10
bulut teorisi
bir süredir yaşadığım ilişki sırasında fark ettiğim, büyük ihtimalle çoğu kişinin yaşadığı ama isim vermeye gerek duymadığı olaydır. insanı alır, önce bir binanın tepesine çıkarır, çatının ucuna götürür, sonra aşağı atar. çok can yakar be, iki tarafın da canını yakar. ama nedir bu bulut ?
bulut teorisi, bir ilişkide taraflardan birinin karşı tarafa istemsizce ümit vermesi, ya da yoruma açık hareketler yapmasıdır. bulut hareket yapan taraf genelde bunu dostane bir şekilde, amaç gütmeden yapmış olsa bile karşı taraf bunu yanlış anlayabilir. çünkü yanlış anlamak için elinden geleni yapar. seven adam için '%1' anlamı 'mümkün'dür ey dostlar.
bulutlar... insanlar belki de yüz binlerce yıldır gökyüzüne bakar . şu bazen gri, bazen beyaz, bazen batan güneş ile kırmızı bulutları izlerler. ve sadece nemin yoğuşması ile oluşan bu nem kümesini görmek istedikleri şeye yorarlar. bazen bir araba olur bu bulutlar, bazen bir kadının yüzü, bazen bir hançer, bazen bir kuş. kişi ne isterse onu görür bulutlarda.
işte bu yüzden bu tür hareketlere bulut hareket diyorum. karşı tarafın amacı size umut vermek olmasa bile umut olarak yorulabilecek hareketlerdir. kişiyi boşuna heveslendirir, canını yakar. en üzücü taraf ise canınızı yakan kişinin bundan haberi bile olmamasıdır. o gayet dostane yaklaşmıştır size. ama siz... bultuları izlemişsinizdir sadece.
ah bulutlar, ah ....
 • 1
  oxygen 10 ay önce
  güzel tanımlamaymış takdir ettim
  0
  mahmoud 10 ay önce
  teşekkürler efenim.
 • 1
  kaygusuzyazar 10 ay önce
  farklı bi bakış açısı ama bu platonik aşklar için sanırım . peki ya aldatan sevgililer sorun yokken ayrılanlar onlara teorin var mı ?
  1
  mahmoud 10 ay önce
  sorun yokken ayrılmakla ilgili düşüncelerim var. sanırım yaşadığım buydu. tabii sonrasında daha berbat şeylerin farkına vardım ama anlatayım.
  insanlar sever hocam. nedensizce sever. kalbin gelir ve derki ' ben bu kızı istiyorum '. neden diye soramazsın, sorgulamazsın. eyvallah dersin ve düşersin kızın peşine. onu düşünürsün, uyumazsın geceleri. tanışırsın, yakınlaşırsın. arkadaş olursun. arkadaş olduktan sonra daha çok bağlanırsın ona, fakat hiçbir ortak noktanız, konuşacak şeyiniz yoktur. sevmen için sebep yoktur.
  zaten bu aşk, sevgi çok gariptir hocam. tüm duyguların bir nedeni vardır ve duygular bu olaylar sonucunda gösterdiğimiz ruhani reaksyonlardır. mesela olumlu olaylar sonucunda mutlu, olumsuz olaylar sonucunda mutsuz oluruz. ama ... neden severiz ki ? sevmek için neden yoktur. sorarsın kendine, neden onu seviyorsun ? . gözleri dersin. yalandır. onu gözleri için değil, gözleri onun olduğu için seversin. onu sevmek için ortada hiç sebep yoktur hocam, seversin sadece.
  gün gelir açılırsın bu hanıma. o da sana karşı boş değildir. seversiniz birbirinizi. ama konuşamazsınız. ortak noktanız yoktur, anlatacaklarınız yoktur. tüm o anılar, bilgiler, hikayeler bir anda yok olur. sadece onun yanında olmak istediğin için onunla berabersindir. yanındayken konuşamamak canını sıkar, kaçmak istersin. kaçıp gitmek. ama o yokken de kalbin dayanamaz, yanına git der. gidersin. her gün daha fazla yorulursun be hocam, her gün daha fazla.
