• 1
  belloch 10 ay önce
  paradan 3 sıfır atsan yine ödeyemeyeceğim bir rakama tekabül ediyor
 • 1
  ofsaytsizburak 10 ay önce
  yerli kontenjan açısından yollanmasaydı iyi olurdu ama fatih hocam, serdar özür dilemesine rağmen kesin istemediyse vardır bir bildiği.
  şunu da demek istiyorum,bu adamı her ilk 11'de gördüğümde istemsiz bir güvensizlik oluşturuyordu bende önceki maçlarda iyi oynamasına rağmen. konsantre olunca gerçekten iyi oynuyor ama sıkıntısı da bu zor konsantre oluyor maça ve çabuk dağılıyor. istikrarsızlık abidesi tam. bir maçı diğerine uymuyor. 2000li yeni çıkan değerimiz ozan bile 6 ayda serdar'dan daha iyi performans gösterdi. kesinlikle üç büyüklerin as stoperi olmamalı olsa olsa rotasyon oyuncusu olmalı büyüklerin. galatasaray'ın defansını hepiniz biliyorsunuz malum. işte serdar'da onun parçasıydı. açıkçası marcao'dan memnunum. maicon'da kendine gelebilirse iyi bir tandem oluştururlar. ya da gitsin yerine luyindama gelsin. daha iyi olur.
  he ayrıca beşiktaş ve galatasaray'ın kadro dışı oyuncuları olan dürümcüyü ve tatilciyi alıp transfer çalımı attık diyen fenerbahçe taraftarını da anlamıyorum. küme potasında savaşınca halleri değişti herhalde.
  1
  zenginmutfagi 10 ay önce
  bir fenerbahçeli olarak bu iki oyuncuyu ben de istemezdim, ne oyuncular alınabilirdi oraya ama ne ekonomimiz buna müsait, ne ffp buna izin veriyor.
  fenerbahçede stoperde neustader oynuyor, onun önünde de topal oynuyor, biz biraz bu haldeysek bu iki dangalağın yüzündendir ( tabi ki tek sebebi onlar değil ama zararları azımsanmayacak kadar fazladır).
  serdar azize bonservis ödemedi fenerbahçe ve stoper ihtiyacı bonservissiz ancak bu kadar karşılanabilirdi.
  tolgaya, şener artı 2,5 verildi ve yine bu mevkiye bu fiyata yapılabilecek en ucuz ve mantıklı transfer. ( yine de para daha az verilebilirdi ama o da fikonun başarısı)
  transfer çalımı değildir, ihtiyaçlar karşılanmaya çalışılmıştır, eldekilerden daha fazla işe yarayacaklarına inanıyorum,
  son olarak küme düşme mücadelesi veriyoruz ve sonuna kadar da destekliyoruz, elimizden geldiğince de tribünleri dolduruyoruz, ümraniyeye elenirken de küme de kalmaya çalışırken de,
  (geçen seneki tepkimiz aziz pezevengineydi)
  diğer büyükler bizim durumda ne yaparlardı işte bunu çok merak ediyorum.
  0
  ofsaytsizburak 10 ay önce
  küme hattına girildiği an itibaren taraftar çığrından çıkar. ilk önce hoca sonra başkan gönderilir. sonra sorumlu olan oyuncular. yeni yönetim yeni hocayla geçmişi unutup başarılara koşulur. galatasaray demokratik bir kulüptür. başarısız olanın gözünün yaşına bakılmaz. beşiktaşın yapısını bilmiyorum fakat fenerbahçe taraftarlarında birlik yok,protesto kültürü yok. aziz yıldırım taraftarını evire çevire uyuttu kulübü soydu borç batağına soktu bu sırada medyayı ele geçirip(etkileri hala devam ediyor) fenerbahçe'nin mali durumunu daha iyi gösterdi galatasaray aleyhine sürekli batıyor,gidiyor propagandaları yapıldı. gerçeklerin ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır. ben 4-5 senedir gerek içerideki kaynaklardan gerek araştırmalarımdan fenerin mali durumunun tüm kulüplerden daha kötü olduğunu söylüyordum kimse inanmıyordu laf ediyordu. anca şimdi ortaya çıktı işte.
  aziz yıldırım gibi bir çirkef zat asla uzun süre galatasarayın başında kalamazdı demek istiyorum.
