8
yaran ekşi sözlük entryleri
bunun altını yaran ekşisözlük entryleri ile dolduruyoruz
 • 7
  oxygen 11 ay önce
  sınavlarda alınmış komik notlar

  100 üzerinden 130 ile dede korkut anadolu lisesi 1. sınıfta aldığım fizik notumdur.

  olay şöyle gelişti efendim:

  efsane bir hocamız vardı. süzmenin tekiydi. ajdar tipli bir vakaydı. sınavlarında a.b.c.d.e.f.g.h.ı.j.k.l.m diye gruplar olurdu ve hepsinin de soruları tamamen farklı olurdu. bazen bir sınıfta aynı gruptan olan 3 kişi falan olurdu.

  neyse bu eleman yan sınıfta sınav yapmaya girmeden önce kapıda bizim mikail "hocam napıyorsunuz" dedi, hoca da "sınava giriyorum" dedi. neyse mikail hocaya "hocam elinizdekilerden bir tane versenize" dedi ve hoca da sınav kağıtlarından birini verdi. o derece süzme idi. koptuk o an. mikail d grubu bir kağıt almıştı. sorulara baktık, çözmek mümkün değil. herkes çözmeye çalışıyor d grubunun sorularını ama imkansız gibi. mikail 3 tanesini çözdü, başka soruları çözebilenler oldu kendilerince, herkes o grubun sorularını yazdı ve hoca süzme olduğundan hocayı kandırıp herkes d grubu alır yırtarzı eşiğine odaklandı.

  yan sınıfın sınavı bittikten sonra hoca bize girdi. girdi derken öyle değil. sınıfa girdi yani. neyse. hoca kağıtları dağıttı. önce kız hocam ben d grubu alabilir miyim diye kağıdını verdi hocaya. hoca verdi. sonra herkes d istedi. yaklaşık 20 kişi falan d grubu oldu. daha fazla d grubu kalmadığından d grubu olamadı diğerleri. ben de d grubu alamayanlardandım. benim grubumdan 4 kişi vardı sınıfta. önümdeki ezgi, yanımdaki sıra arkadaşım yiğit, arkamdaki sena ve ben. öyle denk getirdik kağıtları değiş tokuşla.

  velhasıl 4'ümüz de zeki çocuklardık. ama sorular harbiden kazıktı. sınıf birbirine girmişti. millet alenen kopya çekiyordu ama hoca süzme olduğundan hiçbir şey demiyordu. curcuna içinde herkes mikail ve çevresinde d grubunu yapmaya çalışıyordu. biz de baktık her soruyu çözemeyeceğiz. ben 3 soru çözebildim o kağıttan. ve fizikte en iyi öğrencilerden biri olmama rağmen. diğer arkadaşların da çözebildiği sorular ile toplamda 7 ya da 8 farklı soru çözebildik. aralarda yanlış da çıkar, hoca da süzme diye ben fikir öne sürdüm. dedim ki aynı soruları arka sayfaya da cevaplayalım. hoca süzme, anlamaz. yuttururuz. kızlar cesaret edemedi. yiğit 4 tane mi ne soruyu arka sayfaya tekrar cevapladı. ben de ondan daha fazlasını.

  ama sorular kazık olduğundan hiç emin olamıyorduk. ne alacağımız tam sürpriz olacaktı. öyle de oldu.

  sınav sonuçları açıklanıyordu 2-3 hafta sonra. ben ve yiğit arka arkaya geliyorduk sınıf listesinde. hoca başladı okumaya. d grubu tam sıçışta idi. en güvendikleri isim mikail, ilk açıklananlardandı. 45 almıştı. ondan yüksek alan da yoktu d grubunda. herkes 15-20 gibi notlar alıyordu. daha düşükler de vardı.

