13

o kadar baskıya rağmen artan atatürk servisi

yönetim malum, yönetimin kitlesi malum, medya malum. o kadar baskıya rağmen atatürk sevgisi zayıflamayı bırak, belki de 2-3 katına çıktı. artık onlar da anladılar yok edemeyeceklerini, hem neden yok etmek istediler onu da hiç anlamadım da neyse. ancak bir düşman ülke atatürk sevgisini yok etmek ister. atatürk bir kişi olarak sevilmiyor, o bir devrim yaptı, insanlar da o devrimi seviyor. çünkü o devrim sayesinde bugün manda veya özerk bir ülke değiliz.
 • 0
  popiska 4 ay önce
  atatürk'ün bilgi ve kültürüne asla denk olamayacak insan ancak bu derece bilinçsizce ona düşman olabilir. cehalet ve bilgisizlik tek sebep
 • 0
  helianthus 4 ay önce
  ya bunun atatürk sevgisiyle değil de daha genel bir manada yasaklanan şeylerin cazip gelmesiyle alakalı. bir şeyi ne kadar yasaklarsan insanlar onu o kadar korumaya çalışıyor. zamanında türbanı yasakladılar ve ortaya bugünkü görünüm çıktı. 50-60 yıl öncesine bakın nüfustaki türban bağlama şekilleri böyle mi. anadolu kadınlarının örttüğü yazma ve muhafazakar çevrelerin örttüğü başörtü vardı eskiden. sonra başörtü yasaklandı, başörtülü insanların okullara devlet dairelerine girmesi yasaklandı ve taa daa olanları görüyorsunuz anlatmaya gerek yok.
  atatürk de böyle bir konu bu ülke için. nüfusun bir kesimi atatürk'ü sever sayar ama 10 kasımlarda 29 ekimlerde anıtkabire gitmeye gerek duymazdı. nüfusun bir kısmı sevmese de konu hakkında rahatça konuşamazdı. ne zamanki atatürk saldırılan bir figür olmaya başladı aleni biçimde, o zaman anıtkabire giden insan sayısı dramatik biçimde artmaya başladı.
  bu sevgi mi bilmiyorum ama bir çeşit değerli olanı koruma güdüsü bence.
 • 0
  cosametrium 4 ay önce
  artar canım benim artar. ileriyi görmüş her beynin değeri artar. bugün olmazsa yarın artar.
  kendisi ölebilir, fakat benimsemeye çalıştığım fikirleri asla ölmez.
  ayrıca alt tarafta, nefret dolu tartışmaların yaşandığını görüyorum zamanınızı ve enerjinizi tartışmaya değil, birleşmeye, birleştirmeye adayın ki refaha erelim. sokakta herkes tartışıyor, boş insanlar zaten tartışıyor bizler tartışmak yerine çözüm üreten insanlar olmalıyız.
  olmuyorsanız da sizi şuraya alalım.
  iyi seyirler :)
12 saat önce dün
 • gündem

  Herkesin fikrine ihtiyacımız var..

  595 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  systemfailed

 • bu bölüm #olaylar bölümünün alt bölümüdür.
 • puiv kuralları ve avrupa insan hakları bildirgesi geçerlidir.