4
ölümden kaçış yok
hayvanlarla konuşabilen ve rüzgara, maddeye hakim olabilme yeteneği ile donanmış peygamber, hazret-i süleyman, bir gün kudüs’te, çadırında arkadaşları ile oturup sohbet ederken, içeriye bir adam girer. o mecliste oturan bir kişiye dikkat ve hayretle bakarak çıkıp gider.
şaşıran adam, hazret-i süleyman’a sorar:
– bu adam kimdi?
peygamber cevap verir:
– azrail’di.
bu cevabı alan adam müthiş bir paniğe kapılır ve hazret-i süleyman’a yalvarır:
– ya süleyman, azrail bana çok tuhaf baktı. ne olur beni buradan kaçır. uzaklara gönder.
arkadaşının ricasını kırmaz gül yüzlü peygamber. rüzgar emrindedir ya bindirir rüzgara ve gönderir hindistan’a. adam ertesi gün hindistan’da birden karşısında, bir gece evvelinden gördüğü ve artık tanıdığı azrail’e rastlar. başına geleceği anlar ve konuşur:
– anladım, benim canımı almaya geldin. yalnız bir sorum var, ona cevap ver öyle al canımı, der. dün beni süleyman’ın çadırında görünce neden yüzüme hayretle baktın?
azrail cevap verir:
– ben dün senin canını, ertesi gün hindistan’da almak için emir almıştım. seni kudüs’te süleyman’ın çadırında oturur görünce, ‘bu adam bir günde hindistan’a nasıl gidecek?’ diye hayret ettim der...

bu içeriğe henüz yorum yapılmamıştır. • menkıbe

  Din büyüklerinin veya tarihe geçmiş ünlü kimselerin yaşamları ve olağanüstü davranışlarıyla ilgili hikâyeler Olağanüstü olaylarla ilgili anlatılar

  13 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  keyiftuccari

 • gerçeklik ve dogruluk vaadetmiyoruz.

  abone olmayı unutmayın


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...