10

bir kadının bize her şeyini verdiğini zannettiğimiz anda..

...onun hakikatte bize hiçbir şey vermiş olmadığını görmek, bize en yakın olduğunu sandığımız sırada bizden, bütün mesafelerin ötesindeymiş kadar uzak bulunduğunu kabule mecbur olmak acı bir şey.

sabahattin ali,kürk mantolu madonna

günaydın,içindeki manasız boşlukla yaşamayı kabullenmiş,aradığını,istediğini bulamamış dostlarım.
 • 1
  666o999 9 ay önce
  günaydın... pazar pazar çalışma keyfi hıaaaaa... biz ne zaman şiir yazacağız? ne bileyim bir kitap vs.
 • 3
  gaddarus 9 ay önce
  günaydın da insan sabah sabah pozitif bir şey yazar ya bu ne
  3
  ofsaytsizburak 9 ay önce
  yeni bir kitaba başlayacaktım bu sabah. kütüphaneme göz gezdirirken gözüm çarptı kürk mantolu madonna'ya. sabah halinin verdiği durgunluk ve gariplikle karıştırmaya başladım,kaç sene önce okuduğum kitap. beni en çok etkisine alan kitaplardan biridir. sanırım raif efendi'de birşeyler buldum kendimle alakalı henüz keşfedemediğim,veya kabul etmek istemediğim şeyleri. kitabı açık tekrar olaylara kaptırınca kendimi farklı hissettim. duruk,manasız,asla aradığını bulamayacak buna rağmen hayatta rol yapmaya devam etmeye mecbur bırakılan biri gibi hissettim. belki de böyleyimdir,böyle olacaktır bilemem. ama bu roman insanı bana gerçek hayattaki çoğu insandan daha gerçek geldiğine göre bende bu sabah oluşan duygular boş ve gençlik duyguları değildi çıkarımını yapabildim. bunu beni üzeceğini düşünürdüm ama kabulleniş yaşattırdı.
  ben de en sevdiğim alıntılardan birini paylaşayim dedim bu kitaptan. raif efendiler tek değil bunu biliyorum,görüyorum. bu insanlara yalnız olmadıklarını hissettirmek için böyle birşey paylaşayim dedim. evimizde, kendi başımıza rol yapmayı bıraktığımız dakikalarda,saatlerde bunu düşündürmek istedim.
  0
  gaddarus 9 ay önce
  belki de insanlar tam olarak ne aradığını bilmiyordur insanlar kendini tam keşfetmemiş sadece manaton hayata kaptirmişlar kendini
  0
  cansss_ever 9 ay önce
  hayır öyle düşünme sen modannayı aramaya bak lakin raif efendi onu çok geç öğrendi eğer daha erken yola çıkdaysaydı madonnaya hayat verirdi belki
 • kitap alıntıları

  Kitap, makale, şiir vb. alıntılarının yüklendiği bölüm.

  22 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  sadurra

 • bu bölüm #kültür-sanat bölümünün alt bölümüdür.

 • - alıntılar olabildiğince fotoğraf şeklinde yüklenmelidir.

  - yazı şeklinde de yüklenebilir, yasak değildir. 


  - alıntı yapılan metin ve yazar belirtilmelidir.

  - eğer alıntı bir dergiden ya da internet sitesinden yapılıyorsa metin ve yazarın yanında derginin ve internet sitesinin de adı belirtilmelidir.