idamı getirtmemeliyiz

  15
  ikshazretleri 3.7.2018 06:57
  ben ikisine de karşıyım. çok hassas konular farkındayım ama bir canlıya ilk verilen hak, yaşama hakkı. idamla canlıya milyonlarca yıldır verilen bu hakkı alma yetkisini kendimizde nasıl buluruz? hadım işi ise tamamen kişisel olarak bana barbarca geliyor. çocuklara yapılan zulm ve tecavüz gibi konular ne kadar midemi bulandırsada, ağırlaştırılmış müebbeti tecavüzden ve bunun gibi olaylardan alanlarin başlarina hapishanelerde neler geldiğini bildiğimizden içim rahatlardı.
 • 0
  sevde 3.7.2018 09:46
  valla kardeş sen ne onların anası ne babasısın senin için rahatlamasına bakmayız. ne yaptıysa onu görmeli kendi barbarca öldürürken problem yok dimi idam barbarca değil kusura bakmayın. güzelce asılır yada başka bir şey. islam da bu kısas varsa hakkımızdır. zalime acıyorsan bu mazlum için bin kat zalimliktir.
  0
  magic 3.7.2018 15:32
  sen bu ülkede adalet olduğunu sanıyorsun sanırım. 20 yaşında kardeşin üstüne bıçakla koşan adamlardan korkup havaya ateş açınca müebbet yatmadığı sürece umrunuzda olmaz sizin. ama idam gelince sadece tecavüzcüler için gelecekse yine de emin olmadan onlarca insan ölür. daha çok değil birkaç ay önce genç bi çocuk eski kız arkadaşının attığı iftira yüzünden kızın babası tarafından öldürüldü. bu da sonradan ortaya çıktı yoksa millet daha babasına helal olsun diyip masum bir gence küfürler yağdırıyordu. diyelim ki idam geldi, sadece tecavüzcü sapıklar öldürülecekse ona eyvallah, ama öyle olmayacağını hepimiz biliyoruz. o 20 yaşında fetö ne bilmeyip siyasi birikimi gördüğü tek iktidardan ibaret olan gençler müebbet yerine fetöden idam yiyecektir. ülke çok adil çünkü. sadece muhalif olduğu için birbirine vatan haini deme potansiyeline sahip olan ülke türkiye değil çünkü
 • 0
  bozuklimon 3.7.2018 10:11
  bence de idam olmamalı, mesela her gün bir bıçak darbesi yapılmalı öyle tiplere. sabah vereceksin kahvaltısını yapacak, sonra bunu yapay penis ile sikeceksin. sonra iş bittikten sonra da ufak bir bıçağı bacağına saplayacaksın. bu her gün bu şekilde devam edecek, ölürse ölür ölmezse mokoko.
 • 0
  shadowinthelight 3.7.2018 10:19
  karar da, ceza da ailesine bırakılmalı bence. ister affetsin ki hiç sanmam. isterse işkenceyle öldürsün. görmek istemezlerse de devlet eliyle verilecek cezaya karar versinler. kısaca bu davaların hakimi aileler olmalı başkası bu durumu, bu acıyı anlayamaz.
 • 0
  tesla52 3.7.2018 10:31
  bence herkes pişman olabilir, herkes affedilebilir, herkese yaşamak için bir şans daha verilebilir, her zaman her yerde söylüyorum, suçluları hapiste sıcak yerde yemek verip besleyeceğine, götür maden ocağında çalışsınlar uyavv, hem hapiste kaldıktan 30-40 yıl sonra aslında suçsuz olduğu ispatlanan insanları düşünün, artık onları geri getiremeyebilirsiniz, idam geldiğinde, hele hele bizim gibi adaletsiz, torpilin, paranın adaletin temeli olduğu bir ülkede asla desteklemiyorum. ayaklarında demirle çalışsınlar, çalıştıklarıda kadar günlerinden eksilsin, süper sistem, hem bedava kalmamış olurlar hapiste.
 • 0
  zehrakayra 3.7.2018 11:08
  kesinlikle gelmemeli böyle siyasi yonetimin olduğu bir ülkede masum birçok. can gider
 • 0
  meikompatic 3.7.2018 13:24
  idam bizim sarı öküzümüz, bir kez tecavüz olayları için verirsek sonrasında vatan hainliği için en nihayetinde ise farklı görüşte olanlar için verilecek bir cezaya dönüşecek; tüm öküzler sırasıyla adaletin giyotininden geçecektir emin olun. kim garanti verebilir böyle olmayacağına. idam, öcalanı türkiyeye teslim şartı olarak kaldırılmıştı. şimdi ne olacak, hukukun geriye yürümesi mi? ilk asılacak odur halbuki. üstelik ülkemde hain bitmez. herkes herkese göre hain olur. hainlikten idama gitmek an meselesidir. özgürlüğün idamıdır aslında bu.
 • 0
  __nefret__ 3.7.2018 13:36
  tecavüz eden birine yemek vermek bile çok değil mi?
  daha 3 yaşında bir çocuğa tecavüz edecek o çocuk ölecek ama o adam ceza evinde nefes alacak yaşayacak yemek yiyecek öyle mi hadi diyelim çocuk yaşadı yaşasa bile nefes alması mı yaşıyor olduğunu gösterir hiç kimse kusura bakmasın ama o varlık değil yaşamayı işkence çekerek ölmeyi hak ediyor
 • 0
  gerekvarmi 3.7.2018 14:56
  seçim öncesi meydanlarda ‘bunlar başa gelirse beni asarlar.’ diyerek ajitasyon yapan erdoğan idamı hangi yüzle getirecek çok merak ediyorum. getirilmemeli.
 • 0
  ghostrider 3.7.2018 15:14
  senin anana ya da karını, kızına tecavüz etseler napardın?
 • 0
  lafleur 3.7.2018 15:50
  bu ülkede devri sabık diye bi kavram konuşuluyor hala. aklı başında bi siyasetçi idamı istemez. ama eğer bi şekilde referanduma gelirse mutlaka geçer diye düşünüyorum.