  hoca okuyor

  ali 10
  veli 05
  deli 25
  sena 80 (bizim gruptan) oooovvv çekiyor millet
  ...
  ..
  ezgi 80 (bizim gruptan) oovvvv çekiyor millet ben sıçıştayım. onlar zaten 8 soru yapmıştı. o zaman bizim hile anlaşılacaktı.
  ..
  ..
  yiğit 120 (sınıf yarıldı) biz koptuk
  uğur 130 (sınıf krize girdi) gülmekten ölüyoruz.

  neyse herkes bitince bizim süzme bize döndü:

  - çocuklar sizin kağıtları 3'er defa topladım her seferinde 120 ve 130 çıktınız. (biz anladı sanacakken) biliyorsunuz bir sınavda 100 puandan fazla alamazsınız, sizin 20 ve 30 puanlarınızı 2 sınavlarınıza ekleyeceğim. aferin çocuklar!
  1
  quentra 11 ay önce
  ölümsüzlük
  1
  ibrahimisbilir 11 ay önce
  hassstroloji
  1
  hellomyfriend 11 ay önce
  bu kadar da süzme olunmaz amk
 • 1
  oxygen 11 ay önce
  hayvan seslerinin dilden dile değişmesi


  ingilizce: tweet tweet.
  türkçe: cibili cibili cibili şak şak şak.

  arkadaş haklı
 • 1
  beyinsizyazar 11 ay önce ~ 11 ay önce
  yaşanmış komik olaylar

  bir gün izmir'de belediye otobüsünde gidiyoruz arkadaşlarla. bizim arkadaş
  boş yer buldu ve oturdu. sonraki durakta da eli bastonlu yaşlı bir amca
  geldi. arkadaş da kıllığına adama yer vermedi. adam o arkadaşın oturduğu
  koltuğun yanına geldi ve ayakta arkadaşın yer vermesini bekliyor. fakat
  arkadaş yerini vermedi. neyse adamcağızın da yazık bastonu otobüs hareket
  ettikçe bir o tarafa bir bu tarafa kayıyor. arkadaş dayanamadı ve yaşlı
  amcaya 'amca bastonun ucuna lastik takarsan kaymaz' dedi. adam söyle baktı
  sonra 'o lastiği zamanında baban taksaydı simdi sen olmazdın, ben de orda
  oturuyor olurdum' deyince bütün otobüs koptu. arkadaş o gün bu gündür
  belediye otobüsüne binmez...
 • 0
  beyinsizyazar 11 ay önce ~ 11 ay önce
  inci sözlüğün yaran entryleri için de içerik oluşturmamız gerek bence
  0
  oxygen 11 ay önce
  (pi: güldüren inci sözlük entryleri) şöyle bir şey var ama?
  0
  beyinsizyazar 11 ay önce
  (pi: yaran İnci sözlük ayarları) şöyle bir şey olsun ozaman 😀
  1
  oxygen 11 ay önce
  olsun :d
 • 0
  hedap 11 ay önce
  yakında yaran hedap entry leri diye millet başlıklar açacak geleceği görüyorum.
  0
  yondaimehokagesama 11 ay önce
  ben de geleceği görüyorum.(😂)(pi: bölüm temizlenmesi yapılacak mı ?)
  0
  hedap 11 ay önce
  (pi: #benim bölümüm) özellikle
  0
  yondaimehokagesama 11 ay önce
  hesabım uçuk yerse😂
 • 0
  oxygen 10 ay önce
  şehirlerarası otobüslerde ikram çılgınlığı

