10

hayalleriniz nelerdir ?

mesela benim hayalim ileride teknoloji ve bilim alanında dünyayı yönetecek bir holdingler zinciri oluşturmak sonrasında kendime ait şehirler topluluğuna sahip olmak :)
 • 0
  saksak 1 yıl önce
  teke tek izle, orada hayaller ile ilgili tartışıyorlar
  0
  wertyus 1 yıl önce
  sorumun cevabı bu değil adam akıllı cevap vermiyeceksen kalabalık yapma !! terbiyesizlige lüzum yok !
  -2
  darzuj 1 yıl önce
  ne demiş adam da terbiyesizlik yapma diyorsun ? sen sktir et holding molding en büyük hayalin efendilik olsun
  0
  wertyus 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  ben burda soru sordum cevabını isterim vermiyecekse kalabalık yapmasin hayallerini sordum program ismi değil şimdi milletin avukatlığını yapma kaybol burdan ben yeterince efendiyim yoksa size bu kadar sabır göstermem.
  0
  bizanskurdu 1 yıl önce
  yalnız dün akşam teke tekte gerçekten hayallerle ilgili güzel bir program vardı. arkadaş sadece onu önermiş ve sen çok gereksiz bir tepki vermişsin. terbiyesizliği sen yapmışsın kusura bakma kardeşim.

  0
  wertyus 1 yıl önce
  kardeşim bende diyorumki program ismi veya başka bir şey değil ben o hayallerini sordum ha şu var programdan haberim yok ama ben yine bir cevap istedim program ismi değil şunu da senin söylediğin gibi söyleyebilirdi benim bir hatam olduğunu düşünüyorsanız kusura bakmayın
  -1
  bizanskurdu 1 yıl önce
  ya tamam o konuda haklı olabilirsin ama bir insana terbiyesiz demen için gerçekten terbiyesizlik yapmış olması lazım. düzgün bir şekilde söyleyebilirdin onu dedim.

  hatanı görebilmen de güzel.
  0
  wertyus 1 yıl önce
  bi anda yazmış olduğum birsey büyük ihtimal bir şey oldu o sıra hatırlamıyorum ha şu var kestirip atar gibi cevap vermiş yoksa burda kimseyle herhangi bir çatışmaya gitcek değilim dikkatini ve uyarın için sağol
  0
  bizanskurdu 1 yıl önce
  eyvallah kardeşim
 • 0
  akpartiliyizakparti 1 yıl önce
  meclisin ve tüm partilerin kapanarak reis önderliğinde bir devlet.
  0
  wertyus 1 yıl önce
  o da bir hayal
 • 1
  champ 1 yıl önce
  hayalin baya büyükmüş gerçekleştirirsen bizi unutma :)

