1
kuran'ın muhammed tarafından yazılmış olduğu gerçeği

kuranın muhammed bin abdullah ve arkadaşları tarafından yazıldığının delilleri:


öncelikle bir ayetle başlayalım:


ahzab 56: (diyanet çevirisi) şüphesiz allah ve melekleri peygamber'e salât ediyorlar. ey iman edenler! siz de ona salât edin, selam edin.(allah niye peygambere salat etsin, peygamber dediğin basit bir kul, tanrının yanında çok aciz biri)

-peygamberin kiminle evlenip kimi boşayacağı gibi gereksiz konulardan bahsetmesi (ahzab suresi özellikle)

-kuranın bir yerinde "ak" denilen bir konuya daha sonra "kara" denmesi.

-konularda çok sayıda gereksiz tekrar olması.

-evlat edinmenin yasaklanması (niye?)

-nahl 101 (biz bir âyeti değiştirip yerine başka bir âyet getirdiğimiz zaman -ki allah neyi indireceğini gayet iyi bilir- onlar peygamber'e, "sen ancak uyduruyorsun" derler. hayır, onların çoğu bilmezler.) 20 yılda ayet değişiyorsa o zaman 1400 yılda bütün ayetlerin tedavülden kalkması gerek.

-tebbet suresinde ebu leheb'e lanet edilmesi. (nasıl bir tanrı insanlığa sesleneceği son metinde bir insana lanet eder, ne biçim iş bu)

-kitabın edebi bir değerinin olmaması. konudan konuya atlaması. başının sonunun belli olmaması. bu kitap bir yayıncıya basılması için gönerilmiş olsa edebi yetersizlikten dolayı hemen reddedilirdi.

-kadınların ikinci sınıf insan olması.(şahitliklerde ve mirasta erkeğin yarısı kadar değer görmeleri, kocalarına kendilerini dövebilme yetkisi verilmesi :nisa 34)

-ibrahimin çocuklarının sayısının ve isimlerinin bir türlü doğru düzgün verilememesi.

-ibrahimin çocuğunu kesmeye çalışmasının takdir edilmesi.

-inanmayanların öldürülmesinin teşvik edilmesi.

-çok fazla sayıda ve olmayacak şeyler üzerine yemin edilmesi. (allah kendi indirdiği kitapta bilmem allaha andolsun ki diyor, allah'a andolsun sözü bile bu kitabın muhammed tarafından yazılmış olduğuna delildir.)

-tanrının varlığı için hiç bir müsbet delil gösterilmemesi. bu yüzden kafası iyi çalışan, gerçeklere her zaman şüpheyle bakan, bilimsel akla sahip olan insanlar tanrının varlığını görememesi. sanki tanrı "müsbet bir delil göstermeyeyim, herşeyi müphem bırakayım, bu pezevenkler (kafası çalışan şüpheciler -skeptikler) inanmasın, ben de onları cehenneme atayım. her lafa inanan tipler de cennete gidiversin." diye düşünüyor.

-dinin önce bir kasabaya gönderilmiş olması, daha sonra işler büyüyünce evrensel olduğunun iddia edilmesi. (mesela kuranda önce biz bu kitabı arapça indirdik anlayasınız, gibisinden bir ifade geçer, islam devleti güç kazandıkça ilerleyen ayetlerde tüm insanlığa yollandığı belirtilir)

-kitaptaki ifadelerin farklı yorumlanmaya çok müsait olması. (tanrı yollamış olduğu kitaptan herkesi sorumlu tutuyorsa herkesin anlayacağı bir kitap yollaması gerekir, kuran çelişkilerinden bahsedilince aslında o ayette o denilmek istenmemektedir türü yanıtlar geçersizdir bu nedenle, kitap herkese yollandıysa herkes aynı anlamı çıkarabilmelidir, sadece filanca tarikatın bilmem kim hocası değil)

-geldiği zamana göre devrimsel değişiklik getirecek ahlaki ve sosyolojik değişiklikler içermemesi. (demokrasi, insan hakları, köleliğin kaldırılması vb...)