  seferlerde ilk anons yapilirken sinirsiz ikram servisi diye bahsedilir ama insanlar genelde bir bardak koladan ve bir topkekten sonra ikiciyi istemezler veya cekinirler. aslinda hep aklimda nereye kadar sinirsiz sorusu vardi 3 litre kola icsem yine de adamlarin sesi cikmayacak miydi ?
  12 saatlik bor otobus yoluculugundaydim orta yasin uzerinde hiperaktif gozlere sahip bir amca bu sorularimi yanitladi o an anladim ki sinirsiz felan hikaye.
  hikayenin kahramani amcamiz sondan 4. 5. koltukta koridor tarafinda oturuyor, kola kek servisi basladi. sira bu amcaya geldi muavin kolayi ikram ettikten sonra cam kenarindaki kisi icin kolayi doldurdu , tabi bu sirada amca kolasini coktan bitirmisti muavin elini geri cekerken amca bardagini uzatti ve 2. kolasini aldi. muavin hemen ayni hizadaki diger 2 li koltuga ikram yapti ilerleyecekken amcam tekrar bardagi uzatti ve 3. kolayi aldi alir almaz bir kerede kolayi bitirdi ve muavinin gitmesine izin vermeden 4. kolayi aldi. bunun uzerine olaydan haberdar olan herkes amcayi izlemeye basladi. muavin arka tarafa servis yaparken amca 5. kolayi aldi. artik bundan sonra amcanin muritleri olusmaya basladi amcanin koltugunun etrafindaki insanlar da hemen 2. kolalari istediler. sanki amca secilmis kisiydi biz sehirler arasi yolculuklarda yillarca onu beklemistik , o gelmisti ve artik bu gereksiz utangaclik yol olacakti. muavin direnisi kirmak icin "arka taraflara servis yapayim sonra" diyerek arka tarafa gitti yavas hareket ediyordu ama bu hamle ise yaramadi. muavin geri donerken yolda yakalandi herkes kolalarini aldi birini doldururken digeri kolasini bitiriyordu liderimiz kacinci kolayi icti ben de bilmiyorum kolalarin etkisi ile gegiren gegireneydi bunlar zafer sarkilariydi adeta, herkes gulumsuyordu gun gelmisti. bir ara otobusu yagmalayacagiz sandim ama hareket zaten amacina ulasmisti, muavinin yuzundeki o memnuniyetsiz ifadeyi gormustuk hepimiz, evet kral ciplakti sinirsiz diye bir sey yoktu kola bitti muavin gitti.
  bir daha hic bir sehirler arasi otobouste o ruhu goremedim kraldan cok kralcilar etrafi sardi 3. kolayi isteyene gormemis ac muamelesi yapilmaya baslandi, artik muavinlerin mudahalesine gerek kalmiyor, kracilar her yerde. belki bir gun baska bir sehirler arasi otobus seferinde tekrar ayni ruhu yakalayacagiz kim bilir...
 • 1
  oxygen 9 ay önce
  47 numara ayakkabı giyen erkek

  45 numara ayakkabı hakkında yazılanları okuduktan sonra, kendisinin insanlıkla ortak atadan geldiğine bile inanmayan erkektir. bir köşeye sindim de yazanları okudum, insanlar beni bulmasın diye dua ettim, iki haftadır doğru dürüst entry giremedim lan! bu başlığı başkasının açmasını bekledim günlerce, yalnız olmadığımı bilmek ve kader arkadaşlarımla sadece büyük ayaklıların faydalanabileceği bir organizasyon düzenlemek istedim, başlık açan olmadı. iş başa kaldı.

  evet, ben 47 numara ayakkabı giyiyorum. oysa ortaokulda sınıfın en kısa boylu adamıydım. ayaklarım da boyumla orantılı olarak küçüktü, 36 numara ayakkabıyla okula gittiğime dair kanıtlarım var. seneye giyerim diye 37 numara ayakkabı almıştı annem, gerçekten diğer sene de giydim o ayakkabıları. lisedeyken, zamanla vücudumda değişiklikler meydana geldi. toprak yolda yürürken bastığım yerler çöküyor, top oynarken ayağıma hükmekte zorluk çekiyordum. 4 farklı bölgeye ayırıp öyle kontrol etmeye çalışmak bile sonuç vermemişti, neredeyse haftada bir büyüyordu ayağım. raket gibi ayak derler, benim ayaktan 4'lü raket seti çıkardı. basketbol sevdasıyla dev basketbol ayakkabıları giydiğim zamanlarda, ufuktan, önce ayakkabılarım gözükürdü sonra da ben.

