13

kadınları erkeklerden soğutan nedenler

bakımsızlık
aşırı kıskançlık
baskı kurmak
 • 1
  eaalmlr 8 ay önce
  dar bir hayat görüşüne sahip olmak. bu zaten hepsini içine alıyor.
  0
  incekalem049 8 ay önce
  mantıklı :) +
 • 1
  cioarkey 8 ay önce
  buraya yazılacak hiçbir şey gerçekten de dendiği gibi değil, dişilerin günlük algı değişimlerine tepkilerinden ibarettir. dişileri erkeklere yaklaştıran bu değil, içgüdülerindeki erkek tipidir.
  0
  incekalem049 8 ay önce
  farklı bakış açısı :) +
 • 1
  cahilinbiri 8 ay önce
  insanları insanlardan soğutan detaylar aslında cinsiyet gözetmeksizin. benim için insanın cahilliğini kabullenmemesi. evren bu kadar sonsuzken nasıl bilgiçlik taslanabilir aklım almıyor.
  0
  incekalem049 8 ay önce
  katılıyorum :) +
 • 3
  mem 8 ay önce
  yeşil tırnaklar
  1
  incekalem049 8 ay önce
  bahar geldi :) +
  0
  altaydangelenbarbar 8 ay önce
  bozkırmı bu puvo bahar gelince yeşersin tırnaktan bahsediyor adam :p
  0
  incekalem049 8 ay önce
  bakış açısı :) +
 • 2
  therosa 8 ay önce
  dogmatiklik kesinlikle. eski sevgilim, bana ''merkeze inerken etek giymeyeceksin değil mi?'' diye sormuştu, neye üzüleyim ayrılmak için bu kadar zaman kaybetmeme mi yoksa böyle biri ile sevgili olmama mı?
  0
  incekalem049 8 ay önce
  üzülme sevin :) +
 • 1
  ovmaygot 8 ay önce
  kadınlardan beklentileri;
  saf kadın isterler kendileri saf olmadıkları halde
  yemek yapmayı bilen kadın isterler kendileri yapmayı bilmezler
  temizlik yapsın isterler kendilerine gelince yapmazlar
  ailesine ayak uyduran kadın isterler kendileri ayak uydurmazlar
  tüysüz kadın isterler kendileri kıl yumağı
  dahası varda gerek yok
  (sorumlulukların (eşit) paylaştırılması durumunda tüm maddeler geçerli değildir
  0
  altaydangelenbarbar 8 ay önce ~ 8 ay önce
  kadınların yemek yapması temizlik yapması vs bunlar coğu dünya toplumunun normal gördüğü şeyler erkek herzaman daha güçlü kadın daha narin gözükmüştür o yüzden bu tarz işler hep kadınlara bırakılmıştır ve insanların tüyü olmaz kıl demek istedin herhalde erkeklerin kıllı olmasının nedenide kılları üzerinde herhangi bir toplum baskısının olmaması buda eskilerden gelen birşey kıllı erkek normalken kıllı kadın anormal gelir insanlara çünkü kadınlara eskiden beri bu dayatılmıştır ve kıllarını ala ala bu günkü hemen hemen görünmeyen kıllara sahip olmuşlardır bazı geri kalmış toplumlarda ise hem genetik özelliklerden hemde böyle bir güzellik anlayışının olmamasından dolayı erkek gibi kıllı kadınlarda vardır şu başta bahsettiğim şeyi kadınlar ancak haklarını koruyarak güçlü olduklarını göstererek ayakta durarak kendileri değiştirebilir ama 2.ye bir çare yok malesef bunlar evrimsel süreçler
  0
  ovmaygot 8 ay önce
  benim dediklerimin aksine birsey söylememişsiniz. bunların normal olduğunu söylemişsiniz geçmişten dayandığını kadının ve erkeğin doğası güçlü güçsüz kültür demişsiniz.
  nedenlerini bilmek doğru olduğu anlamınamı gelir yoksa normal olduğumu?
  biz insanlar doğamıza aykırı gelebilen varlıklarız değilmi?
  kadınların erkeklerden daha güçsüz olduğunu bende biliyorum. ama simdiki dünyaya bak. kol gücüne ne kadar ihtiyaç var beyin gücüne oranla.
