günün resmi - karina bulutsusunun gizemli dağı
 • 1
  canki 8 gün önce
  dostlar bu arada karina bulutsusu, samanyolunun en büyük ve parlak yildizlarindan
  1
  kun 8 gün önce
  bu tarz şeyler bana kafayi yedirtiyor nasıl olabilir aq
  1
  canki 8 gün önce ~ 8 gün önce
  bir merak ile başlıyor her şey. uygun ortam varsa her şey akıp gidiyor. hele uzay mevzusu öyle bir şey ki sonsuz bir altın madeni gibi kazdikca daha fazlasını alıyorsun. kazdikca küreğin gelişiyor tabi
  2
  kun 8 gün önce
  ızlemedigim evren cosmos coklu evren gerceklik ot bok belgeseli yok hepsi kafamda baska bir soru isareti yaratti inanmak istiyorum ama son zamanlarra yapamiyorum boslukta hissediyorum ve bu tarz fotograflar benim bu duygumu daha da percinliyor acaba bunlarin rastgele olamayacagina inanıp bir tanrıya iman mi etmem gerek yoksa amacsiz bir toz zerrecigi bile etmeyen hayatimin rastlantisallar zincirinden ibaret oldugunu kabul etmem mi gerek bilmiyorum ve bu durum benim kafami cok karıştırıyor gerçekten bu terazi bu agirligi çekmiyor umarim bir gün gercegi ogrenicez
  0
  lazcoder 8 gün önce
  bu koca evrende önemsiz toz taneleriyiz. başka bir şey değil.
  0
  ofsaytsizburak 7 gün önce
  bence semavi dinlerden de bu sonuç çıkıyor.
 • 1
  gaddarus 8 gün önce
  yav inanmayın hep photoshop bunlar
  1
  lazcoder 8 gün önce
  evet çeşitli fotoğraf düzenleme araçları ile ışık ve renklerle biraz oynama yapılıyor. ham görüntülerde bu şekilde göremeyiz :)
  1
  gaddarus 8 gün önce
  böyle bişe aslında yok birisi hayal gücünü yansıtmış ona bakıyoruz :)
  1
  lazcoder 8 gün önce ~ 8 gün önce
  beni hayal kırıklığına uğratıyorsun gad gad :( lütfen şaka yaptığını söyle bu konularda çok hassasım
  1
  gaddarus 7 gün önce
  en son gördüğüm kara delik fotosundan sonra nasaya inancım kalmadı laz laz
  1
  lazcoder 7 gün önce
  bir kara deliği fotoğraflamak çok zor sayın gad gad. hikayesini biliyorsun anlatmama gerek yok. ve dünyada sadece nasa bu tür fotoğraflar çekmiyor, bir sürü amatör astronom ve diğer ülkelerin uzay ajansları da çekiyor.

  aptal aptal sosyal medya hesaplarının yine kendileri gibi aptal aptal "sözde" esprilerini de dikkate alma lütfen. yakın zamanda hubble uzay teleskobunun yerini daha gelişmiş james webb teleskobu alacak. daha güzel resimler gelecek.
  1
  gaddarus 7 gün önce
  merakla bekliyoruz ama benim demek istediğim nasa güzel göz boyuyor. böyle şeyler merak ve heycan uyandırıyor o yüzden takipteyiz :)
  1
  lazcoder 7 gün önce
  nasa göz boyamak ve bol bol reklam yapmak zorunda çünkü nasa'nın bütçesinin azaltılmasını isteyenler var. nasa'da ilgiyi çekip bütçesini korumak ve arttırmak istiyor. nasa bütçesi 19 milyar dolar dile kolay. ama büyük görevler ve projeler için yetersiz kalıyor.
  0
  gaddarus 7 gün önce
  tam olarak tatmin edici işler yapmadığından kaynaklanıyor. bünyesinde çok iyi bilim adamları var fakat insanların beklentilerini karşılayamıyorlar bence o yüzden nasa'nın büyük bir adım atması lazım
  1
  lazcoder 7 gün önce
  yaptıkları görevler normal halk veya senatörler için değil, bilim adamları ve bilimsel araştırmalar için. parlamentoda nasa araştırmalarını gereksiz bulanlar var. bunu anlayamıyorlar. nasa'nın büyük adım atması için büyük bütçeye ihtiyacı var. mesela sls programı var, aya tekrar insan götürecek roketin adı. sürekli erteleniyor testleri olsun fırlatılma zamanı olsun. abd kesenin ağzını açmalı. savunma bütçesine 700 milyar dolar ayırmasını biliyorlar. nasa'nın veya diğer ajansların bütçeleri 3, 9, 19 milyar dolar gibi az bütçeye sahip oldukları sürece uzaya açılmamız daha da uzayacak.
  0
  gaddarus 7 gün önce
  işte nasa kendini kanıtlaması lazım çok masraflı işler veya kendine ek gelir oluşturacak bir şey yapması lazım
  0
  lazcoder 7 gün önce
  devlet kurumu olduğunu unutma :)
  0
  gaddarus 7 gün önce
  sıradan bir devlet kurumu değil işte :)
  0
  lazcoder 7 gün önce
  para kazanma odaklı kurum değil gad gad. öyle senin dediğin gibi olmuyor bir sürü bürokrasi var. nasa iss'e nakliye için özel şirketlere para ödüyor. nasa para kazanan veya kazanmak için kurulmuş bir kurum değil.
  1
  gaddarus 7 gün önce
  hay canı cehenneme banane ya hashahshah bizim uzay kurumumuz daha iyi :)
  1
  lazcoder 7 gün önce
  bizim uzay ajansı sadece seçim zamanlarında icraat edecek şekilde kuruldu, bence.
  1
  gaddarus 7 gün önce
  tabi 2023 seçime yakın türkiye'ye çarpmakta olan gök taşı türkiye uzay ajansı tarafından engellendi diye haberler çıkar ya da hedef 2027 aya gideceğiz olur
 • 1
  lazcoder 8 gün önce
  günün astronomi fotoğrafı desek daha doğru olacaktır. :)
  0
  canki 8 gün önce
  nasaya göre olunca boyle oluyor
  0
  lazcoder 8 gün önce
  nasa'da astronomy picture of day adı altında paylaşıyor.
 • 1
  speace 7 gün önce
  inanılmaz, gözlemleme şansı spectrescopy trigonomisi sonucu masallardan fırlamış gibi teoride enerji mutlak enerji yükü barındırır eğer eylemsizlik eşit mesafe formülü ile maksimize edilebilen ve mekanik tamiri yüksek risk ve maliyet barındırınca bizlere kalan masalı yaşamak
 • 1
  oxygen 7 gün önce
  thanosun ruh taşını aldığı yer değil mi burası?
 • 0
  bizanskurdu 7 gün önce
  yeterli ekipmanı verin tırmanırım ben buna
 • nasa

  Amerika Birleşik Devletleri'nin uzay programı çalışmalarından sorumlu olan NASA hakkında ki tüm paylaşımları bu bölüme yapabilirsiniz.

  1 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  canki

 • bu bölüm #bilim-teknoloji bölümünün alt bölümüdür.