0
universitedeyken para kazanma yolları
Çoğu yazarımız universiteli yada mezun universite doneminde para kazanmanin yolları nelerdir?
 • 1
  marksist 1 yıl önce
  kazanmak değilde tutmak için,özgürlüğünü kısıtlayan alkolü ve sigarayı bırakmak
 • 0
  mirat 1 yıl önce
  Bilişim sektöründeyse freelancer iş bulabilir, ya da okulda kısmi zamanlı personel olarak başvurabilir az para alıyorsunuz ama sigara paranız çıksa yeter ben kullanmıyorum o ayrı :)
 • 0
  drasius 1 yıl önce
  kendi gittiğim yoldan örnek verebilirim.
  1 - cebinde mucize yarat! isimli kitabı okuman gerekiyor. bu kitap her hangi birisi için bile para yönetimini çok tatlı bir şekilde anlatıyor. yani senin bir bütçen,bilançon ve ya gelir-gider tablon olması gerekiyor.
  2 - lise boyu tasarım işleri ile uğraştığım için gittiğim okulda kendi bölümümün öğrenci topluluğuna dahil oldum ve burada afiş tasarımları yap-sat ile başladım. bu şekilde üstüne sürekli bir tuğla daha koya koya ilerliyorum.
  3 - kafelerde çalışmak ve ya avm'lerde party işler bakabilir bire bir mağaza müdürü ile samimi şekilde konuşursan destek elemanları olarak önemli günlerde belki çalışabilirsin.
  4 - kesinlikle iktisadi kafada düşünmen lazım. paran bankada kalabilir ancak bir gün bile kalsa oradan faizini almak senin hakkın bu nedenle enpara gibi günü birlik faiz birikimi yapabileceğin sistemlerde paranı tut ve üzerine sürekli yatırmaya bir şeyler eklemeye çalış.
  5- en önemlisi kesinlikle hazırlık oku ve ingilizce ile birlikte erasmus,avrupa gönüllüleri projeleri,değişim programları gibi bütün yollarla çık git yurt dışına çünkü verilen hibe paraları ve iş imkanları ile dünyayı tanırsın ve eğlenerek bir üniversite hayatı geçirirsin.


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...