pkk

  24
  hasyazar 17.8.2019 09:14
  ekmek yediği vatanın evlatlarını öldürmeyi kendine amaç edinmiş orospu çocukları bütünü.
 • 4
  hedap 17.8.2019 09:52 ~ 09:53
  zoruna giden bir kansız var aramızda
  eksilemis mezopotamya eşşeği
 • 3
  epic 17.8.2019 11:44
  pekaka ve pekeke arasında ciddi bir fark vardır. turnusol kağıdı gibidir.
 • 2
  altiniser 17.8.2019 12:34
  tüm destekçilerinin katli haktır.
 • 2
  ghostrider 17.8.2019 23:09
  bir tanesi eksilemiş. aramızda bir piç var.
 • 2
  aliveli49elli 17.8.2019 23:33
  sözlüğün en iyi içeriği
 • 1
  racooss 18.8.2019 00:15
  türkiye cumhuriyeti tarafından terör örgütü olarak kabul edilmektedir ancak diğer ülkeler için bu durum söz konusu değildir. belli bir sebepleri olarak dağa çıkmış bir grup insanın başlatmış olduğu bir harekattır ve günümüze kadar gücü kat kat yükselerek gelmiştir. desteğini iran, ırak, amerika ve bazı avrupa ülkelerinden almaktadır. elbette israil de buna ortaktır.
  pkk nın niyeti hakkı olan toprakları almaktır. ancak artık niyet bozukmuş durumdadır. örgütün başında bulunan şahıslar da diğer ülkelere hizmet etmektedirler. örgüt üyeleri bundan haberdar değildir. pkk lılara göre kürdistan adında bir ülke kurulacak ve burada kendi dilleriyle tam anlamıyla bağımsız olarak yaşayacaklar. ancak herhangi bir temeli olmayan bu devlet maximum 2 sene içersinde yıkılacaktır ve bulunduğu bölge amerika avrupa ve israil tarafından kendi taraflarına pay edilecek. böylece amerika sömürgesi olan bir ülke ile komşu olacağız ve van kalesi bu ülkede olacak.

  amerika pkk yı terör örgütü olarak kabul etmemektedir ve bunu sebep göstererek desteğini sürdürmektedir. tıpkı türkiye nin öso ya destek vermesi gibi. bize söylenen de ve bilinen de öso nun esed rejimine karşı savaşmasıdır. durumda esed rejimi kötü gösterilmektedir. şu anda erdoğan rejimi olduğunu ve pkk nın buna karşı savaştığını düşünün. diğer ülkelerin pkk ya destek vermesi gayet normal değil mi? türkiye bu konuda haksızdır. öso ya yardım etmek terör örgütüne yardım etmektir. öso terör örgütüdür. var olan sistemin dışında kendilerince kurulmuşlardır.
  3
  hedap 18.8.2019 12:04
  öso da kürt teröristleri katlediyor.
  ayrıca kürt teröristleri erdoğan hükümetine karşı savaş veriyor diye lanse etmek gerçekten güzel bir kansızlık örneği. bravo.
  o zaman bende senin bu düşüncene aynı cehaletle karşılık verip,
  kürt pkk li ypg li bilmem ne li teröristlerin katledilmesinde görev alan öso lulari, "kürt teröristlerli öldürme amacıyla savaştıkları için" terör örgütü olarak görmüyorum.
  hadi sen bir de burdan yak.
  1
  bablisok 18.8.2019 13:37
  her kürt terörist değildir her müslümanın terörist olmadığı gibi kürtlerin şimdiye kadar türklere verdiği destek ve arapların türkleri birçok kez sırtından vurması ösö konusunda bir daha düşünmek gerektiğini gösterir ayrıca yarın bir gün esad savaşı kazanırsa veyahut akp ikdidardan inerse ösö türkiyenin başına büyük bir bela olacaktır
  1
  hedap 18.8.2019 13:49 ~ 13:51
  evet her kürt terörist değil saçma bir yere çekmeye gerek yok. ben her kürt teröristtir gibi bir şey ima etmedigim için böyle gereksiz bir açıklama yapmana gerek yok. medeniyetsiz bir türkle yaşamaktansa medeniyetle tanışmış bir kürtle yaşamayı da yeglerim bu ülkede. ama burda durum farklı.

