3
üstad bruce lee öğretisinden bir kaç alıntı.
1. size çok iyi birisi olduğumu söylersem kendimi abarttığımı düşünürsünüz, ama size beş para etmeyen biri olduğumu söylersem tek bir seçeneğiniz kalır - yalan söylediğimi düşünmek.

2. doğu öğretileri hep eğilgen ol der.
insan hayattayken yumuşak ve eğilgendir, ölüm onu sertleştirir. bu sıcaklık, akıl ve ruhla alakalıdır.

3. tek vuruşla bir kavgayı kazanamazsın.
ya incinmeyi öğren yada özel koruma edin.
kazanmayı veya kaybetmeyi unut, gurur ve acıyı da unut. rakibin sana dokunursa vur. sana vurursa elini kır. o senin elini kırarsa hayatını al. kavgadan hasar almadan çıkamayacağını bil. herşeyini feda etmeye hazır ol, hayatını bile.

4. su gibi hareket et, ayna gibi don, yankı gibi cevap ver. paranın gerçekte bir değeri yoktur. para sadece bazı hedeflere ulaşmanı kolaylaştıracak bir araçtır. parayla ne yapabileceğini ve ne yapamayacağını çok iyi öğrenmen lazım. babam bana derdi ki: bu sene 10 dolar kazandıysan seneye bu 5 olabilir. hazırlıklı ol.

5. yarın ayağın takılmasın istiyorsan bugün gerçeği söyle. doğunun eğitimi başka, batının eğitimi başka şeylere yarar. bu parmağın bu işte daha iyi, diğerinin başka bir işte daha iyi olması gibi. bütün el hepsinden iyidir.

6. bilge bir insan aptal bir sorudan, aptal insanın bilge bir cevaptan aldığından daha çok şey öğrenir.

7. amerikalılar çam ağacı gibi, yerde sağlam durur, rüzgara boyun eğmez. ama rüzgar sert eserse kırılırlar. doğu insanı sazlık gibidir, rüzgarda eğilir ve sonrasında daha güçlü olarak dikenlir.

8. inanmazsınız ama seattle de bulunan washington üniversitesi felsefe bölümü mezunuyum.

9. tüm büyük öğretmenleri bir odaya toplayın ve onlar dünyadaki her şey hakkında anlaşır. aynı odayı öğrencilerle doldurun onlar dünyadaki her şey hakkında ancak tartışır.

10. ben 70 kiloyum ve rakibimi üç vuruşta yıkamazsam - bu sonum olur. ellerimi ve ayaklarımı okadar hızlı kullanıyorum ki kameranın vuruşlarımı çekebilmesi için yavaşlamak zorunda kalıyorum. yaptığımız ilk çekimlerde sadece insanlar yere tığılıyordu, onlara benim vurduğum görünmüyordu bile.

11. tahta ve tuğla kırmak - bebeler için yapılan bir eğlencedir. tuğla hiç bir şekilde sana karşılık veremez.

12. gücümü karnımdan alıyorum. orası - ağırlık merkezi ve enerji kaynağıdır.

13. şunu diyebiliriz: uzakdoğu sporlarının %99 beş para etmez. görüntü olarak çok güzel ama çalışmayan tekniklerden oluşuyor. 45 kiloluk bir kıza saldırılarında kızın vurabileceği 3 nokta vardır, göz, haya ve incik. ve hemen ardından geçerli tek seçenek - kaçmak.

14. hayatı seviyorsan, zamanını boşa harcama, çünkü zaman - hayatın hammaddesidir.

bu içeriğe henüz yorum yapılmamıştır.popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...