-cennetteki ödüllerin çok kısıtlı olması (yiyecek-içecek, seks. başka, ne kadar insani ve arap çöllerine, arap kültürüne hitap eden ödüller)

-insanların yaptıkları sonlu sayıda hata yüzünden cehennemde sonsuz işkenceye maruz kalması. (60 yıl yaşayan bir insan 60 yıllık bir sınavdan sonsuza kadar sorumlu tutuluyor, hassiktir amk)

-islam dışı kişilerden erkek olanlarının öldürülmesinin, mallarının gasp edilmesinin, karısına tecavüz edilmesinin, karısının ve çocuklarının köle yapılmasının normal karşılanması.(savaş ayetlerine bakın; ganimet, yağma, cariye gibi arap kültüründe olan sapkınlıklar islamla devam ettiriliyor.


bir de son olarak bonus ayet; ben tanrıyım insanlığa son kez sesleniyorum ve bunu 6 bin küsur kelime ile yapmak zorundayım, ama pedofiliyi, tecavüzü, köleliği kaldırmak yerine bütün insanlığın ortak kanayan yarası olan şu durumdan bahsetmeyi seçtim:


ahzab 55:Ey iman edenler, Peygamberin evlerine, vaktine dikkat etmeksizin ve yemek için izin verilmedikçe girmeyin; ancak çağrıldığınızda girin, yemeği yediğinizde de hemen dağılın; sohbet etmek için de izinsiz girmeyin! Çünkü o, peygambere eziyet veriyor, üstelik sizden utanıyor; ama Allah, gerçeği söylemekten sıkılmaz. Bir de hanımlarına, gerekli birşey soracağınızda bir perde arkasından sorun! Öyle yapmanız, hem sizin kalpleriniz hem de onların kalpleri için daha çok temizdir. Sizin, Allah'ın peygamberini incitmeye hakkınız yoktur; arkasından hanımlarını nikahlayamazsınız da. Çünkü, bunlar, Allah katında çok büyük bir günahtır.

 • -2
  eski46lik 1 yıl önce
  Bi bitmediniz ya
 • 0
  repub3 1 yıl önce
  bende böyle düşünüyorum +1
 • 0
  balgamicsos 1 yıl önce
  Bunu okuyana burs verirler kardeş. Ama başlık doğru.
 • 0
  nicolatesla 1 yıl önce
  Okumaya erinir insan :D
 • -1
  sahipsizdol 1 yıl önce
  özet geç aq
 • 0
  serharrrd 1 yıl önce
  Aksini de çok güzel bir şekilde savunabilecek insanlar tanıyorum. Kuran'ın kimin tarafından yazıldığı umrumda değil ama bilinmeyen herhangi bir şeye kesinlikle doğru demek çok mantıksız.
 • 0
  noauthorityforoldmen 1 yıl önce
  sonırlı bir ömrün cezası da mükafatı da sonsuzdur bence bu dengeyi sağlamış o açıdan. ama bakıldığı zaman allah adeletlidir ve terazisi şaşmaz. bu yüzden dünyada işlenilen haramlar ile verilen cezalar, yapılan sevaplar ile verilen ödüller orantılı olmalı, denk olmalıdır. bundan yorumla dünyada işlediğin haramlardan alacağın kazanımın değeri sınırsız bir hayatta çekeceğin azapla aynı değerde olmalı çünkü adalet bunu gerektirir. aynı şekilde dünyada farzları, sünnetleri, vacipleri uygularken çekeceğin sıkıntıların değeri, cennetteki sonsuz hayatın kazanımıyla aynı olmalı. buradan bakıldığında ahirete önem ver diyen din aslında dünya hayatını kayırıyor farkında değiliz. bu kayırma sadece müslümanlık değil ahiret inancı olan bütün dinlerde var. yanlışım varsa düzeltin


 • karışık

  Karışık

  42 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  gaddarus

  oxygen
  tombalaci
  kaygusuzyazar
  hellomyfriend
  ilteris
  darkier
 • bölüm kuralları

  - bölümü takip etmeyi unutmayınız..

  aklınıza bölüm ismi gelmediyse bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  ekleyeceğiniz bölümü bulamadıysanız bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  bölüm seçmek istemeden paylaşmak istiyorsanız bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  başlık fark etmez istediğiniz başlıkta açabilirsiniz..

  - reklam yapmak yasaktır..


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...