bıraktığınız kötü alışkanlıklarınız nelerdir?

 • 1
  oziozen 16.5.2019 22:53
  batıl inanç.
 • 1
  trakyalikuala 16.5.2019 23:55
  güvenmek
 • 1
  erlikbey 17.5.2019 03:26
  önceden çok agresiftim. ama allah'a şükür bugün bu sorunumdan kurtuldum. nasıl kurtulduğumu soracak olursanız, çok basit bir formülü var: yeni bir şeyler öğrenmek.

  "ne diyor bu değişik?" sözlerini duyar gibiyim. ama biraz düşünürseniz, bu söylediklerim sizin de mantığınıza yatacaktır. yeni bir şeyler öğrenmek, öğrenmeye çalışmak, bilim insanlarının yeni bir şeyleri keşfetmek uğruna neler harcadıklarını görmek ve onlara biraz olsun benzemeye çalışmak farkında olmadan sizi bir sabır küpüne dönüştürüyor. sabır katsayınız o kadar yükseliyor ki belli bir zaman sonra bu sabır olgunluğa dönüşüyor ve sırf bu yüzden yaşıtlarınıza karşı fazla olgun kaçıyorsunuz.

  özellikle genç kardeşlerim bu dediklerimi daha iyi anlayacaktır. illa ki görmüşsünüzdür, derslerine iyi çalışan ve gerçek anlamda olgun konuşan yaşıtlarını. bu çocuklar nasıl ortaya çıkıyor olabilir ki? işte bu şekilde.

  ben mühendislik öğrencisi olduğum için matematik, fizik ve kimyanın üzerine düşmüştüm ama bu durum sizin için çok başka olabilir. "ben sayısalcı değilim." diyorsanız edebiyat çalışabilirsiniz, yeni bir dil bile öğrenebilirsiniz. olmadı açın tarih okuyun, coğrafya çalışın, açıköğretimden sosyoloji/psikoloji okuyun ama yapın bir şey.

  başarı zekilerin değil, inanıp çalışanlarındır. tüm çalışmalarınızda şimdiden kolay gelsin.
 • 0
  alicoyum 19.5.2019 23:34
  önyargı