khontkar hakkında

  6
  argent 16.1.2021 02:58
  khontkar ya da gerçek adıyla onur dinç (d. 24 temmuz 1991, izmir, türkiye), türk trap sanatçısı, söz yazarı ve prodüktördür.
  türkçe rap için trap in öncülerinden kabul edilebilir. dinlenme sayılarından, dış görünüşünden bağımsız olarak söyleyebilirim ki çok sağlam bir müzik kulağına sahip. autotune dengesi, mix mastering ve prodüktörlük konusunda çok sağlam bir müzisyen. kafiyesi ve flowuna değinmeyeceğim fakat rahatça söyleyebilirim ki müzik altyapı konusunda dünya geneli için bile başarılı diyebilirim. redkey adında bir grubun üyesi. bu grupta bir çok farklı tarzda sesler barındıran üyeler var. farklı farklı sanki adam alıyor sana böyle bir şey yakışır böyle yap diyor içindeki yeteneği ortaya çıkarıyor gibi. egosu, küfürlü konuşmaları, diğer rapcilerle yaşadığı olaylar, pahalı kıyafetler giyerken sokaktan bahsetmesi gibi durumlardan dolayı büyük bir kesimin de antipatisini kazanmıştır. fakat yine de dinleniyor takip ediliyor sevilir sevilmez tartışılır ama başarılı işlere imza atıyor. sanki biraz notorious (kötü ünlü) takılmaya çalışıyor gibi... legal, bu sefer, kime bu show, koy, hepsi geçecek, gratata en beğendiğim bazı parçalarıdır.
 • 1
  cagrialaf 18.1.2021 02:48
  mevzu bahis dinlerken dinlemek ise ne bunların ne de benzeyenlerin musikide yeri yok. herkesin kulağına saygı duyduğumu belirterek söylüyorum bana göre rezalet yani ne anlıyorlar bilmiyorum bazı sözler gelip geçiyor evet bir akustik var bir şekilde yuvarlanıyor kelimeler ancak bütüne baktığımız zaman ortada hiç bir anlam yok insanın içine hiç bir şey işlememiş maneviyat yok duygusuz bir sistemi duygusuz ve umutsuzca eleştiren duygusuz egosunda boğulan prim savaşı veren sanatçı kılıklı kişiler görmekten başka bir şey gelmiyor elimden. sadece kafiyeli kelimelerin bir araya getirilerek söylenen tekerlemeler gözüyle bakıyorum bu olaya ben.
  1
  namelessuser 19.1.2021 14:59
  müzik dünyası oldum olası sanat dünyasından uzaklaşır olarak biliriz. jazz a göre rock ona göre metal ona göre pop .. sürekli kalite düştü gibi görülür. burada bakmamız gereken ilk şey sanatın ne olduğu. dediklerinde anlamlarını ve derinliklerini yitirme konusunda katılsamda emek verilmiş yazılmış ve söylenmiş ,büyük bir kalabalığın takip ettiği saygı duydu dinleyip ağladığı güldüğü şeylere tekerleme demen divan şiiri okuyup çöp bu demekten farklı gelmedi.

  sanatta zor olan kaliteliyi yapmak değil yaptıkların anlaşılmasıdır . birilerinin anlayamıyor olması o metni yada müziği tekerleme yapmaz.

  bir arkadaş tavsiyesi neyi yaptığın kadar nasıl yaptığında önemlidir. insanların sevdiği değer verdiği uğraşıp yaptığı şeye çöp dersen üzülürler. kızarlar. ve onlardan sana saygılı olmalarını bekleyemeyecek bir duruma gelmiş olursun. yorum yada eleştiri yapacaksan bence daha olumlu ve yapıcı olmalı.
  normalde böyle bir cümleyi onur kırıcı olması sebebiyle burada kullanmazdım ama bunu okumaya ihtiyacı olan herkes için buraya bırakıyorum.
  0
  cagrialaf 19.1.2021 15:41
  değerli yorumun için teşekkür ediyorum. insanlara katılmamak veya farklı düşünmek bir başkaları için onur kırıcı değildir gayet güzel bir şekilde katkıda bulunmuşsun farklı düşünmen katkını artırıyor orada onur kırıcı bir durum yok. burada sanata bakış açısı değişik olduğu için farklı düşündük sanırım. siz sanatı anlaşılır olması ve kitleleri arkasından sürükleyebilmesi ile ölçüyorsunuz ben matematik ve mukadde'hissiyat' ihtiyacını ne kadar giderebildiği ile ölçüyorum. anlaşmazlık burada çıkıyor. yine tüm
  saygımla söylüyorum; sırf birileri başkasının peşinden gidiyor diye benim onun yaptığı işi ne derecede yorumlayacağıma takdir edersin ki kimse karışamaz. ve evet sanatta zor olan kaliteyi yapmaktır.
  0
  namelessuser 19.1.2021 17:39
  sana bi soru: ben bir tablo çizdim ve ben biliyorum ki o tablo dünyanın en güzel tablosu. ama evimde sana diyorum ki evimde dünyanın en güzel tablosu var. sence o tablo güzel mi?

  beyeniler özneldir. ama sanat değil.
 • 0
  argent 18.1.2021 05:51
  rap için mi diyorsun trap için mi
  0
  cagrialaf 19.1.2021 01:33
  aralarında ki farkı bilmiyorum eskiden bizim zamanımızda nefret ile ceza şarkılar yapardı onlar en azından özgüç anlamda olmasada materyalist yönden çok anlamlı güzel şarkılardı onları saymıyorum. ananın a**ına koyayım diye nakaratı olan şarkılar için söylüyorum artık trap mi oluyor normalimi siz daha iyi bilirsiniz tabi.
 • 0
  systemfailed 18.1.2021 21:14
  pek begenmıyorum