4
akp'li komisyon üyeleri cezaevinde pkk'li mahkumlarla görüştü
akp'li komisyon üyeleri cezaevinde pkk'li mahkumlarla görüştü

akp istanbul milletvekili mehmet metiner’in başkanlığını yürüttüğü komisyon üyeleri, cezaevinde aralarında pkk, ışid ve el nusra örgütü üyesi tutuklularla da görüştü.

tbmm insan haklarını inceleme komisyonu bünyesindeki cezaevi alt komisyonu, kırıkkale cezaevi'ni ziyaret etti. akp istanbul milletvekili mehmet metiner’in başkanlığını yürüttüğü komisyon üyeleri, cezaevinde aralarında pkk, ışid ve el nusra örgütü üyesi tutuklularla da görüştü. cezaevini ziyaret eden isimler arasında akp'li fatma benli, chp'li şenal saruhan ve hdp muş milletvekili burcu çelik özkan da yer aldı.

sözcü'den başak kaya'nın haberine göre; ziyarette cezaevindeki koğuşlara rastgele girildi ve hem adli hem de siyasi tutuklularla görüşüldü. tutuklular arasında üç ışid ve bir grup el nusra militanının yanı sıra pkk'lilerin de olduğu belirtildi.

öte yandan akp kastamonu milletvekili hakkı köylü de yaptığı açıklamada “içimizde cezaevleriyle en çok uğraşan, en çok hükümlü, tutukluyla, en çok terör şüphelisi veya hükümlüsü ile karşılaşan, konuşan, ziyaret eden benim. bir milletvekilinin bakanlıktan izin aldıktan sonra istediği kişiyle cezaevinde görüşmesinde sakınca yoktur. birileri bunu açıkladı ise, isim isim 'şu kişilerle görüştü' dediyse kabul edilebilir bir şey değildir” dedi.

kaynak: akp'li komisyon üyeleri cezaevinde pkk'li mahkumlarla görüştü
 • 0
  oxygen 1 yıl önce
  neden görüşüldü onu açıklasana boş konuşacağına değil mi


 • haberler

  haberlerin paylaşıldığı bölüm.

  87 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  sadurra

  canki
 • yapılabiliteler:


  - haber linkleri paylaşılabilir.

  - haber videoları, fotoğrafları paylaşılabilir.

  - haber yazıları paylaşılabilir.

  - yazarlar video ve fotoğraf destekli olarak kendi haberlerini paylaşabilirler.

  paylaşım yapılırken dikkat edilmesi gerekenler:

  - tarih vermekten çekinmeyin.

  - abartıya kaçmayan, açıklayıcı başlıklar kullanın. 

  - link paylaşımına ''yorum'' eklemek istediğinizde başlığa önce haberin ne olduğunu yazıp eğer yorumunuz kısaysa yorumunuzu parantez içerisinde belirtmeniz çok çok rica olunur. 

  örnek: kızılay avm'de şüpheli paket panik yarattı (nereye gidiyor lan bu ülke?) 

  yani başlığa ''ülke nereye gidiyor beyler?'' şeklinde sadece yorumunuzu yazmayın. gireceğimiz link'in ne olduğunu bilelim biz. 

  - ''ya kardeşim ben bir haber okudum, valla içim çok dolu, ben şuraya sayfalarca yardırmak istiyorum'' diyorsanız haberi ''yazı'' formatında paylaşın ve lütfen başlığınız haberin ''ne olduğunu'' söylesin. yazıda ise önce kaynağı belirtip ardından yorumunuza geçin.

  örnek:

  başlık: ''kızılay avm'de şüpheli paket panik yarattı''

  yazının ilk cümlesi: (kaynak) abuksabukhaber.com/haberler/ankara/avm/bomba

  yazının devamı: ya ben bu ülkeyi anlayamıyorum kardeşim...

  bunu neden istiyorum? çünkü bu bölüme giren kişinin ilk amacı ''haber'' okumak. o yüzden önce haberi okuyup sonra sizin yorumunuzu görmeli.


  - link'i paylaşıp içeriği ekledikten sonra sanki içeriği ekleyen siz değilmişsiniz gibi paylaşıma girip yorum yapmak da bir seçeneğiniz, siz bilirsiniz.


  uyarı: bölümle alakasız ve reklam kokan içerikler silinecektir. 
popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...