  zaman içinde vücut da gelişince, pek dikkat çekmez oldu ayakkabılarımın büyüklüğü. tek problem bu ayağa göre ayakkabı bulmaktı. beğendiğim model diye bir şey söz konusu olmadı, nasipçi kısmetçi bir adam oldum çıktım zaman içinde. kız arkadaşlarımın ayakkabıları, bebe ayakkabısı gibi kaldı benim teknelerin yanında. pigmentleri bozulmuş hulk gibi yürüdüğüm zamanlar oldu, 47 kiloluk kızcağızın yanında. ayağına basar da sakat bırakırım diye dans tekliflerini reddettim, bir kenarda alkış tuttum sadece.

  ayakkabılarım eskidiği zaman, yeni ayakkabı bulabilmek için yıllık izinlerimi kullandım. insanlar için yapılan avmlerde bir tane bile ayakkabı bulamadım; şirin ayakları olan güzel kızlar için duvarları kaplayan adidas; ben ve eğer varsa benim gibiler için bir tane sepet ayırmadı. denyo sloganlar fabrikatörü nike, kocaeli apaçisi c. ronaldo'nun posterine ayırdığı alanı, benden esirgedi. ben de lanet ettim.

  ve geçen hafta seyrantepe'deki adidas outlet'i keşfettim...

  47 numara ayakkabılar vardı ve dışarıdan gerçekten kocaman gözüküyorlardı. buna giden malzemeyle 10 tane bebek tepeden tırnağa giydirilirdi de artan kalan malzemeden kafalarına bere dikilirdi. en kralından superstar bulunca direk aldım, 10 çift olsa bankadan kredi çeker onları da alırdım. önümüzdeki 20 sene boyunca aynı ayakkabıyı giyerdim ama deli horozlar gibi ayakkabıcı ayakkabıcı dolaşmazdım. hem giyince, o kadar da büyük gözükmediler gözüme. bireysel olarak balıkçı teknesi gibi gözüküyorlar ama bedenle birlikte o kadar rahatsız edici değiller.

  tek korkum ucu sivri dümbük ayakkabıları giymek zorunda kalmak. ayağıma göre olanı, sivriliğiyle birlikte rahat bir metre olur. yolda yürürken, bir metre önümdeki adamın sırtına saplarım istemeden. kollarımda can verir. sırtından saplarım, ayağın ucu göğsünden çıkar. gerçekten vahşet.


 • goygoy

  boş muhabbet + laklak + adamlı madamlı + siyaset+ tarih+ bla bla bla...

  314 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  gaddarus

 • bölüm hakkında

  -bölüm eğlence amaçlıdır bu kapsamda hertürlü içerik açılabilir

  -her türlü formatta içerik atabilirsiniz(gif,video,yazı vs)

  -bu bölümde açacağınız başlıklar muhtemelen alaya alınacaktır o yüzden ciddi olduğunuz konuları buraya yazmayınız

  kurallar (ihlal durumunda uyarısız başlık kaldırılır)

  ➊ başlık veya içerikte bir grubu/kitleyi/kişiyi hedef alan küfür aşağılama varsa

  ➋ tahrik edici ,aşağilayici , küfür içeren yorumlar kaldırılır sahibi engellenir . 

  ➌ yorumlarda tepki toplayan içerikler

  ➍ -3 oya ulaşan içerikler 

  ➎ random , anlamsız başlık ,içerik varsa

  ➏ türkçe yi aşırı şekilde bozan başlıklar-hatalı yazımlar(önce uyarılır devamı halinde kaldırılır)

  ➐ bölümle alakasız başlıklar (uygun bölüm önerilebilir)  

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...