  sonunda onun gözlerinde de bunu görürsün. o da aynı şeyleri hissediyordur. sıkılıyordur ama özlüyordur da. onun da canı yanıyordur bu duruma. dayanamazsın hocam ... dayamazsın onun da canının yanmasına. alırsın karşına. anlatırsın. olmuyor dersin. bitirelim dersin. bitirelim der.
  bitmez ama hocam. asla bitmez.
  bitmedi be hocam...
  1
  kaygusuzyazar 10 ay önce
  kardeş sende de ne sevda varmış seni şair yapmış :)
  0
  mahmoud 10 ay önce
  yetmiyor be hocam. bazen elden sadece sevmek geliyor ama yetmiyor... vallahi yoruldum, tükendim.
  anlatmak istiyorum başkalarına, böyle sokaklarda haykırmak. '' derdim var ulan ! '' diye. olmuyor. buralarda bağırıyorum ben de.
  derdim var hocam, derdim var !
  0
  kaygusuzyazar 10 ay önce
  baytar ayağına geldi :) nedir derdin . bende de var sanırım aynısından
  0
  mahmoud 10 ay önce
  bir hatun seviyorsun hocam, neden sevdiğini bilmeden, ne zaman sevdiğini farketmeden. arkadaşsın bu hatunla. bir süre içinde tutuyorsun duygularını, hayır diyorsun, onun arkadaşıyım ben, fazlası değil diyorsun. ama kalp bu hocam, inanmıyor. olacak diyor, yürü koçum diyor ve yola çıkıyorsun.
  benim sevgim farklıdır hocam ya. öyle kara kaşı kara gözü sevmem. bir şeyler paylaşmam gerekir. genelde paylaştıktan sonra arkadaş olduğumuz için, reddedilirsem sadece sevdiğimi değil, dostumu da kaybetmiş olurum. eh acıtır bunlar be hocam. acımasın diye ince eler, sık dokursun. emin olmak istersin. ben de emin olmaya çalıştım. ama bir yerde bulut varsa, orada asla emin olamazsın.
  galiba ilk kendi hislerim konusunda emin olmam gerekiyordu. çünkü insan sadece inandığı yolda korkusuzca yürür. sanırım emin olduğum tek konu buydu... klişe biraz ama, yine yağmurlu bir gündü. konuşuyoruz onunla, anlatıyorum yağmuru. ıslanmak, yalnız olmadığın sürece güzeldir diyorum, o da gel o zaman diyor. dışarı çıkıyoruz hocam. geçiyor sol yanıma , beraber yürüyoruz uzun bir yolda. yavaş yavaş ıslanıyoruz, ama o yağmur damlaları tenime değil, her saniye kalbime işliyor hocam. gözlerine bakıyorum, deniz gibi gözleri ... deniz, ona bakanın rengini, yani gökyüzünün rengini alır . gökyüzü durmaksızın izler. bulutlu günlerde de, güneşli günlerde de. bazen gri olur bu deniz, bazen mavi.
  işte onun gözleri de öyleydi; bazen gri, bazen mavi. ama gözleri güzel yapan galiba rengi değildi, gözlerin onun olmasıydı ...
  hislerimden emin olduktan sonra, onun hislerinden de emin olmak istedim. çünkü onun yanında olmayı seviyordum ve beni red ederse büyük ihtimalle kaybedecektim. en azından bana karşı bir şey hissetmiyorsa kalbime gömerim dedim. peh, o da olmazdı zaten...
  onunla ortak bir yakın arkadaşımız vardı. onun kardeşi gibiydi, benim de yakın arkadaşım. derler ya '' istanbulun fethi'nde belgrad nasıl bir rol oynadıysa ilişkide de sevilen hatunun en yakın arkadaşı aynı rolü oynar'' o hesap işte. anlattım kıza hikayemi, burada anlatmadığım kısımları, detayları. ağzını ara dedim. tamam dedi. koydum telefonu yatağa, uzandım. bekledim...
  15 dakika sonra telefon çaldı hocam. açtım, o da senden hoşlanıyor dedi. kapattım. o gece uyumadım, uyumak için fazla mutluydum...
