9

üniversiteler bölünmemeli: önemli olan nicelik değil niteliktir

ne gereği var köklü üniversitelerimizi bölmeye? üniversiteler özerk olmalıdır. çünkü üniversiteler aklın ve bilimin ışığında sorgulayarak geleceğe yön verecek gençleri yetiştiriyor. tabi bu özerklik belli sınırlar içinde kalmalı.

üniversiteler arttıkça eğitim kalitesi artmaz. tam tersine kalite düşer. yani burada ters orantı var. zaten her ilde bir üniversite var artık. kalite iyice düşmemeli.

atanamayan öğretmenler zaten fazla bunlara binlercesini eklemeye ne gerek var? diğer alanları saymıyorum bile. az olsun öz olsun kimse mağdur olmasın.

eğitim için öncelik kalitesi ve niteliği olmalıdır. fazla olması doğru orantıyı iyice doğrulamıyor tam tersi etki yapıyor.
 • 2
  yazamam 11 ay önce
  tam anlamadım ama katiliyoru
  1
  gameofthrones 11 ay önce ~ 11 ay önce
  gündemimizde gazi,inönü ve istanbul gibi köklü üniversitelerimizin bölünerek 15 üniversite kurulması planı var. ona ithafen. :(
  1
  yazamam 11 ay önce
  özelleştirmek için mi yoksa başka bi amaçlarımı var
  1
  gameofthrones 11 ay önce ~ 11 ay önce
  amaç sanırım üniversite sayısı artsın diye eğitimden kimse mahrum kalmasın diye. emin değilim. daha tbmmde karar verilmedi. sadece plan bu. istanbul’da dekanı,profesörü,öğrencisi herkes eylem yaptı geçenlerde.
  1
  yazamam 11 ay önce
  uyuyorum ben galiba utandim şimdi gündemden hiç haberim yok
 • 1
  yazamam 11 ay önce
  katılıyorum olcaktı
 • 2
  monacorum 11 ay önce
  döner sermaye acısı bunlar puvom
 • 2
  saltarz 11 ay önce
  #gaziüniversitesinibölemezsiniz
 • 1
  orr 11 ay önce
  bir yandan düşünebilir kafalara 'alın bunu düşünün ve yalnızca bunu konuşun' dediler ve o az da olsa düşüneceğine inandığımız şahıslar bu hapı yuttu ve tek meseleleri bu mevzu oldu.

  elbette bölünmemeleri gerekiyor. iü hariç. onun ayrı bir olayı var. ikiye ya da üçe bölünüp daha derli toplu olması gerektiğinden iü hariç diyorum. ancak mevzu bölünmeleri ya da bölünmemeleri değil; isteseler hemen bölerler. tbmm'de sonucun ne çıkacağı da önemsiz.
  1
  gameofthrones 11 ay önce ~ 11 ay önce
  gündem dolu valla halk hangi birine itiraz edecek şaşırdı kaldı açıkcası.

  bir yandan özelleştirmeler bir yandan yeni üniversite kurmak için köklü üniversiteleri bölmeler bir yandan ekonomi. yapacaklarını biliyoruz zaten ama susmakta olmaz şimdi. belki hani belki bır tık anlarlar.
  1
  orr 11 ay önce
  her şeyin bir nedeni vardır. bu sıkıntılarında bir nedeni var. akıl ve beden sağlığını korusak şu an kâfi.
20 saat önce 20 saat önce
 • gündem

  Herkesin fikrine ihtiyacımız var..

  595 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  systemfailed

 • bu bölüm #olaylar bölümünün alt bölümüdür.
 • puiv kuralları ve avrupa insan hakları bildirgesi geçerlidir.