13

o kadar baskıya rağmen artan atatürk servisi

yönetim malum, yönetimin kitlesi malum, medya malum. o kadar baskıya rağmen atatürk sevgisi zayıflamayı bırak, belki de 2-3 katına çıktı. artık onlar da anladılar yok edemeyeceklerini, hem neden yok etmek istediler onu da hiç anlamadım da neyse. ancak bir düşman ülke atatürk sevgisini yok etmek ister. atatürk bir kişi olarak sevilmiyor, o bir devrim yaptı, insanlar da o devrimi seviyor. çünkü o devrim sayesinde bugün manda veya özerk bir ülke değiliz.
 • 0
  popiska 5 gün önce
  atatürk'ün bilgi ve kültürüne asla denk olamayacak insan ancak bu derece bilinçsizce ona düşman olabilir. cehalet ve bilgisizlik tek sebep
 • 1
  roxic7 5 gün önce
  hahaha başlığa bak. hangi atatürk sevgisinden bahsediyorsun? sosyal medyada "atam sen kalk ben yatam" edebiyatını atatürk sevgisi mi sandınız? hahahahahahaha. ne masum insanlar var ya:) ülke bok çukurunda debelenirken erdoğana sövüp duvarlara atatük imzasını atmak atatürk sevgisi oluyormuş...
  2
  bizanskurdu 5 gün önce
  niye öyle düşünüyorsun ki lan? ben önceden pek sevmezdim ama şimdi seviyorum. yazdıklarını fikirlerini didik didik okuyorum. her şeye muhalefetlik yapma amk adam haklı.

  çok atatürk düşmanı, atatürkçü oldu bu dönemde. yaşamazsan bilemezsin. yoğun cehalet çok kişinin gözünü açtı.
  -1
  roxic7 5 gün önce ~ 5 gün önce
  anasını satayım ona bakılırsa herkesin dilinden allah kitap düşmüyor, öyleyse din sevgisi mi artıyor? hayır artmıyor insanlar hala ahlaksız yalancı hırsız dolandırıcı. mesele dildeki sevgi değil icraatteki sevgi. bak erdoğan mitinge kuranla çıkmıştı, demek ki ülke yöneticilerinde "din" sevgisi artıyor, ama size sorsanız erdoğan dine uymuyor? gördün mü çelişkiyi? aynı şey kemalistler için de geçerli. laflarıyla icraatleri birbirine uymuyor ve bunu da sevgi olarak değil iki yüzlülük olarak tanımlarım ben.

  göz açma falan da yok. olay sadece yeni neslin sosyal medyada edebiyat kasması. gelip bana insanların bilinçlendiğini kültürlendiğini geliştiğini göstersen onu anlarım, ama yok olum yok hiç bir şey yok. kollarına dövme yaptırıp instagram biosuna mka yazmak atatürk sevgisi değil. şunu bi kavrayamadınız.

  bana da her şeye muhalefet oluyorsun diyorsun da olmayıp napayım? şu saçma sapan fikirlerinize destek mi vereyim?
  2
  bizanskurdu 5 gün önce
  kardeş tamam da sen çok büyük genelleme yapıyorsun. dediklerinde haklısın, onlara lafım yok.

  ben sana kendi yaşadığımı anlatıyorum. önceleri neredeyse hain olduğunu düşündüğüm adamın, şimdi bir yol gösterici olduğunu fark ettim. bunu fark etmemin en büyük sebebi de bu malum yönetim ve adaletsizlikleri.

  ben artık lafta değil özde bir milliyetçi oldum. benim gibi bir cahilin bu seviyelere gelmesinde de atatürk'ün çok büyük payı var. ayrıca benim yaşım 29, hiçbir yerde de sosyal medya hesabım yok, hiç atatürk sevgisi goygoyu da yapmadım.