  sonraki gün geçtim karşısına, anlattım. sana karşı hislerim bunlar dedim. bir teklifte bulunmadım. çünkü fazla kaçamak cevaplar veriyordu. beni sevdiğini söylemişti arkadaşı, ama gözleri ve sözleri aksini söylüyordu resmen. kızı arkadaşlarının yanına bıraktım ve çektim gittim.
  birkaç saat sonra arkadaşı aradı. '' mahmoud neredesin,çekip gitmişsin. geri gel '' döndüm yanlarına. o günden itibaren bir ilişkimiz vardı. isim koymamıştık, ama belliydi. arada bana sevgilim diye hitap ediyordu, ben de ona aynı şekilde. ama hep bir ağzımızda '' biz farklıyız, kalıplara girmeye ihtiyacımız yok '' zımbırtısı vardı. hep benim bok yemem. aklım sıra aydınım ya. mantıklı olan bu ya.
  böyle devam etti bir süre. bir gün 4 kişi ( 2 çift sayılırdık, bazı arkadaşların durumu net değildi daha ) bir parka gittik. yaslandım bir ağacın gövdesine, döndüm kalabalığa arkamı. o , yanıma geldi. kulağına '' sence insanlar her konuda açık olamalı mıdır '' dedim. evet, dedi. elini tutmak istiyorum dedim. elini uzattı. 1 saat sıkı sıkı birbirimize kenetlendik.
  şimdi diyeceksin ee ne güzel hikaye hocam. değil. o günün gecesinde telefondan mesajlaşıyoruz. bana '' herçek çok hızlı '' dedi. bahsettiği şeyin farkındaydım. yavaşlamasını ister misin dedim. daha iyi olur dedi. yine çekip gittim bir süre.
  ama seviyordum be hocam. kalbim 2 gün dayanabildi. en son mesaj attım '' selam''. bana teşekkür etti, '' eğer mesaj atmasaydın çıldırcaktım'' diye. daha fazla sevdim onu, çok daha fazla.
  ama olmuyordu. gözleri, beni sevmiyordu resmen. kahrolası bir kayanana gibi bakıyordu bana bazen. bazen ise seviyordu, hissediyordum. bazen arkadaş gibiydik, bazen aşıklar gibi. bazen beni delicesine kıskanıyordu, bazen planlarımızı iptal ediyordu. dayanadım. adlım karşıma '' arkadaş olarak kalmak istiyorsan benim için sorun olmaz '' dedim. arkadaş kalalım dedi. dibe doğru ilerlemeye başladım. o kadar şey yaşıyoruz, kıskanıyoruz birbirimizi ve arkadaş kalalım diyor. bugün de what's app durumuna baktım. '' delice sevmek ruhumuzda var'' yazmış. eğer bahsettiği ben isem, ona geri dönmem gerekir ama bu o zaman neden ayrıldığını açıklamaz. eğer o başkasıysa, ne ara delice sevdin be kadın ! diye bağırmam gerekir, ayrılalı çok olmadı çünkü. ne yapayım bilemiyorum hocam... büyük ihtimalle başkasını seviyor, hatta belki benimleyken bile seviyordu ama olmuyor, unutamıyorum.
  acınası haldeyim hocam be ...
  mahmoud tarafından 10 ay önce düzenlenmiştir.
  0
  kaygusuzyazar 10 ay önce
  şimdi saçma bi söz olacak ama buda hayatta tatlı bi anı bence hocam şahsen benim için öyle şuan 2 sene filan geçti hala aklımda ama tebessüm oluşturuyor şuan yüzümde o kadar
  0
  mahmoud 10 ay önce
  şu anda da tatlı, ama anı olabilmiş değil daha. insanlar yaşarken korkar, hatırlarken güler korkularına hocam. ben hala yaşıyorum, hayırlısı ama.
  sanırım hata yapıyorum. her zamanki gibi. dün de yaptım, bugün de yaptım, sanırım yarın da yapacağım. öğrenmek istemediğim tek ders sevmemek sanırım...
 • 0
  yusufir 10 ay önce