  bu teröristler kürt. kürtçe konuşuyorlar, kürt devleti istiyorlar. niye ısrarla bu teröristlerin kürt mensubu olduğu arka plana atılmak isteniyor, onlar kürt değil ermeni deniyor veya başka şeylerle kıyaslanır anlamış değilim.

  akp iktidarınin suriye'de ki isyancıları desteklemesi ve silahlandirmasi başımıza zaten bir mülteci belası açtı.
  ama çıkıpta kürt devleti kurmak isteyen teröristleri"akp hükümetine karşı savaşıyor" diye lanse etmek, bokun üzerini, başka bir boku atıp kamufle etmeye çalışmakla aynı şey.

  madem pkk li teröristleri "dağa çıkmış bir grup insan" diye niteliyorlar, o zaman dinsizin hakkından imansız gelir.

  1
  bablisok 18.8.2019 13:59
  sana bir sorum olacaktı puvo yanlış anlama ama.
  kürtlerin suriye veya ırakta bir devletinin olması türkiyeye ne gibi zararlar verebilir?
  1
  hedap 18.8.2019 14:09 ~ 14:11
  ben kürtlerin kendi halinde bir devlet kurmasına türkiye sınırları haricinde olmak şartıyla karşı değilim. bir zararının olacağını düşünmüyorum.

  ama teröristlerin bir devlet kurması başka bir şey.
  şuan görünen manzara belli. bu kitleleri, insanlıktan nasibini almış insanlar yönetmiyor.
  silahlı güçlerin etkisiyle ordan oraya savrulan insanlar var.
  üzülüyorum hatta kendilerine böyle bir kötülük yaptıkları için. gençlerin hayallerini hayatlarını harcıyorlar.
  ellerine aldıkları kaleşnikoflarla attıkları mermilerle hayatlarından harcıyorlar aslında. bir daha asla eskisi gibi olmayacaklar, öldürmek ve ölmekten başka çareleri kalmayacak, başka hiç bir işe yaramayacaklar.
  bu sebeple de hep başka bir milletin veya gücün yönetimi ve etkisi altında kalacaklar. özgür olamayacaklar, refah huzur bulamayacaklar.
  kendine etki eden gücün, çıkarları için yaşayacaklar.
  doğan çocuklar, onları sömüren gücün hayatta kalmasını sağlama güvencesi gibiotonom bir birey olarak büyüyecek.
  tek tatmin duygusu devletin isminin kürdistan olması.

  asil soru şu olmalı; kürtlerin suriye ve ırak'ta bir devlet kurması kürtlere ne gibi yarar sağlayabilir? ama tabana, üst kemirgen kesime değil...
  gerçekten şu dünyaya insan gibi yaşamak için gelmiş bir insana bu devlet ne gibi yarar sağlar?
  1
  bablisok 18.8.2019 14:27
  kendi görüşümce böyle bir devletin oluşması sadece kürtlere değil bütün ortadoğu ve dünyaya iyi gelecektir suriye ve ırakta kürtlere ait olan toprakların kürtlere verilmesi oradaki savaşı bitirir bu savaşın çıkma sebebidir ki çok başlılık ortadoğu ülkelerinde hakim ve savaş isteyen güçler bu durumdan istifade etmektedir kürtlere orada bir devlet verilmesi onları başka ülkelerin ellerinden de kurtarır bu durumda savaş isteyen ülkelerinde orada savaş çıkaracak bahanesi kalmaz türkiyenin özellikle terör örgütleri hariç oradaki yerel kürt halkıyla iyi ilişkiler kurması ve onların en iyi destekçisi olması gerekiyor öso nun tek yaptığı savaşı devam ettirmek pkk ve ypg yi ancak kürt halkı bitirebilir türkiyenin öso yu yanına alarak hata ettiğini düşünüyorum kuzey suriyede bir devlet istemeyen türkiye sadece terör örgütlerine yol açıyor onları savaş için kışkırtıyor türkiyenin savaş karşıtı olması gerekirken şuan izlediği politika savaşın bitmemesini ister gibi
  0
  hedap 18.8.2019 14:50 ~ 14:51
  suriye'de kürtlere ait olan toprak diye bir şey yok aslında. sonuçta işgal edilmiş topraklar oralar. o topraklar suriye yönetiminin ve suriye halkının.
  çok yanlış bir bakış açınız var bu konuda.
  kendi devletini kurmak isteyen insanların, başka insanların topraklarına tecavüz etmesi, silahlı güçleriyle ele geçirmesi, o toprakların onlara ait olacağı veya hak ettikleri anlamına gelmez.
  o topraklarda, yerlerini terk etmedikleri için devlet kurmak isteyen teröristler tarafından katledilen suriye halkı vardı, çoğu göç etti yerlerinden oldu, göç etmeyen de terör örgütü tarafından silah altına alındi, silah altına alınmayi reddedenlerde öldürüldü vahşice katledildi.
  suriye'de kurulmak istenen devlet, kan vahşet savaş ve cinayetler üzerine kuruluyor dostum.