  0
  zenginmutfagi 10 ay önce
  taraftar bazında sormuştum, yani geçtiğimiz yıllarda takımın şampiyonluk şansı olmadığı dönemlerde tribünler ciddi manada boştu, küme düşme hattına inseniz bu desteği gösterir miydiniz? ama başkanlar bazında cevap verdin peki öyle düşünelim.
  normal şartlarda fenerbahçe taraftarı küme düşme hattına inme durumunda ortalığı yakarak, yıkarak cevap verirdi,( evet biz demokrat değiliz, yani aynı evdeki iki kardeşten biri gs li o mesela çok aydın ve demokrat, diğeri fenerli o tam bir çomar, güzel kafa, aynı ülkenin insanlarını, taraftar bazında kategorize edebilmene şaşırdım),
  20 yıllık aziz yıldırım döneminin üzerine taraftarın kendi isteği ve talebiyle getirilen başkanı da yarım dönemde asıp kesmek istemedi, tribünlerde destek vermeye çalıştı ve hala çalışıyor, o stadı dolduruyor.
  aziz yıldırım ilk 10 yılını iyi, son 10 yılını rezalet geçiren ama 3 temmuzdan sonra hepten sıkıntıya düşen bir başkandı,
  haklılığını bu taraftar polis copu yiyerek, yaptığı yürüyüş ve eylemlerle, metris önlerindeki protestolarında fazlasıyla gösterdi,
  ama her şeyin bir sonu var ve fenerbahçe taraftarı göte göt diyebildiği için aziz yıldırım dönemi geç de olsa bitti.
  bokun içinde devraldığı klübü de hem tecrübesizliği hem de comolli denen tüccara fazlasıyla inandığı için yaptığı yanlış transferlerle durmumuz bu noktaya geldi,
  ekonomik durumumuz herkesten kötü, avrupaya kaç sene gidemeyiz bilmiyorum,
  bir daha appiah, meireles, carlos, anelka göreceğimizi de hiç sanmıyorum ama sonuna kadar destek olmaktan ve çok sevmekten geri durmayacağız.
  son olarak konu eğer çirkeflikse bugünkü teknik direktörün ve geleceğin gs başkanı olacak olan kişiyi ve etrafındaki yancılarını gösteririm. ve yine diyorum aynı ülkenin taraftarları ve insanları olarak hepimiz aynı oranda çirkef aynı oranda edepliyiz.
  0
  ofsaytsizburak 10 ay önce ~ 10 ay önce
  çok güzel, konuyu kendi lehine çevir. ben insan demedim taraftar gruplarından bahsediyorum. evet galatasaray taraftarlarında protesto kültürü vardır fenerbahçe'de olması gerekenden çok daha fazladır hem de. galatasaray demokratik bir kulüptür derken de yönetimindeki yani kuruldaki düzenden bahsettim. bunu da reddedemezsin.
  fatih terim karakteri yamuk bir insan fakat futbola hakemlerle,medyayla zehrini akıtmamıştır.
  0
  zenginmutfagi 10 ay önce
  yok aman bir şeyi lehime falan çevirmek derdinde değilim :) insan, taraftar grubu, yönetici, başkan farketmiyor artık benim gözümde hepsi aynı, belki gs nin genlerinde gs lisesi eğitimi altında olan bir profesyonellikten söz edebiliriz, ama protesto kültürünü niye kıyaslıyorsun, her taraftar gerektiğinde bunu yapar, neden protesto etmesin, aziz yıldırım tribünlerde köpeklerine, taraftarı dövdürürken de, aziz içeri girdiğinde de bu taraftar susmadı,
  o dönem haklıydı aziz yıldırım, taraftar dayak yedi, yerlerde sürüklendi, ve tüm basında fenerbahçe taraftarı belki de en büyük sivil toplum örgütü olarak lanse edildi, o taraftar olmasaydı aziz içerden çıkamaz, fenerbahçe küme düşerdi,
  diğer bir konu;
  kebap baskıncısı, dayak arsızı, mehmet ağarların, mesut yılmazların, haluk ulusoyların, her türlü mafyatik kişilerin kankası fatih terim korkusuna yeri gelmiştir ne hakemler, ne medya mensupları işlerini doğru yapamamıştır.
  osman tanburacı- fatih terim örneğini biraz incele mesela.
  zaten futbolumuzda temiz adam sayısı o kadar az ki ama kıyas kabul etmem, göte göt diyebilmek gerek.
 • 0
  murattezcan 10 ay önce
  çok büyük paralar bunlar :)