7
12 mayıs 2016 diyarbakır patlaması
karar.com/...sinde-siddetli-patlama-1214

artık günde 2 patlama olmaya başladı. bu işin sonu çok kötü bir yere çıkacak. halk uyuyor.
 • -2
  sadurra 1 yıl önce
  içeriği editleyip başına kaynak eklemezsen bölüm kuralları gereği silmek zorundayım.
  0
  yusufir 1 yıl önce
  ki kendinden hızlı davranan bu adamı egale edebilsin.
  0
  sadurra 1 yıl önce
  en az otuz kişiyi özelden aynı şekilde uyardım ben. bilip bilmeden abuk sabuk konuşma. sırf içerik silmemek için önce uyarıyorum. uyarmadan silebilirim halbuki. hatta bir kullanıcıya "içeriğin güzel fakat bölümü burası değil. silmek istemiyorum istersen adminlere ilet başka bölümlere aktar" bile dedim. bekleme yapma yusufir. devam et.
  0
  yusufir 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  görmemişin bölümü olmuş. dağdan kestim kereste.

  edit: bu arada kaynak belirtmemissin. 30 kişiyi uyardığına dair bir bulguya rastlamadım. birde en az 30 kişi demissin yani bu 50 60 da olabilir. ama işin garibi senden sonra bu bölümde paylaşım yapan en fazla 15 20 kişi var. bunlarda hep deneyimli yazar. bu dediklerin asparagas haber gibi geldi bana.
  0
  sadurra 1 yıl önce
  30'un orada fazlalığı belli etmek için söylendiği belli. tabi ki 50-60 kişiyi uyarmadım. konu senin bilip bilmeden bana suç atman.
  0
  yusufir 1 yıl önce
  iki eleştiride hemen rte ye bağladin vallahi helal olsun sana.
  0
  sadurra 1 yıl önce
  rte böyle durumlarda cevap verme lüksünde bile bulunmayıp hapse atıyor.

  bu arada tdk ne diyor bak.

  eleştiri: bir insanı, bir eseri, bir konuyu doğru ve yanlış yanlarını bulup göstermek amacıyla inceleme işi, tenkit

  suçlamak: bir kimsenin herhangi bir suç işlediğini öne sürmek, itham etmek
  0
  yusufir 1 yıl önce
  suçlama sözcüğünü ne anlamda anlıyorsun yaw, o öyle sözlükle olmuyor biraz sosyal bilgi lazım böyle işlere. haberlere merak salmışsin ama sosyaliteden bi habersin. adama baya baya tehdit yoluyla silmek zorundayım diyorsun, bunu ben elestirince suçladı mi oluyorum ? bu eleştiridir. şair bu eleştiri ile demek istiyor ki; uluorta tehditkar söylemle silerim-ederim deme. öyle bi söylüyor ki bide sanki ben onun başlığını silmekle tehdit ettim:)
  sözlükten (tdk)bahseder, ama 30 kişiyi uyardım derken çoğul anlamı vermek istediğini belirtir, ama bunun yerine "birçok kişi" veya " çoğu kişi " demesi gerektiğini bilmez, ama bizim onun bu bilgisizliğini, kendi üstün anlama kabiliyetimizle anlamamiz gerektiğini iddia eder, anlamiyorsakta o hatasızdir suç yine bizim düşük anlama kapasitemizdedir denememizi ister.
  bilip bilmeden suç atmak, lafını söylerken bildiğim değil bir üst yorumda ki yorumunu gördüğümü, ve tehdit içeren yorumundan dolayı yönelttigim eleştiriyi rte benzeri bir dışa vurumla sert bir şekilde reddettiğini de gördüğü halde, bilip bilmeden tdk nın adını bu konuda gereksiz yere kullanarak tdk yi da küçük düşürdüğünü gormuyor olmalı ki böyle bir söylemde bulundu.
  iyisimi yaz yaz sil. yoksa (replik)ben sanmıyorum senin cevaplarını benim mazot parama yetebilecegini ://(replik)
  -1
  sadurra 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  ''adama bayağı tehdit yoluyla silmek zorundayım diyorsun''. cümleyi tekrar oku istersen. tehdit nerede? bölüm kuralları gereği silmek zorundayım. çünkü bölümün kuralı var. ulan orada ''zorundayım'' diye bir kelime var. bölüm moderatörü yanlış açılan içeriği siler. ben silmiyorum ve diyorum ki ''bak şöyle yap ki silmeyeyim güme gitmesin içerik.'' üstüne bu kullanıcı bunu tehdit olarak algılamayıp gayette insan gibi kaynağı ekliyor.