  insanlığın kaybedildiği topraklarda, kazanan olmaz.

  0
  bablisok 18.8.2019 15:28
  suriye, türkiye ve ırak gibi çoklu ırka sahip bir devlettir suriye halkı denen topluluk kürtler araplar ve türkmenlerden oluşur kürtler ortadoğunun en eski ırklarından biridir buna her türlü kaynaktan ulaşabilirsin fırat ve dicle çevresinde bin yıllarca yaşamışlardır ama şu an başka ırklarca kurulmuş devletlerin eli altında yaşamaktadırlar hiç kimse çıkıp kürtlerin işgalci olduğunu savunamaz bunun dünyada hiçbir kanıtı ve örneği yoktur halepçede katledilen kürtler işgal için orada bulunmuyordu orası onlarındı ve işgal edildi eğer ypg nin suriyeye girmesini diyorsan o işgal sayılmazdı daeş terör örgütünün katlettiği kürtler için hatta türkiyeden destek alarak geçti ama bu orayı kürtler işgal etti anlamına gelmiyor mantıksal olarak bir ırkın ordusu olduğunu iddia eden bir örgütün o ırkı koruması normaldir ypg suriyeye girmeden öncede orada kürt vardı zaten hala kürtleri terör örgütleriyle kıyaslıyorsun suriyede en çok katliyam yapan daeş ti daeş bir arap örgütüydü ve şuanki öso nun babasıydı ama kimse çıkıp ta bu konuda bir şey demiyor
  0
  hedap 18.8.2019 15:42
  yok kiyaslamiyorum. savunduğunuz doğruların objektif olmadığını düşünüyorum.
  keza ypg adlı terör örgütü oluşumunun, kürt halkını savunmak için oraya girmesi normal eyvallah.ama sonrasında kürt olmayanları ve kürtlerle taraf olmayanları bertaraf etmesi? bu gözden kaçırılacak bir husus olamaz ki.
  kendi halkını savunma kılıfiyla bölgeye inen gruplar, evrim süresince palazlanip işgalci terör grubu konumuna gelmiş. bu kıyaslama değil de evrimsel bir gerçek.

