3
programlama için öğretici kaynak tavsiyeleri
Merhabalar programlamaya başladım biraz karışmaya başladı işler bana önerebileceğiniz internette videoo yazı vb. türkçe kaynaklar nelerdir. Üniversite haricinde nerden öğrenilebilir
 • 0
  king 1 yıl önce
  çok genel bir soru. programlamaya başladım demişsin. hangi alanda başladın ? java mı ? c sharp mı ? yoksa php mi ? hangisiyle başladın, ne seviyedesin biraz ayrıntı ver.
  1
  big6320 1 yıl önce
  c++ başladım.Switch case yapısına kadar falan geldim
  1
  king 1 yıl önce
  öncelikle türkçe ile bir yere kadar gidersin. ingilizceni geliştirmelisin.

  türkçe kaynak: http://www.muhammedmastar.com/c-dersleri

  ingilizce kaynak: http://www.learncpp.com/
 • 0
  yusufakgunn 1 yıl önce
  Programlamaya başlamışsında programlamaya web ile mi windows programlama ile mi oyun geliştirme ile mi ne ile başladın bunlarıda yazarsan yardımcı olabiliriz.
  0
  big6320 1 yıl önce
  c++ diliyle başladım windows programlama ile devam etmek istiyorum
  1
  yusufakgunn 1 yıl önce
  C++ dili ile windows programlama yapman uğraştıracaktır seni. C# Windows Form Appliction dersleri yazdığında internette tonla kaynak var. Sanırsam C# Gui(gui renkli arayüzdü galiba) öğrenmelisin. Windows Form Appliction uygulamaları bam başka bir dünyadır. Webden kat kat zordur. Kaç adet fonksiyon yazıldı kaç dizi var kaç değişken var kaç mb ram yiyor en düşük ram yeme miktarına nasıl düşürürüm gibisinden şeylerin haricinde birde bunun güvenliği var. Dİyelimki bir internet cafe programı yazdın. Eğer görev yöneticisinden netcafe.exe kapatımına izin verirsen patlar program.
 • 1
  xwayzeet 1 yıl önce
  programlama yapmak isteyenler için benim kullandığım 4 tane program var şimdilik
  microsoft visiual studio 2008
  microsoft visiual studio 2010
  microsoft visiual studio 2012
  microsoft visiual studio 2015

  c++ / c# ve diğerleri biraz daha zor geliyor. Bunların kullanım dilleri aynı ve daha basit yeni başlayan biri youtube dan bakarak çok rahat bir şekilde küçük programlar yapabilir.
 • 4
  palayemre 1 yıl önce
  codecademy.com
  stackoverflow.com
  tutorialspoint.com
  projeceuler.net
  codeforces.com
  hackerrank.com
  2
  serharrrd 1 yıl önce
  Arkadaş müthiş kaynaklar vermiş. Şöyle bi ek düşeyim; Şimdiye kadar yaşadığım hiçbir sıkıntıya stackoverflow'dan çözüm bulamadığım olmadı. Orayı kesinlikle değerlendirmeni öneriyorum. Ve birkaç youtube kanalını da ekliyorum. thenewboston, the cave of programming, LearnCode.acamdemy, Programming with Mosh.
  0
  evrimparodisi 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  ingilizce bilen biri şu kaynaklar la asla sıkıntı çekmez
 • 1
  thedoruk 1 yıl önce
  Youtube da CodEx eğiyim diye bir kanal var,çoğu kişi bilmiyor ama güzel bir kanal
 • 2
  fzm101 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  Tavsiyemi soracak olursan Python öğren kolay kullanışlı stabil türkiyede pek tercih edilmez ama google yandex dropbox ve birçok yazılım firması bu dili kullanıyor nerden öğrenirim dersen al sana link istihza.com ayrıca kitaplarıda var ama gerek yok bu site oldukça iyi araştır hatta dökümanları bile var. Hadi kolay gelsin
 • 1
  armi 1 yıl önce
  khan academy.
  başta basit gelebilir ama düzenli olarak devam edersen kendini geliştirirsin
 • 0
  mehtap 1 yıl önce
  Merhaba Arkadaşım. Programlama 2. sınıf öğrencisiyim. C# Her dilin ortak kullanım alanı gibi bir şey. Öncelikli tavsiyem onu bi güzel öğren. İkinci sınıfta karşına bambaşka diller gelecek. Ve bunlar c# bilgisiyle daha kolay öğrenilebilir. Ben şu an php, Asp.net ve Asp görüyorum. Hepside zor diller. Kodlamaya dayalı. Bunun için kesin kaynaklar zaten diğer yorumlarda verilmiş. Ama önceliğin c# olmalı. Ha bide veri tabanı olayı var. Onu öğrenmezsen hiç bir dili öğrenmesen de olur.
 • 0
  evrimparodisi 1 yıl önce
  Bakın burada detaylı olarak konuşuruz da para verip türkçe kaynak almayın türkçe kaynaklarda ki bilgiyi youtube sayesinde de öğrenebilirsiniz. Bana kalırsa iyi bir ingilizce öğrenip ondan sonra online platformlar da programlama öğrenmek


 • programlama

  Donanıma ne yapması gerektiğini söyleyen sanat! Bilgi paylaşımı amacıyla kurulmuş bu bölümde yeni bilgiler edinebilir, kendinizi geliştirebilir ya da bilgilerinizi paylaşarak katkıda bulunabilirsiniz.

  126 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  ssl

  mryoda
  erkansivas35
 • bölüm kuralları

  sizden uymanızı rica edeceğimiz bazı basit kurallar var. 

  • bilgisayar teknolojileri ile ilgisi olmayan içerikleri bu bölümde oluşturmayın. yorumlar için de aynı geçerlilik mevcuttur.
  • yazılım bir sanattır ve siyasetin, küfür ve hakaretin sanatla ilgisi yoktur. lütfen yorumlarınıza ve içeriklerinize özen bu konuda özen gösterin.
  • puiv içerisinde başka bir üyenin yazısını bütün olarak kesinlikle kopyalamayın. kullanmak istediğiniz kısımı alıntı işareti içerisine alıp, orjinal başlığına link verin.
  • etik ya da legal olmayan her türlü yazılımsal ürün ya da içerik paylaşımı yasaktır. hack, crack vb.


  içerik standartları

  • anlatacağımız şeyi çok iyi bilmemize gerek yok, herkes her şeyi bilemez. siz başlatın, elbet konuya hakim bir yazarımız vardır.
  • içeriğimizde kod varsa, kodumuza yorum ekleyip öğrenmek isteyen arkadaşlara destek olalım!
  • puiv standartları gereği paylaştığınız kodların tüm harfleri lowercase olacaktır. bir başkası kopyalayıp çalıştırmaya çalıştığında hata almayacağına emin olalım. yorum kullanarak belirtelim.
  • resim ya da anket paylaşımları haricinde içeriğimizin çoğunu anlatımların oluşturması gerektiğini unutmayalım.

  bölüm kuralları hakkında bilgi edinmek ve fikir belirtmek için tıklayınız.

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...