11

görmezden gelmek

günümüz ‘’modern’’ dünyasının yaratmış olduğu insan modeli acıyı duyumsamadığı gibi, ‘’kötü’’ olana karşı kayıtsızlığı ile suçluluk duyma yeteneksizliği süratle artıyor. var olma sebebini geri plana attıkça, ''görmezden gelmek'' en iyi huyumuz oldu.
 • 0
  elly 1 yıl önce
  kalbi çürümüş insanların kaçış yolu .
 • 0
  kuss 1 yıl önce
  bence bunlara genel tabirle "kabullenmek" demeliyiz. bizim insanimizdan ornek gosterecek olursak "nerde o eski ramazanlar" daki ramazanlar aslinda sizinle birlikte aradigimiz. ancak eski sartlari gormezden gelerek degil gunumuz sartlarini kabul ederek bu duruma geldigimizi dusunuyorum ben. saygilar dilerim bu mecrada boyle guzel baslik gormek guc
 • 2
  muhurdar 1 yıl önce
  görmezden değil, ölmezden geliyorum.s
 • 0
  devrimm 1 yıl önce
  bazen kötüyü de görmezden gelerek sen kötü olursun misal kadın,çocuk, erkek ve hayvan tecavüzü. misal şiddet. bir çocuğun küçük bir sorusunu bile görmezden gelmek onun için ne kadar yıkımsa bizim için de öyle. karşıdaki insanın suçuna ortak olup vicdanen rahatladığını düşündüren bir davranıştır. ama kusuru da görmezden gelirsen büyüklük sende kalmış olur. insanlık yaparsın. bakış açısına göre değişen olaydır.
 • 0
  aras_beyy 1 yıl önce
  bazen herşeyi görmezden gelmemiz lazım bnm gibi mesela kimseyi takmiyorum
 • 0
  nadyaaktay 1 yıl önce
  görmezden gelmek bunu duymak bile öfkelendirir beni... insan neden bunu yapar neden karşıdakini bu kadar umursamaz davranır, tüm bunlar hayatın bize oynadığı garip dibe çekişlerden değil de ne...
 • 1
  ersals 1 yıl önce
  bireysellik ön plana çıkarak ego ile benlik karışmaya başladı. bu da kişinin kendini -kendince- iyi hissetmenin temel gereksinime dönüşerek hayatın gerçeklerine kulak tıkama sonucunu doğurdu. ben iyi hissedeyim de ne olursa olsun mantığı. tam bir spirituel bakış açısı. altı boş ve gerçek dışı.
  hayatın bize göre olumlu ve bize göre olumsuz yönleri ile aynı oranda etkileşim kurma cesareti ve olgunluğu na ulaşmadan biz olamayacağız ve bize göre olumsuz durumlara kendimizi kapatarak pollyannacılık oynamaya devam edeceğiz.
  ta ki bir duvara çarpıp uyanana kadar....