  olduğunda ne çekeceğini anlar artık ne diyelim
dün
 • siyaset

  başlık ve yorumlarınızda yapıcı olmaya özen gösteriniz taraftarı olduğunuz ideolojiyi bu platformda temsil ettiğinizi unutmayınız . ideolojinizi övmek diğerlerini aşağılamak yerine davranışlarınızla nerede olduğunuzu gösteriniz .

 • -başlıklarınız içerik hakkında aydınlatıcı olmalıdır dikkat çekmek için saçma başlıklar açmayınız 

  -herhangi bir ideoloji,siyasi parti hakkında aşağılayıcı küfür içeren tahrik edici başlıklar yasaktır

  -t. c. veya herhangi bir uluslar arası organizasyonda terör örgütü kabul edilen oluşumlar hakkında propaganda yapmak , övmek  yasaktır . hakkında bilgiler verebilirsiniz 

  -herhangi bir olay hakkında paylaşım yapıyorsanız tarih belirtmeye özen gösteriniz .

  -yazı yazdığınız konu hakkında ufak bir bilgilendirme yada kaynak ekleyiniz

  -kaynak göstermekten çekinmeyin direk haberleri de kopyala yapıştır yapmayınız . haberi kaynak gösterip kendi yorumlarınızı yazın