  dünya değişti ama erkeklerin bazılarının algıları değişmedi. inan ikinci sınıf muamelesi görmeselerdi bu kadar kadın örgütleri ve türevleri senin kapını çalmazdı. emin ol bu beklentiler çoktan toprak altında kalmalıydı. asıl beklentiler ne olmalıydı diye soracak olursan. açık görüşlü yeniliğe açık olmaları beklenmeliydi. dünya değisiyo ayak uydurabilen kadınlar istenmeliydi. bakın elli yıl önceki zihniyetle yaşayan erkeklerde kadınlarda var. benim beklentim yok onlardan. ama yeni nesilin duyması lazım
  0
  altaydangelenbarbar 8 ay önce
  haklısın :)
  0
  incekalem049 8 ay önce
  başarılı tespit :) +
 • 0
  helianthus 8 ay önce
  buna erkekler değil de kadınlar mı cevap verse acaba. en çok soğutan neden konu ne olursa olsun benim dediğim olacak benim yaptığım olacak kafasıdır. bunun içine baskı da dahil, kıskançlık da dahil, bilmediği anlamadığı işe burun sokma dahil, senin paran burada geçmez tribi, sen kadınsın anlamazsın tribi dahil. bunu yapan erkek alexander skarsgard olsa midem bulanır
 • 1
  onlycat 8 ay önce ~ 8 ay önce
  ayrıldıktan bir hafta sonra öğrenmiş olsamda para karşılığı gaylerle beraber olması(aktif rol alarak) kendisi heteroseksüel bir erkek. eşcinsel değil yani. parasını yiyen biri olsam gam yemiycem şuana dek bir defa tek başına hesap ödedi ondada kendisi istemişti. iki alkol, ot içicem diye beni erkeklerle aldatmış... ne diyim ki trajikomik. yolu açık olsun.
  edit:benden kendisi ayrılmıştı ( büyük ihtimal vicdan yaptı mal) hala seviyordum ama bu güne kadar öyle bir sogudum ki. bana beni aldatmadığın sürece ayrılsak bile her zaman yanındayım derdi. daha önce aldatılmış ve güvensiz biriydi. karaktersizlik birde sadece para icin yaptığı ve aktif olarak rol aldığı için aldatmadiginı düşünüyor halbuki bu yaptığı paranın köpeği olmak, kendini satmak. hadi zorda kaldı desem ailesi verir öyle insanlar değiller o kadar para harcadım bir kez lafını etmedim benden de isteyebilirdi. ama insan kolaya kaçınca böyle oluyor demek ki. evet puvolar sevgilim hayat erkeği çıktı, sogudum.
  1
  incekalem049 8 ay önce
  geçmiş olsun :( +
  0
  onlycat 8 ay önce
  bana değil ona olsun 😂 ben bir yere kadar üzülürüm
  1
  onlycat 8 ay önce
  saol yinede
  1
  incekalem049 8 ay önce
  haklısın :) +
 • 1
  kawaiiokanes 8 ay önce
  baskıcı tutum?
  0
  incekalem049 8 ay önce
  yalnız olmadığıma sevindim :) +
  0
  kawaiiokanes 8 ay önce
  :')
 • 1
  bablisok 8 ay önce
  şerefsiz olmaması sanırım kadınlar hep bir açık kapı isterler zamanı gelince şerefsizliğini bahane edip ayrlılmak için olabilir (kendi görüşüm) bunu yaşadım bana "biraz şerefsiz ol egoist ol" diyen kadın tanıdım aslında bir değil birsürü tanıdım kadınları anlamak zor iş hadi eyv
  0
  incekalem049 8 ay önce
  yorum için teşekkür :) +
 • gündüz-gece

  aşığın dediği gibi gidiyorum gündüz-gece diyenler buraya yazsın

  185 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  incekalem049

 • bu bölüm #sosyal bölümünün alt bölümüdür.
 • gündüz-gece karşılaştığımız olayları anlatıyoruz

  +18 içerik girmiyoruz

  siyaset yapmıyoruz

  yazar ve okurları olumsuz davranışlara yönlendirecek içerik girmiyoruz

  içerik giren ya da yorum yapan yazarları yaptıkları içerik yada yorumla ilgili cevap vermeye zorlamıyoruz