fırat kalkanı

  5
  frdierln41 14.2.2017 21:33
  fırat kalkanı operasyonu ile ilgili türk askerinin niye suriye için savaştığı sorulduğunda şuna benzer şekillerde cevap veriliyor;
  "türk askeri orada suriye den çok sınır güvenliği için savaşıyor"

  ama bu operasyonun el-bab'da bitirilmeyip rakka'ya kadar gidileceği açıklandı.(cumhurbaşkanı tarafından)
  benim düşüncem;
  devletimizin bi çıkarı olmadığı sürece bu tür savaşlara katılmak tamamen saçmalık ve bu şekilde olma sebebi cumhurbaşkanımızın arap sevgisi ne kadar din kardeşi olsada yardımda bir yere kadar olur.suriyeliler gelip türkiye'de bizim halkımızdan daha imkanlarda(benim gördüğüm kadarıyla bu şekilde tabi ki kötü durumda olanlarda var ben benim gördüğüm kadarı ile onlar istisna ve azınlık)yaşayıp ayıptır söylemesi göt büyütürken bizim askerimiz orada savaşıyor.bence yardımımız teçhizat tan ve bizim sınır güvenliğimizden öteye geçmemeli...

  bu konuda düşüncelerinizi merak ediyorum.
 • 0
  oxygen 15.2.2017 00:26
  70 şehit verdik, yüzlerce de yaralı (yaralı dediğim de sıyrık değil ha onların da hayatı kararıyor)

  bizim suriye'de ne işimiz var? kendi ülkende terörü bitirdin mi? hayır. suriye'de savaştığın adam gelip götünde bomba patlatıyo mu? evet. fetö fetö diye bok yiyip pkk ya da ışid'e aynısını yapıyo musun? hayır. e amk suriye'de ne işimiz var? orası bok çukuru değil mi? bok çukuruna bu ülkeyi niye sokarsınız ki? al bütün komşu ülkelerinle kavgalısın. amerika skine takmıyo. rusya sana güvenmiyo. avrupa birliği sana küs. türki cumhuriyetler sana kırgın. suriye'de ne işimiz var?
 • 1
  ofsaytsizburak 15.2.2017 04:10
  senden başka kimse ışidi bitirmez çünkü. hep türkiye lehine kullandılar ışidi. sorunu çözmek için kökünden sökmek gerek.
 • 0
  serhatcakmak 15.2.2017 09:59
  açıkçası evet gerçekten büyük katkıları oldu fakat ben gereksiz buluyorum çünkü hiç bir çıkarımız yok oradan resmen zarar edip dönüyoruz sonra ama başka ülkeler öyle değil misal amerika adamlar evet gidip saldırıyorlar fakat tonlarca litrelerce benzin alıp kâr yapıp dönüyorlar ben bu yüzden sömürmemiz gerektiğini düşünüyorum, boş dönmemek lazım o bombaların her biri bir ev fiyatında.

  birde açıklama yapılıyor yok kimsenin toprağında gözümüz yok evet var efendim hepsi bizim olacak ki zaten bizimdi bu yüzden biraz akıllansınlar.
 • 0
  elbiskuha 15.2.2017 10:31
  çatışmalar şehir içine girdikçe kayıpların ne kadar artacağı tahmin bile edilemez şu an savaşın fragmanını bile yaşamadık. ışid ile şehir savaşı yapanların haline bakın durumu anlayın.