  bugün hala bir arap devletine dönüşmemiş isek 15-20 milyon insanın içindeki atatürk sevgisi sayesindedir. çünkü geri kalan dev kesim, bir osmanlı devamı olmak isteyen arapçı zihniyet. o yüzden zaten atatürk nefretleri, adamlar medeniyeti istemiyor.

  bu sevginin bittiğini düşün mesela biraz hayal et. o zaman bunları ne durduracak? ne eskisi gibi bir ordu var ne yargı var ne başka bir şey var. hiçbir şey yok.
  -1
  roxic7 5 gün önce
  sen istisnadan bahsediyorsun ben genelden. senin hayatını baz alarak konusamam cogunlugun hayatını baz alarak konusurum ve gordugum sey de yukarıda anlattıklarım. bu her seye muhalefet olmaksa eger bende her seye muhalefet olurum, sikime dert mi?
  1
  bizanskurdu 5 gün önce
  sordum dert değil dedi puvo
  1
  anilcan 5 gün önce
  sosyal medya gerçeği yansıtmaz
  -2
  roxic7 5 gün önce
  allah allah yaw öle mi
  1
  anilcan 5 gün önce
  bugüne kadar anlamamış olman çok normal
  0
  sovietoblaster 5 gün önce
  gerekeni yap biz de destekliyelim.
  1
  furis 5 gün önce
  haklısın roxic kardaş. bende böyle düşünüyorum.
  0
  roxic7 5 gün önce
  cok salak kaynıyor burası yav
  0
  altaydangelenbarbar 5 gün önce
  servis diyo zaten puvo asıl sen ne sevgisinden bahsediyorsun :d
  -1
  roxic7 5 gün önce
  sen deyince fark ettim cidden servisi yazıyormuş aq mandela etkisi gibi
 • 0
  helianthus 5 gün önce
  ya bunun atatürk sevgisiyle değil de daha genel bir manada yasaklanan şeylerin cazip gelmesiyle alakalı. bir şeyi ne kadar yasaklarsan insanlar onu o kadar korumaya çalışıyor. zamanında türbanı yasakladılar ve ortaya bugünkü görünüm çıktı. 50-60 yıl öncesine bakın nüfustaki türban bağlama şekilleri böyle mi. anadolu kadınlarının örttüğü yazma ve muhafazakar çevrelerin örttüğü başörtü vardı eskiden. sonra başörtü yasaklandı, başörtülü insanların okullara devlet dairelerine girmesi yasaklandı ve taa daa olanları görüyorsunuz anlatmaya gerek yok.
  atatürk de böyle bir konu bu ülke için. nüfusun bir kesimi atatürk'ü sever sayar ama 10 kasımlarda 29 ekimlerde anıtkabire gitmeye gerek duymazdı. nüfusun bir kısmı sevmese de konu hakkında rahatça konuşamazdı. ne zamanki atatürk saldırılan bir figür olmaya başladı aleni biçimde, o zaman anıtkabire giden insan sayısı dramatik biçimde artmaya başladı.
  bu sevgi mi bilmiyorum ama bir çeşit değerli olanı koruma güdüsü bence.
 • 0
  cosametrium 5 gün önce
  artar canım benim artar. ileriyi görmüş her beynin değeri artar. bugün olmazsa yarın artar.
  kendisi ölebilir, fakat benimsemeye çalıştığım fikirleri asla ölmez.
  ayrıca alt tarafta, nefret dolu tartışmaların yaşandığını görüyorum zamanınızı ve enerjinizi tartışmaya değil, birleşmeye, birleştirmeye adayın ki refaha erelim. sokakta herkes tartışıyor, boş insanlar zaten tartışıyor bizler tartışmak yerine çözüm üreten insanlar olmalıyız.
  olmuyorsanız da sizi şuraya alalım.
  iyi seyirler :)
 • 0
  furis 5 gün önce
  servisi?

 • gündem

  Herkesin fikrine ihtiyacımız var..

  586 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  systemfailed

 • puiv kuralları ve avrupa insan hakları bildirgesi geçerlidir.