9

hayattaki her şey birinin seni sevmesi mi

sevilmediğin zaman böyle hissediyor ve depresyon modeli .her şey biri tarafından sevilmek mi daha önemli şeyler yok mu hayatta tek dert bu mu ?
 • 1
  gulerkayrak 11 ay önce
  bazen öyle anlar geliyor ki tek şey birinin seni sevmesi olmuyor da tek şey onun seni sevmesi oluyor. yani o seni sevince sanki her şey güzel olacakmış gibi, her şey geçecek gibi sanılıyor. ama her şey bu değil... zamanla anlıyorsun.
  0
  ankakusum 11 ay önce
  acı olanda zamanla anlamak zaten
 • 1
  onlyyou01 11 ay önce
  sevilmek insanın doğasında vardır esasen. ama çoğu da sevilmez bazen. severler. yatar kalkar severler, aç ve susuz severler ama sevilmezler. yaşamın gereksinimlerinden biridir sevgi. su gibi, aş gibi . sözlük anlamı yoktur belki, ama lazımdır işte. o olmadan anlamsızdır basit hayatlar. neden lazımdır sevgi? sonunda paramparça olacağını bile bile kendini adamak ne kadar mantıklıdır ki? ya da hiçbir zaman sevilmeyeceğini bildiğin halde niye atarsın ki kendini kor ateşe? çocukluğu yaralıdır belki. oyuncak vereni olmamıştır mesela. yada babasıyla oynayamamıştır parkta her sabah. gece kabus gördüğünde uyanıp sarılacak kimsesi yoktur büyük ihtimalle. sokakta tek başına yürüyen bir kadının onu koruyacak kimsesi yoktur kendinden başka . bu yüzden ister sevilmeyi, ister yanında bir nefesi. insan , ruhu teninden daha çok okşansın ister. tek başına dalsız, budaksız okşanmaz ki ürkek yüreği.
  her şey sevgiyle yaratılmıştır şu varoluşu bile sevgiyle yaratılan evrende. toprak ana bile sevilmeyince küser size. sevgi, anne ve bebeği birbirine bağlayan kutsal bir bağdır. sevgi, bir çocuğun sokak kedilerini sevmek için koşarken düşmesidir. sevgi, bir adamla bir kadının arasında ki şehvettir. sevgi, kalbin delicesine çarpmasıdır her an. ve sevgi, ağlamaktır çoğu zaman. madem kısa bir ömrün içindeyiz her birimiz, sevin gitsin. delicesine sevin. ama bir yandan da üzmeyin sevdiğinizi, sevildiğinizi. korkmayın kırmaktan. yarı yolda bırakmayın da. çünkü karşınızdaki yapması en zor şeyi büyütmüş içinde, sevgiyi. ‘’ sen de sev ama sevilme.’’ dedirtmeyin hiçbir sevdalıya. ya başınızı önünüze eğip sevin adam gibi, yada terk edin bu dünyayı bir korkak gibi… \ oğuz atay 'ın bir kitabından alıntı 👏😉
  0
  ankakusum 11 ay önce
  çok guzel 😍
 • 1
  saltarz 11 ay önce
  çok şey var ama sevmek ve sevilmek motivasyon kaynağı. insana moral veriyor ve hayatını olumlu etkiliyor. duygusal biri için daha önemli bir olay. bu yüzden hep sadece mantık üzerine yaşamayı istemişimdir.
  0
  ankakusum 11 ay önce
  ıstemekle bazen olmuyor zamanla aşıla bişey galiba
  1
  saltarz 11 ay önce
  zamanla olunca geç oluyor. ne demiş şair: istemek yetmez, hedefine ulaşmak için şiddetle arzulamak gerekir.
 • 0
  zehranr 11 ay önce
  hayır.
 • 1
  maviismir 11 ay önce
  hayır abi öncelik kendini sevmek ya da mavi'yi
 • 0
  pentagon 11 ay önce
  yemin ederim depresyona girmemin tek sebebi bu:sevilmemek. yani ben birileri tarafından sevilmeyince kendini bile sevmeyen birisiyim de yavaş yavaş aşıyorum bu durumları. bu arada güzel tespit
  0
  ankakusum 11 ay önce
  yakın zamanda tamamen aşman dileğiyle ve teşekkürler :)
 • goygoy

  boş muhabbet + laklak + adamlı madamlı + siyaset+ tarih+ bla bla bla...

  1366 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  gaddarus

 • bu bölüm #mizah bölümünün alt bölümüdür.
 • bölüm hakkında

  -bölüm eğlence amaçlıdır bu kapsamda hertürlü içerik açılabilir

  -her türlü formatta içerik atabilirsiniz(gif,video,yazı vs)

  -bu bölümde açacağınız başlıklar muhtemelen alaya alınacaktır o yüzden ciddi olduğunuz konuları buraya yazmayınız

  kurallar (ihlal durumunda uyarısız başlık kaldırılır)

  ➊ başlık veya içerikte bir grubu/kitleyi/kişiyi hedef alan küfür aşağılama varsa

  ➋ tahrik edici ,aşağilayici , küfür içeren yorumlar kaldırılır sahibi engellenir . 

  ➌ yorumlarda tepki toplayan içerikler

  ➍ -3 oya ulaşan içerikler 

  ➎ random , anlamsız başlık ,içerik varsa

  ➏ türkçe yi aşırı şekilde bozan başlıklar-hatalı yazımlar(önce uyarılır devamı halinde kaldırılır)

  ➐ bölümle alakasız başlıklar (uygun bölüm önerilebilir)