  velhasıl kelam, eline tutuşturulan silahlarla, tonlarca muhimmat ve askerî yardımla günümüz modern çağına ve medeniyetine ayak uydurabilecek huzurlu ve barışçıl bir ortam sunabilecek bir devlet kurulması hele hele ortadoğu çöplüğü gibi bir ortamda! yüzyıllık bir süreç geçse bile pek mümkün değil.
  suriye'de ve ırak'ta insanlar sürekli silah alıyorlar.
  ülkenin neredeyse bütün kazancı silahlanmaya gidiyor.
  petrol kuyuları silah tüccarlarinin ceplerini dolduruyor.
  biz ülke içinde daha fazla didişmeyelim yeter.
  1
  bablisok 18.8.2019 16:11
  şuan ortadoğuda kimsenin barış istemediği ortada büyük ülkelerin güç göstetisi yapmak için orayı bir oyun alanı halenine getirmesi ve bundan dahada kötüsü bu oyunu durdurmak için atlayanların sonradan bu oyunun bir parçası olması kimin gerçek düşman olduğunu unutturup birbirimize düşürürmek sonrada silah satmak hala neden bu oyunlara düştüğümüzü anlamıyorum öldürdüğümüz ve ölenlerimiz kimsenin umrunda değil sırf bir kaç kıravatlı anlaşamadı diye yıllardır ölende biziz öldürende dünyanın en güçlü ülkeleri bile bu boktan savaşı bitiremiyorsa yada bitirmiyorsa bize düşen sadece burdan yazmak heralde dediğin gibi puvo ülke içinde birbirimizle didişmeyelim yeter
  1
  hedap 18.8.2019 16:18
  kesinlikle.
  0
  racooss 18.8.2019 15:41
  herhangi bir şeyi lanse etmedim. pkk erdoğan rejimine karşı savaşıyor demedim. ancak dışarıdan görenler tıpkı senin esed i gördüğün gibi görüyorlar. az samimi ve tarafsız olup büyümeyi deneyin. zamanında arapların ne yaptığını biliyoruz. öso ya destek vermeye devam edin. buna müdahale etmeyen trump ı salak yerine koymaya devam edin. öso nun pkk dan farkı yoktur. ypg ye karsı savaşması onu dost yapmaz. her zaman düşmanın düşmanı dostun değildir. senin de düşmanındır. az bi tekrar oku yazdıklarımı belki 1 kelime bir şey anlarsın ama pek bir ihtimal yok. yarın öbür gün öso türkiye nin silahıyla türkiyeyi vurduğunda çok ağlarsınız ama çok geç olur artık.
  0
  hedap 18.8.2019 15:48
  alışigiz öyle şeylere.
  yemek yediği kaba sıçan insanlar var mesela.
  pkk li terörist gruplar, "o bazı nedenleri olduğu için daha çıkmış gruplar" var mesela.
  hani senin terörist diyemedigin halkını savunan insanlar.
  objektif olmak demek, teröristi sebepleri oldukları için dağa çıkmış olan insanlar olaraktan lanse etmek demek değildir.
  sen en iyisi ne konuştuğunu yazdığını anlamadan yazma.
  0
  racooss 18.8.2019 16:00
  ancak diğer ülkeler için bu durum söz konusu değildir. belli bir sebepleri olarak dağa çıkmış bir grup insanın başlatmış olduğu bir harekattır. (ancak diğer ülkeler için bu durum söz konusu değildir.) acaba ne zaman cümlede anlam konusuna gelirsiniz? çomar hareketleri var sende
  0
  hedap 18.8.2019 16:03
  belli bir sebepleri olarak dağa çıkmış bir grup teröristin başlatmış olduğu terör hareketini ne zamandır harekat olarak gördüğüne göre değişir.
  bu türkiye cumhuriyeti kanunlarına göre terör sempatizanligina girmektedir.
  o yüzden sana tavsiye daha fazla ileri gitme.
  0
  racooss 18.8.2019 16:08
  sen anlamamakta ısrarcısın. diğer ülkelere göre durum böyledir. bu böyledir. sen istesen de istemesen de dünya genelinin kabul ettiği budur. merkel e göre durum böyledir. merkel terör sempatizanı değildir. sizin anlamakta zorluk çekmeniz her şeyi kendinize göre yorumlamanızdan geliyor. dünya pkk yı terörist değil, kendi hakkını savunan bir grup olarak görüyor diyorum. kansız diyorsun. terör sempatizanı diyorsun. yazdıklarımı sen 8-9 defa oku belki anlarsın. ne dediğimi anladın mı sen acaba?
  0
  hedap 18.8.2019 16:16
  bu ülkede yaşayıp kürtlerin bizzatihi kurmuş olduğu bir terör örgütüne "dağa çıkmış bir grup insan" demek bu ülkede terör sempatizanligidir. bu ülkeye karşı savaş açan bir terör örgütünü almanya'nın terörist olarak görmesi veya görmemesi değil konu.
  terör örgütü başlığı altına gelip, "ama başka ülkeler onlara terörist demiyor" demek için haklı bir gerçekce bulabilmek için gerçekten okudum.
  ama şuana kadar vardığım tek sonuç, aşırı derecede milliyetçi bir duygunun veya aidiyetin, kendinden olan teröristi bir şekilde başka terör gruplarını öne sürerek"oso" da dahil masumane göstermeye çalışması gibi bir şey.
  bir de şunu merak ediyorum. sen pkk'yı bir terör örgütü olarak görüyor musun?
  0
  racooss 18.8.2019 16:27
  soruna cevap versem yeterli sanırım. yalan söyleme ihtiyacı duymuyorum. çıktıkları ilk dönemde hayır görmedim. bunun tonlarca nedeni vardı. araştırsan sen de hak verirsin. ancak şu anda benim için terör örgütüdür. bunun aksini iddia etmedim zaten. başka ülkeler terör örgütü olarak görmüyorlar dedim. tıpkı türkiye nin şu an öso yu terör örgütü olarak görmemesi gibi. söyleme nedenim de oydu zaten. türkiye nin öso ya destek vermesi kabul edilemez. suriye ye göre öso bir terör örgütüdür. pkk veya ypg yi vurması bunu değiştirmez.
  şöyle düşün. pkk ypg ve öso yu vursa ve suriye hükümeti de pkk ya bu nedenle destek verse, bunu kabul edebilir misin?
  bana göre pkk ypg öso hepsi terör örgütüdür.
  sorun türkiye nin öso ya destek vermesi.
  0
  hedap 18.8.2019 16:43
  en doğrusunu yapmışsın. en azından farkına varmışsin. hala destek verenler var maalesef.
  bu yüzden de ülkeler teror örgütleri üzerinden yürütüyor savaşı.
  bu farkındalık ortadoğu toplumlarına yayılmadigi sürece de devam edecek.
  0
  racooss 18.8.2019 16:50
  destek verenler hala haklarını savunduğunu düşünüyor. böylece pkk ya da katılıyorlar ve ölünce şehit olacaklarını düşünüyorlar. aslında ortada bir hak arayışı yok. bunu sadece örgüt başındakiler biliyor. amaç hak aramak ta değil zaten. başka ülkelere hizmet. ülkeler de sömürge niyetindeler. terörün devam etmesinin tek nedeni cahiller.