  ''tehdit ederim deme''. ahahahaha. sen muhteşem zeki bir varlık olduğun için hem bir uyarıyı tehdit olarak algılıyorsun hem de bunu beni sanki onun attığı içeriği silip aynı içeriği kendim yükleyerek artılara doyacağım gibi bir manayla bir laf atıyorsun. buna da ''eleştiri'' diyorsun. eleştirinin sözlük manasını atıyorum kapı gibi. sosyalite diyorsun. türkçe de 'sosyalite' diye bir kelime bile yok. bunun üstüne benim tdk'yi küçük düşürdüğümü iddia ediyorsun. en başta ki ''yaw'' ı saymıyorum bile.

  ayrıca hala vuracak yer bulamayıp ''en az 30'' a takıyorsun. o bahsettiğin kelime olan 'sosyalite' de ya da bahsettiğin edebiyatta ''mübalağa'' diye bir sanat vardır bilmem bilir misin? sen bir cümle kurup onu kıvırmak için adına eleştiri deyip ardından sözlük manasını atınca bir de ''sosyalite'' diye bir kelime uydurup ona ''halk dili'' ya da ''sosyal dil'' bile diyemeyip bana türkçe öğretmeye kalkıyorsun. o senin bahsetmeye çalıştığın halk dilinde şöyle bir örnek vardır mesela:

  öğretmen: ya bugün 50 tane derse girdim yorgunluktan öleceğim. (5 derse girdi)
  diğer öğretmen: geçmiş olsun. (diğer öğretmen ''aa hakikaten mi ya 50 derse girdin mi gerçekten? hiç zannetmiyorum 50 ders olduğunu, günde 8 ders var zaten'' demedi.)

  rte olayına gelince. bir kere yaptığın eleştiri bile değil. resmen beni ''onun içeriğini 'benden önce eklediği için' bir bahane üreterek silmekle'' itham ettin. hadi diyelim eleştiri olsun. sen mükemmel ironi zekanla bana anlamadığım bir eleştiri de bulunmuş ol. eleştiriye cevap veremez miyim? sen beni bu konuda eleştirmişsin ve ben de sana demişim ki ''bak böyle böyle yaptım ben. bilip bilmeden konuşuyorsun.''
  ben sana ''siktir git muhattabım değilsin'' dememişim. adam yerine koyup cevap vermişim. ben sana ''sen beni eleştiremezsin, eleştirirsen belanı sikerim'' dememişim. (ki rte'nin tarzı budur)

  benim cevaplarım mazot parana yetmez sanırım ama belki sağa sola çatmadan önce biraz düşünmeni sağlayabilir. sana ''bir gün mantıklı konuşur belki'' umudumu kaybedene kadar cevap vereceğim.
  -1
  yusufir 1 yıl önce
  çok boş konuşuyorsun inanki. eline elma şekeri verilmiş moderator. kendi kendine triplere giriyor, yok konu silermis bilmem ne yaparmış bölüm kuralları imiş. apaçık belli lan senden önce haber yaptı diye zoruna gitti işte. ahahaha haberci sandı kendini adam. boş konuşacagina git haber yap hadi. türkçe katili:)


 • haberler

  haberlerin paylaşıldığı bölüm.

  87 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  sadurra

  canki
 • yapılabiliteler:


  - haber linkleri paylaşılabilir.

  - haber videoları, fotoğrafları paylaşılabilir.

  - haber yazıları paylaşılabilir.

  - yazarlar video ve fotoğraf destekli olarak kendi haberlerini paylaşabilirler.

  paylaşım yapılırken dikkat edilmesi gerekenler:

  - tarih vermekten çekinmeyin.

  - abartıya kaçmayan, açıklayıcı başlıklar kullanın. 

  - link paylaşımına ''yorum'' eklemek istediğinizde başlığa önce haberin ne olduğunu yazıp eğer yorumunuz kısaysa yorumunuzu parantez içerisinde belirtmeniz çok çok rica olunur. 

  örnek: kızılay avm'de şüpheli paket panik yarattı (nereye gidiyor lan bu ülke?) 

  yani başlığa ''ülke nereye gidiyor beyler?'' şeklinde sadece yorumunuzu yazmayın. gireceğimiz link'in ne olduğunu bilelim biz. 

  - ''ya kardeşim ben bir haber okudum, valla içim çok dolu, ben şuraya sayfalarca yardırmak istiyorum'' diyorsanız haberi ''yazı'' formatında paylaşın ve lütfen başlığınız haberin ''ne olduğunu'' söylesin. yazıda ise önce kaynağı belirtip ardından yorumunuza geçin.

  örnek:

  başlık: ''kızılay avm'de şüpheli paket panik yarattı''

  yazının ilk cümlesi: (kaynak) abuksabukhaber.com/haberler/ankara/avm/bomba

  yazının devamı: ya ben bu ülkeyi anlayamıyorum kardeşim...

  bunu neden istiyorum? çünkü bu bölüme giren kişinin ilk amacı ''haber'' okumak. o yüzden önce haberi okuyup sonra sizin yorumunuzu görmeli.


  - link'i paylaşıp içeriği ekledikten sonra sanki içeriği ekleyen siz değilmişsiniz gibi paylaşıma girip yorum yapmak da bir seçeneğiniz, siz bilirsiniz.


  uyarı: bölümle alakasız ve reklam kokan içerikler silinecektir. 
popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...