bir kadının bize her şeyini verdiğini zannettiğimiz anda..

  10
  ofsaytsizburak 6.1.2019 10:42
  ...onun hakikatte bize hiçbir şey vermiş olmadığını görmek, bize en yakın olduğunu sandığımız sırada bizden, bütün mesafelerin ötesindeymiş kadar uzak bulunduğunu kabule mecbur olmak acı bir şey.

  sabahattin ali,kürk mantolu madonna

  günaydın,içindeki manasız boşlukla yaşamayı kabullenmiş,aradığını,istediğini bulamamış dostlarım.
 • 1
  666o999 6.1.2019 10:45
  günaydın... pazar pazar çalışma keyfi hıaaaaa... biz ne zaman şiir yazacağız? ne bileyim bir kitap vs.
 • 3
  gaddarus 6.1.2019 11:49
  günaydın da insan sabah sabah pozitif bir şey yazar ya bu ne
  3
  ofsaytsizburak 6.1.2019 12:40
  yeni bir kitaba başlayacaktım bu sabah. kütüphaneme göz gezdirirken gözüm çarptı kürk mantolu madonna'ya. sabah halinin verdiği durgunluk ve gariplikle karıştırmaya başladım,kaç sene önce okuduğum kitap. beni en çok etkisine alan kitaplardan biridir. sanırım raif efendi'de birşeyler buldum kendimle alakalı henüz keşfedemediğim,veya kabul etmek istemediğim şeyleri. kitabı açık tekrar olaylara kaptırınca kendimi farklı hissettim. duruk,manasız,asla aradığını bulamayacak buna rağmen hayatta rol yapmaya devam etmeye mecbur bırakılan biri gibi hissettim. belki de böyleyimdir,böyle olacaktır bilemem. ama bu roman insanı bana gerçek hayattaki çoğu insandan daha gerçek geldiğine göre bende bu sabah oluşan duygular boş ve gençlik duyguları değildi çıkarımını yapabildim. bunu beni üzeceğini düşünürdüm ama kabulleniş yaşattırdı.
  ben de en sevdiğim alıntılardan birini paylaşayim dedim bu kitaptan. raif efendiler tek değil bunu biliyorum,görüyorum. bu insanlara yalnız olmadıklarını hissettirmek için böyle birşey paylaşayim dedim. evimizde, kendi başımıza rol yapmayı bıraktığımız dakikalarda,saatlerde bunu düşündürmek istedim.
  0
  gaddarus 6.1.2019 13:06
  belki de insanlar tam olarak ne aradığını bilmiyordur insanlar kendini tam keşfetmemiş sadece manaton hayata kaptirmişlar kendini
  0
  cansss_ever 6.1.2019 20:35
  hayır öyle düşünme sen modannayı aramaya bak lakin raif efendi onu çok geç öğrendi eğer daha erken yola çıkdaysaydı madonnaya hayat verirdi belki