8

devlet yöneticisinin çocukları olmamalı ve ileri görüşlü olmalı

evet bakıyorum düzene ve diyorum ki kesinlikle devleti yönetecek kişilerin çocukları olmamalı. neden diyorum çünkü zaten en başta olduğun için iktidar zehirlenmesi yaşıyorsun. çoluğuma,çocuğuma,tombalağıma birşeyler bırakayım derken toplumu ve düzeni mahvediyorsun. bak atatürke bak lenine bak hitlere. bunlar hep halkı çocukları gibi gördüler. atatürke bak rakı masası kuruyor birgün ankarada bütün bürokratları topluyor kendisine çok az koyuyor rakıdan onlara fazla. daha sonra yavaş yavaş öğreniyor herşeyi. kim ne yapıyor kim kuyu kazıyor vs. hayır bu adam zeki veya ileri görüşlü değilse nedir?
 • 0
  amsterdam_ 11 ay önce
  çocuk konusunda pek katılmıyorum bir yuva kurmak herkesin hakkı ama devlet yönetiyorsan önceliğin milletin olmalı çocuğun değil.
 • 2
  everest 11 ay önce
  ileri görüşlü derken mesela bilal erdoğan gibi mi?
  0
  gameofthrones 11 ay önce
  güldürdün :)))
 • 0
  atesch 11 ay önce
  hitler halkını çocuğu gibi gördü de ne oldu? platon musun mübarek o bile dediğinin imkansızligini gördü de vazgeçti. şimdi insan ulkeyi yonetecek diye hayatını boş verecek değil. klavyeden de yönetim değişecek değil.
  0
  gameofthrones 11 ay önce
  platonum var mı bi diyeceğin muhterem? tek hitlerden yola çıkmadım ben. klavyedende yönetim değiştirmeyi amaçlamıyorum. benim düşüncem beğenmiyorsan iğneleyici ve kalıpcı olarak eleştirme. şeffaf olarak ifade et ne ifade edeceksen.
  0
  atesch 11 ay önce ~ 11 ay önce
  edeyim efenim, yönetimi mukemmellestirilmeye çalışmak bana boş bir uğraş gibi geliyor. ıgneleyici olabilirim ama kalıpcilik yaptığımı düşünmüyorum. düşüncenin de beğenmedim, evet.
  0
  gameofthrones 11 ay önce
  sana göre boş bana göre dolu. senin kalıpların ve iğnelemen bana kalıcılığı değil birkez daha haklı olduğumu ıspatladı. zaten boş cümleler kurmadım. makalaler okuyorum, araştırmalar yapıyorum. düzen diye birşey var. bundan bi haberseniz o beni ilgilendirmez muhterem. beğenme. seni beğendirmek için uğraşmıyorum zaten.
  0
  atesch 11 ay önce
  haydaaa kalıp dedi yine goruyo musun? aferin makale okudun tebrikler. en ufak bir karşıt görüşe böyle tepki veriyorsan o okuduğun makalenin ne anlamı kaldı... neyse, filozoflar bir ülkeyi yonetseydi 2 günde iflasi çekerdi o yüzden sadece klavyeden değil herhangi bir mecradan atıp tutmayı doğru bulmuyorum
  0
  gameofthrones 11 ay önce
  eleştirine birşey demedim. şeffaflığını koru dedim sadece. klavye artistliği yapıyorsunla aynı şeye denk geliyor ilk yorumunun son cümlesi.

  felsefe yapmak için filozof olmaya gerek yok nasıl ki hukuk okumayan birinin kanunları bilip hakkını savunması abes değilse klavyedende bunları söylemek atıp tutmak olmuyor. makale okumamı ayrı kefeyede koymana gerek yok tebrik etmenede. cümlemi kelimelerle anlam bağı içinde değerlendirmen dileğiyle.
 • 1
  toulamanation 11 ay önce
  bence mantikli. hayatta onceliklerin olmali hepsi ayni anda olsun isteyemezsin bas edemiyceksen ki edilebilecegini de sanmiyorum ama tabiki sadece bastaki adamin sucu da degil bence. halkin umrunda degil cocuguna ne yapmis ne birakmis belli bir azinlik rahatsiz oluyor o kadar
 • 0
  saykosisarp 11 ay önce
  burdan haticenin amk torpilli orospu çocugu
21 saat önce 21 saat önce