  evet doğru. ama bazen bu hareketleri yapan insanlar o kadar iyi niyetli oluyor ki, o karşısındakinin hareketlerini yanlış anlamasına üzülüp umutlandırdigi için kendisi hayattan soğuyor. aslında o hareketleri yapan insan etrafındaki çoğu insana aynı şekilde yapıyor, ama içlerinden biri çıkıp yanlış anlayınca suçlu o hareketi yapan oluyor. ve bu yanlış anlayan insanların çoğu, sırf kendi mutluluğu için karşısındaki kişinin iyi niyetini sonuna kadar kullanarak o hareketleri kendi istediği yöne çekmeye çalışan asosyal insanlar. ben bu tür asosyal insanlara umut verecek hareketleri geçtim, bu kadar iyi niyetli yaklaşılmasini bile doğru bulmuyorum. sonucunda genelde depresyona girer demogoji yapar, ilgi beklerler. ta ki bir gün ayakta durmasını öğrenene kadar.
  0
  mahmoud 10 ay önce
  evet, bu yüzden umut vermekten ayrılıyor bu konu. çünkü umut vermek isteyen bir taraf yok. kişinin kendi kafasında oluşturduğu olaylar bütünü. ama yanlış anlaşılmasını istemem, bulut hareketler her zaman dostane değildir. mesela bazı hareketler de bulut olarak sayılır ama umut verme amaçlı yapılmış olabilir. şöyle bir örnek vereyim:
  eğer biri sizi yağmur yağarken dışarı baş başa konuşmak için çağırırsa bu buluttur. belki dostane bir amaç da olabilir, sadece konuşmak istemiştir. ama genelde aklımıza gelen ihtimal bu değildir.
  evet son verdiğim örnek başımdan geçti. buluttu. ve gerçekten o amaçla yapılmıştı. yani bazen bulutlar da doğru çıkabiliyor.
  2
  yusufir 10 ay önce
  insandan insana değişiyor demekki. bi devlet dairesinde çalışıyordum önceden. bi bayan memura bi kitap vermiştim. yakınlarda bi cafedeyim gel kitabını vereyim dedi. acelesi yol dedim pazartesi alırım. illa gel felan gittim. sonra gel metrobüse bırak beni dedi. tamam dedim koluma girdi. o sırada yağmur yağmaya başladı. iyice sirmaşti. yağmur altında yürümek ne güzel felan bisiler diye diye gittik. metrobüse binerken bu kalabalığın içinde yalnız bırakmazsin heralde dedi. bindik. sonra uzandı bana doğru kafasını yasladi felan. sevgili gibi öyle oturuyorduk koltukta. sonra indik durağa gelince. gidemedi bi türlü. sarıldı felan. pazartesi işe başladık geldi. ikimiz de sanki o anı hiç yaşamamış gibi devam ettik. açıkçası niye yaşadık onu da bilmiyorum. ama o kadar çok senin dediğin bulut hareketler yaptıki ertesi gün nasıl bi anda değişti diye benim depresyona girmem gerekirdi sanırım:) erkek olarak hiçbir şekilde bu hareketleri ciddiye alarak karşı tarafa malzeme vermemek lazım.
  0
  mahmoud 10 ay önce
  hocam az önce bulutun tanımını yaptın, asla hiç bir şeyden emin olamazsın.
 • 1
  darkier 5 gün önce
  geçmiş 10 ayın üzerine gelen yorumum şu,
  beni çok etkiledi bu yazı. sanırım bulutlara kapılanlardan biri olduğum için. bir kere beyne o fikir girdi mi çıkmazmış zaten. sonu hüsran oldu ama ne yapalım kapılmıştım bir kere bulutlara...


 • karışık

  Karışık

  25 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  gaddarus

  oxygen
  tombalaci
  kaygusuzyazar
  hellomyfriend
  ilteris
  darkier
 • bölüm kuralları

  - bölümü takip etmeyi unutmayınız..

  aklınıza bölüm ismi gelmediyse bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  ekleyeceğiniz bölümü bulamadıysanız bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  bölüm seçmek istemeden paylaşmak istiyorsanız bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  başlık fark etmez istediğiniz başlıkta açabilirsiniz..

  - reklam yapmak yasaktır..


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...