  ben 3-5 insana adam akıllı faydam dokunsun istiyorum. yetimlere falan bakmak isterim. öyle büyük hayallerim yok.
  0
  wertyus 1 yıl önce
  aynen puvo büyük ama merak etme başarırsam unutmam :)
 • 0
  argent 1 yıl önce
  ben şehri gören yüksek bir orman noktasında büyük bir ev. ve sevdiğim insanlarla her günümü orda rahatça geçirmek. hep hayalimdir ve neden yapamayayım ki yapacağım
  0
  wertyus 1 yıl önce
  yaparsın tabikide :) olmuyacak birşey yok isteyince :)
 • 0
  oncugenclik 1 yıl önce
  gölbaşımdan kurtulmak.
  0
  wertyus 1 yıl önce
  kurtulursun niye olmasın hedefi daha büyüt bence :)
  0
  oncugenclik 1 yıl önce
  ankara siyasaldayım puvo daha ne yapıyım ben.
  0
  wertyus 1 yıl önce
  ilerde seni cumhurbaşkanı olarak görmek isityorum ben bizim mahallenin muhtarı olursan kabul etmem :d
  0
  oncugenclik 1 yıl önce
  ama hazırlık var amk yerinde.
  0
  wertyus 1 yıl önce
  ona yapıcak birşey yok :d
 • 1
  canki 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  bu hayalimi gerçekleştirmeden önce tabiki çok büyük işler yapmalıyım bunlarda hayallerinin içinde ama ana hayalim kesinlikle doğduğum topraklarda yeni bir bilgi şehri kurmak. ilk üç dört arkadaş yaşamaya başlarız daha sonra onların arkadaşları sonra tüm yatırımlarımıza bir üniversite. aynı bir silikon vadisi gibi ama daha ötesinde tabiki ( biraz uçuk gözükebilir ama ben çok düşünüyorum :d). bölgedeki her şey geliştiriciler için olmalı. bir çiftçilik yapılacaksa en iyi ürünler ve en iyi işçiler çalışıp direk oraya satmalilar. internet altyapısina zaten asla deginmiyorum :). herkes girebilir ama o bölgenin ne alanda ve ne kadar yeterlilikte birisini istediğine bağlı olarak. üniversite sistemi aslında tam olarak hayal ettiğimiz tarzda değil. öğrencilerin üniversitedeki çarkı döndürülerek dışarı bağlı kalmadıkları bir sisteme sahip ve yatirimcilarin, ürün tanıtmak isteyen öğrencilerin veya kendini başka bir alanda geliştirmek isteyenlerin yeri olacak tarzda. gerçekten çok fazla düşünüyorum o kadar ki tüm ayrıntıları anlatabilecek kadar. herkesin bir hayali olmalı o hayal uğruna yaşamalı. ben doğduğum toprakları çok seviyorum ve tum milli ve kültürel değerlere elimden geldiğince sahip çıkıp devam ettirmeye çalışıyorum. benim yaşımda (20) olan bir çok kişi ülkeyi terk etmeyi yegliyorlar ülkede kalıp daha iyisini yapmak yerine. yönetimden memnun olmayabiliriz ama kimse kalıcı değil o yüzden kişilere değil genele bakmalıyız. öyle baya uzun oldu ama insan severek düşündüğünü bir şeyi aktarmaktan zevk alıyor :)
  hayali olmayan veya kuramayan arkadaşlara cem seymeni izlemelerini tavsiye ederim.
  1
  wertyus 1 yıl önce
  bu başlıkta bunu istemiştim ama yukarıda biraz tartıştık arkadaşlarla ama olsun herşeyin tadı tuzu olur böyle şeyler :) gerçekten güzel bir hayal aslında benim hayalimin bir benzeri ben ilk önce bir şirket kurup bagımsız bir toprakta o şehirleri dikmek istiyorum umarım ikimizde başarabiliriz :) belki müttefik oluruz ilerde :) ama konuşulacak çok güzel bir konu :) ama bana göre yaşadığımız bu topraklarda onun köklerini sağlamlaştıramayız belkide ben sıfırdan başlamak için böyle düşünüyorum :)
  1
  canki 1 yıl önce
  hayal kurmak ve onların gerçekleşeceğine inanmak insanı gerçekten ayakta tutan güzel şeylerden. bu konu hakkında çok konuşmuştum tabi çoğu arkadaşım hayal nedir onu bile bilmiyorlar sanki. sadece 3-4 arkadaşım böyle bir fikrin olabileceğine inandılar. tabiki bu beni çok mutlu eden bir şey. evet türkiye'de bu kanala ilgi duyan veya yatırım yapan cok insan var ama internette, yazılımda vb çoğu şey evrensel.
  1
  wertyus 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  aslında bir hayali bir yerde tartışmakla bunu korkmadan insanlara ifade edebilmek çok farklı şeyler sonuçta bizim hayalimizi anlatmamız cesaret ister. insanların çoğu küçük hedefler belirlediği ve düşündüğü için ilerleyemiyor sonuçta şu anki teknolojimiz bile eski zamanlarda hayaldi büyük düşünen insanlar başardı bunu da . bana göre senin hayalin belki gerçekleşmeyecek yada benim hayalim ama biz cesaret edip bu kadar büyük düşündüğümüz için çoğu kişiden daha çok ilerliyeceğiz. doğruyu söylemek gerekirse o programa ilgi duymuyorum ben senin verdiğin gibi güzel bir cevap isterim he su var hayal konusu bir programda 2-3 insanın tartışabileceği evrensel bir olgu değil sonuçta hayaller kişiye özeldir belki benzer olabilir başkalarıya ama sana özeldir :) bundan kaynakli cesaret edip hayallerimiz konusunda konuşmak yanlıs değil böye bir cevap verdiğin için ben daha mutlu oldum :)
  1
  canki 1 yıl önce
  seni mutlu ettiysem ne ala bana :) cem seymen hayalden ote türkiye için gençleri teşvik etmeye çalışan birisi. evet bir çok kez hayal kurun diyor ve hayal kurup gerçekleştiren insanlarla sohbet ediyor ama direk -şunu yapın, bu alan açık bunun üzerine hayal kurun- gibi şeyler demiyor zaten özgürlükçü bir yapısı olduğu için demezde. orada izleyin dememdeki neden hayal 'kurup olmaz bu ben yapamam' diyip hayal kurmaktan vazgeçenler içindi.
  0
  wertyus 1 yıl önce
  zaten son cümlede dediğin kişiler en başta cesaret edemiyorlar bir anlamda kabuklarından cıkamıyorlar bundan kaynaklı onları cesaretlendirmek önemli dediğim gibi programı duydum ama ilgimi çektiği söylenemez zaten tv ile pek alakam yok internetten de takip etmedim :d su var izliyeceksemde oturur "ted talks " izlerim duydun mu bilmiyorum :) tavsiye ederim cidden cok güzel her konu hakkında konuşuyorlar :)
  0
  canki 1 yıl önce
  tabi biliyorum çoğunuda izledim gerçekten çok kaliteli konuşmalar var.
  0
  wertyus 1 yıl önce
  aynen :)
 • hayata dair

  Bu bölümde ibretlik hikayeler ve komik paylaşımları bulabilirsiniz..

  1876 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  gaddarus
  hellomyfriend
  darkier
  polinezyali
  caytiryakisi
  plumerion

 • bu bölüm #karışık bölümünün alt bölümüdür.

 • bölüm kuralları

  • bölümü takip etmeyi unutmayınız..!
  • konu dışında paylaşım yapmak yasaktır..
  • reklam amaçlı paylaşım yapmak yasaktır..
  • bölüm ile alakasız paylaşım yapmayınız..
  • başlıklarınızı her zaman ilgili bölüme açınız..
  • +18 başlıkları +18 içeriği işaretleyerek paylaşınız..
  • kurallara ısrarla uymayıp tekrar eden yazarlar bölümden engellenecektir..
  • başlıklarda ve yorumlarda herhangi bir kişinin ailesine hakaret,küfür ve rencide edici içerikler kesinlikle yasaktır..
  • şahsınıza yapılan küfür-hakaret  gibi içerikleri puiv moderatörlerine bildiriniz..
26. @hedap | evlilik