  peki onlarca uçak, helikopter, tank, uçaksavar a sahip olan türkiye neden pkk yı bitiremedi yıllardır? istese bitiremez mi ?
  2
  hedap 18.8.2019 17:08
  bitiremez. çünkü sadece silahla olmuyor. bu yanlıştan insanların fikir olarak kurtulmaları lazım. insanların kafalarında bu ideolojilerden kopmayı sağlayacak bir kıvılcımin ateşlenmesi lazım.
  ben karadenizliyim. eniştem de karadenizli. memlekette oturup konuşurken bu dağlarda ne gerillalar kaybettik diyor aile içinde. şimdi bu adamı sen hangi tank top tüfekle geri döndürebilirsin? kendisi yeri geldiğinde akp ye türklüğü bıtirdiler diyip giydirmeyi de iyi biliyor öyle bir türk hisseder kendini. elinde fırsatı olsa geçmişte olduğu gibi şimdi de çıkıp alacak eline silahı. sadece türk veya kürt değil olay yani.
  ebeveynlerin sorumluluklarını yerine getirmesi ve bu ideolojilerin peşine düşecek boşlukta çocuklarını bırakmamalari çok önemli.

  bu ülkede terör ancak sorumluluklarını bilen anne ve babaların yetiştireceği çocukların artmasıyla biter.
 • 1
  reelsamurai 18.8.2019 11:16
  şimdi kardeşim eski pkk devletin kürtlere yapmış olduğu aşırı baskıdan dolayı halkını savunmak için dağlara çıkan kürtlerdi ama şimdiki pkk'nın kürtlerle hiçbir alakası yok tamamen abd nin köpeği haline gelmiş uzaktan kumandalı bok bir örgüt
  0
  racooss 18.8.2019 15:44
  ben de onu söyledim ama okuma yazma bilmeyen elemanlar vatan haini ilan etti beni :) dikkat et aynı koğuşta olabiliriz.
  0
  reelsamurai 18.8.2019 18:01
  bi sik yapamazlar
 • nedir

  Bir kavramı yada başka bir şeyin anlamını anlatmanızı sağlayan bir bölüm.