14

yarı at yarı insan hakkında merak ettiğim konu

bildiğiniz gibi filmlerde falan böyle canlılar var, bence gerçekte de var. yani arka bölümü at, üst bölüm insan.

merak ettiğim ise şu. bu yarı insan yarı at yaratık, doğduğunda at memesi mi yoksa insan memesi mi emer süt için.

baya araştırdım fakat net bir cevap yok, ciddi tartışmalar var ama sonuç yok. belki burada bir fikir yürütecek birisi vardır. ben mide kısmı at midesi olduğu için attan emer düşüncesine daha yakınım.
 • 0
 • 3
  saiko 5 ay önce
  nerede buton

  (pi: derdini sikeyim butonu)
  1
  ultim 5 ay önce
  ulan ya kasdjqkwdjqwkljd
 • 3
  binaenaleyh 5 ay önce ~ 5 ay önce
  bazı dönemler atın sütü çok olur. atı emerse bu olur bazı dönemlerde ise insanı emer o zaman da bu olur (pi: @horseman).
 • 1
  nyctophiliaa 5 ay önce
  bunu bu kadar düşünmen bile gereksiz. insan memesi emmesi daha muhtemel çünkü belden yukarısı insan gövdesi olduğu için yavru atımız insan memesi emecektir.
 • 1
  reelsamurai 5 ay önce
  unicorn
 • 1
  ultim 5 ay önce ~ 5 ay önce


  benim merak ettiğim şey var,
  1) -organları-:
  şöyle bir düşünün, yarı at-yarı insan bu iki yarıdada organlar bulunuyor, çakışma-çelişme durumu olmuyor mu?
  (üst tarafta da kalp var altta da, şimdi üstte yok altta var deseniz o zaman insan kısmı boş oluyor değil mi?)

  2) -cinsel organ-:
  merak ediyorum, filmlerde sorun çıkmasın diye koymuyorlar ama koyulsa, insan kısmına mı koyulurdu at kısmına mı?

  (pi: aklımda deli sorular)
 • 1
  ghostrider 5 ay önce
  (pi: @horseman) ya gardaşım ata adamların son uyesi sen degil misin? hani malazgirt savasinda tum dedelerin ölmustu, geriye de en son sen kalmistin. yani asparagas yapmak istemem ama oyle biliyorum.
  1
  horseman 5 ay önce
  malazgirt değil ya truva savaşında öldü dedelerim. büyük büyük dedelerim de dört nala savaşlarinda öldüler. çok azınlığı günümüze kadar dna larini dejenere ederek adaptasyon sağladı. bunu kimseler bilmez sen nerden biliyorsun müneccim misin ghost jfjdjdkdkfkf
  1
  ghostrider 5 ay önce
  bir zamanlar yaptığım bir meslekti müneccimlik. şimdi yaşlandım. elma diyorum armut çıkıyor.
  0
  horseman 5 ay önce
  e o zaman armut de sende :d
 • 1
  swarfdg 5 ay önce
  torbacının telefon numarasını versene.
 • 3
  hedap 5 ay önce
  önceden kaybolmuş medeniyetlerin bilimde ilimde veya tıpta ne kadar ileri gittiklerini bilmiyoruz. bildiklerimiz arkalarina bıraktıkları yazılı eserlerden kaynaklı. bilmediklerimiz ve tahmin yürüttüklerimiz de arkalarında bıraktıkları hiyerogliflerden ve tabletlerden kaynaklı.
  belki de bu tür denemeler yapan ve başarılı olmayı başarabilmiş tıp alanında gelişmiş klonlama yapabilen bir medeniyet geçmişte vardı. çünkü bu kadar çok figürün geçmişten günümüze insanların sadece hayal dünyasında ürettiği şeylerle geldiğine inanmak biraz desteksiz geliyor. bunun kanıtlanmasi veya kanıtlamamasi değil mesele. böyle bir şeyin kesin bir şekilde olamayacağı kanıtlanmış olsa bile efsane yine devam edecektir.
  ha biz olmuş olabileceği yönünde bir düşünce çizgisinde ilerleyelim ve bunun gerçekten eski medeniyetlerde başarılı bir şekilde uygulanabilmis olabileceğini düşünelim.
  bu türlerin mutlak suretle kısır olacağı veya üreme gudusunddn ve yeteneğinden, yeterliliğinden yoksun olacağı şu götürmez bir gerçektir. yani hiç birisi ortaya çıkarılmış hâliyle çiftleşme yoluyla soyunu devam ettiremezdi.
  yani bunlar tek seferlik üretilmiş ve ortaya çıkarılmış hepsi kendisine özgü yeni bir türdü. ve denemeler sonucunda ortaya devamlı olarak çıkarilabilen veya yaşamını yeni haliyle devam ettirmeyi sağlayabilen tür yarı insan yarı at türü canlıydı diyelim. dedik.
  burda devreye şu soru girer; hangi süt bu vücudu besleyip büyütmeye yetecek kadar güçlü ve zengin içeriğe ve besleyicilige sahipti?

  at protein1,9g yağ1,4
  insan protein 1 g yağ 4.4 g
  at sütü protein bakımından daha zengin olduğu için at sütü tercih edilmiştir. hatta iki sütun besin değeri bile bu gelişim için yeterli olmamış yerine daha fazla protein içeren ve canlının gelişimini daha da hızlandıran bir hayvanın sütu tercih edilmiş olabilir.
  ben canlıların midesinden veya tadından dolayı süt seçtiğini zannetmiyorum. dolayısıyla burda sütün besleyici ve canlıyı ayakta tutma şansı yüksek olan süt, canlıyı yetiştirmek için kullanılan süt olmuştur.
  ama bu sütun ne sütü olduğunu ve bu canlıyı yaşatmayi sağlayabilen sütun ne sütü olduğunu ancak o canlıyı tekrardan bugün hayata döndürebilirsek anlayabiliriz.
  -5
  altaydangelenbarbar 5 ay önce
  ne diyon lan değişik >:d
  0
  hedap 5 ay önce
  önemli bir şey yazsam bu iplemezsiniz lan hibineler
  0
  mkll 5 ay önce
  ibretlik yorum
 • 1
  cicoyt 5 ay önce
  eşşeğin siki.
 • soruyorum

  SOR CEVAPLA KATIL ABONE OL

  43 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  samurai
  reelsamurai

 • bu bölüm #sor bölümünün alt bölümüdür.
 • küfürsüz ve kardeşce takılacağınız bir ortam  

  lütfen abone olmayı unutmayınız

  puiv kuralları geçerlidir!

  her türlü soruyu saygı çerçevesinde sorabilirsiniz.