9

biraz daha anlayış

uzun zamandır rahatsızlık duyduğum bir konuyu sizlerle paylaşmak istedim.ben sizler gibi türkiye vatandaşı herhangi bir bireyim.tek farkım benden 2 yaş büyük%98 bedensel engelli bir dayımın olması.dayım7 aylık doğmuş ve kuvezde iken beynine yeterli oksijen gitmemiş.
şimdi asıl konu şu ki ben bazi hitaplardan çok rahatsızlık duyuyorum.misal bazen insanlar özürlü gibi gülme diyor.bu o kadar iç yakan bir cümle ki o insani o esnada öldüresim geliyor.bazende oğlum beynine oksijen gitmiyor mu senin cümlesi.geçenlerde dayimla bir rv programi izlerken bu cümle geçti.dayimin o anki yüzünde oluşan ifade, ışte o ifade bana kendimi iğrenç hissettirdi.
bu benim şahsi fikrim ama toplum olarak böyle şeylere biraz daha dikkat etmemiz gerek.belki sözü söylerken birileri üzülsün, kendini kötü hissetsin diye söylemiyorlar.ama bunada üzülen alınan, ve hayati boyunca insanlarin birbiriyle dalga geçtiği biçimde yaşamak zorunda olan insanlar var. lütfen biraz daha anlayış. okuduğunuz için teşekkür ederim.
edit:mobilden yazıyorum.yazım yanlışları vardır.
 • 0
  serhatcakmak 2 yıl önce
  seni gerçekten çok iyi anlıyorum, her insan konuşmadan önce bence kendini karşıdaki insanın yerine koymalı çünkü en ufak bir cümle gerçekten o insanın kalbini derinden yaralayabilir ve bu sonsuza kadar sürebilir, gerçekten bu duruma düşmek ve düşürmek asla ve asla istemem. bu yüzden konuşurken çok dikkatli olurum.

  ben fazlası ile duygusal, kalbi çabuk kırılan bir insanım ve bütün insanları o konuda çok iyi anlıyorum, anlıyabiliyorum. bu yüzden konuşurken lütfen dikkatli konuşun, espri yapacağınız zaman belki ortama neşe katabilirsiniz fakat o kullandığınız arkadaşınızı derinden yaralarsınız...
  1
  ugrzn 2 yıl önce
  doğru söylüyorsun.insanlar o kelimeleri sarf ederken o niyetle söylemiyorlar.bunu cok iyi biliyorum.ama herhangi bir insan belki kendisi icin belki akrabasi için alınabilir.olması gereken azıcık anlayış.yorumun için teşekkür ederim.
  0
  serhatcakmak 2 yıl önce
  rica ederim, bende bu güzel paylaşımın için teşekkür ederim.
 • 0
  oncugenclik 2 yıl önce
  abim %80 bedensel engelli , sakatlık kelimesini slk slk kullananları sikmek istiyorum oracıkta taa amk geliyor
  0
  ugrzn 2 yıl önce
  haklısın kardeşim biraz sabır elbet dücelicek insanlar
  0
  oncugenclik 2 yıl önce
  insanlar duzelicek beni kandırma pmpa kitap okumayan insan siksen duzelmez ....
 • 0
  muhammedcks 2 yıl önce
  iki düşün bir söyle diye boşuna dememisler,
  ama hamgimiz bunu uyguluyoruz ağzımıza geleni söylüyoruz hatta bazen sadece konuşmak için konuşuyoruz toplum bilinçsiz kardeşim bu konuda yapacak tek şey kendimizden başlamamiz ,bi çözüm yolu yok saniyorsam :)