3
2015-2016 tbl play-off eşleşmeleri
daha önce (pi: 2015-2016 türkiye basketbol ligi play-off hesapları) adlı başlıkta olasılıklardan ve tahminlerimden bahsetmiştim. ve de beni yalancı çıkartan bir durum olmadı ve play-off tablosu oluştu.

play-off ağacı

biraz eşleşmeler üzerinden konuşalım ve daha önce de bahsettiğim tahminlerimi şuraya koyayım.

ilk olarak çeyrek finaller 3 maç, yarı finaller 5 maç, final 7 maç üzerinden oynanıyor hatırlatayım.

ligi 1. sırada bitiren a.efes karşısında lig 8.si g.antep olacak. ev sahipliği a.efes'te. a.efes karşısında düzen oyunu oynayan bir takım bulacak ama g.antep a.efes'i zorlayacak güçte bir takım değil. o yüzden a.efes'in çok zorlanacağını sanmıyorum
lig 2.si fenerbahçe ise lig 7.si uşak ile karşılaşacak. fenerbahçe zaten çok iyi. uşak fenerbahçe'nin dişine göre bir rakip bile değil. uşak galibiyet alamadan kapatır muhtemelen seriyi.
ligi 3. sırada bitiren galatasaray'ın karşısında lig 6.sı karşıyaka var. nispeten daha güzel bir seri izleyebiliriz. galatasaray ile karşıyaka arasındaki yıllardır süregelen rekabeti düşününce çeyrek finallerin en izlenilesi maçlarından olabilir. hem oyun açısından hem de taraftarlar açısından. tam bir satranç tahtasına dönecek olan bu maçlarda galatasaray'ın bir diğer handikapı yorgun olması. dar rotasyonla oynamak ve harikalar yaratan o dar rotasyonla eurocupı almak ciddi yorgunluk koydu oyuncular üzerinde. eurocup sene boyunca temel hedef olduğu için lig için yeterince konsantre olamayabilirler. ayrıca ergin atamanın seneyeki takım için istediği bütçeyi henüz alamaması iştahını azaltmış olabilir. ben yine de taraftarın desteğile galatasaray'ın bir adım önde olduğu kanısındayım.
çeyrek finallerin diğer dikkat çekici maçı daçka-banvit maçı. daçka olası yarı finalde fenerbahçeden kaçtığı için a.efes'i tercih etti. lakin çeyrek final yolu da kolay değil. banvit en düzenli oynayan takımlardan biri. oradan çıkamayabilirler ki ben banvitin daçka'yı eleyeceğini düşünüyorum.

yarı finaller için konuşmak için erken. yukarıdaki tabloda tahminlerimi yazdım ama beklediğim gibi olursa ileride açacağım (pi: 2015 tbl play-off yarı final eşleşmeleri) adlı başlıkta konuşuruz.

umarım güzel maçlar seyrederiz. play-offlar 3-5-7 oynanacağına 5-5-7 oynansa keşke çeyrek finaller çok sönük oluyor. avrupanın en dikkat çekici liglerinden biriyiz ama yukarısı ile aşağısı arasında çok fark var.

bu içeriğe henüz yorum yapılmamıştır.popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...