7

herkese selam

uykum geldi ama hâlâ elimde test kitabı var :d
biraz ara verip 3 ay önce belirttiğim durumun şu anda hangi aşamada olduğunu belirtmek için uygulamayı indirip yazayım dedim. yanı sıra sayın; (pi: @darkier) uygulamayı indirirken en son güncellemenin 10haziran 2018 olduğunu gördüm eskiden hayata dair tag'ı 500+ üzeri haftalık bir entrye ulaşırken ne yazık ki +50 bile değil şu anda sizden ricam güzel ve kapsamlı bir güncelleme. mâlum yaz ayına geldik ve insanların canı sıkılıp uygulamalara yönelecekler.

herneyse beni durumuma dönecek olursak sınava sayılı günler kaldı. hayatımın en önemli aşaması olduğunu varsayarak katılıyorum bu sınava a hayatımıda temelli etkileyecek bir sınav olarak bakmıyorum. iki farklı yol vardı bu zamana kadar önümde ya askeriye ya da herhangi bir üniversite. herhangi bir üniversiteyi kazanabilcek nitelikte bir insanım. ama askeriye bambaşka bir yer olacağından tedirginim. askeriye için girdiğim msü sınavı sonuçları açıklandı ve kendimce iyi bir derece de yapmışım. yüksek ihtimalle 24 hazirandan sonra ankaraya mülakatlarada çağırılırım. yanı sıra spora da devam ediyorum :d. bu kadar az zaman kala insanın ister istemez aklına takılıyor. "erkenden acaba hayatımı mı bitiriyorum?" diye. askeriyenin kutsal bir meslek olduğunu düşünüyorum. ama şimdiki türkiyede artık şehit sayısı 10u geçmeden bile taş yerinden oynamıyor. eskiden bir şehite iki üç gün yas tutulurdu zaman ilerledikçe dört beş sehit için geçerli oldu bu zaman simdilerde ise bir şehit insanlarımız için hiçbir önem ifade etmemekte üstüne üstlük yergi ve kendilerince geçtikleri dalgalarla bu olayı kara mizah haline bile getiren var. yine de gidip kabul edilsemde edilmesemde şanlı tsk karargahının içinde o komutanlarla göz göze gelmek benim için dünyalara bedel. şu an kimi araba kimi zengin bir koca kimi de iyi bir meslek isterken ben içimde bir tanka dokunabilme hayaliyle yaşıyorum. bütün hazırlıklarım tamam. ailem yazın tatile çıktığında sanırım tek başıma gidip kaydolacağım eğer kabul edilirsem (yeni okuluma) :d bu meslek haricinde başka bir meslek düşünmedim. iyi bir metin yazarı olabilirim ama işsiz kalmakta istemiyorum :) desenize kim mezun olduktan ertesi günü iş buluyor.

şimdilik sınava az bir süre kala gelişmelerim bu yönde belki de beni bu şehre bağlayan bir insan çıkarsa (evlenmeyi düşünmeme fikrimi çürütecek) belki buralarda kalırım. ama bir insan içinde seveceğim bir mesleğin önüne taş koymak istemem. yaşım daha 18 öğreneceğim çok şey var. yolun daha 3/1'indeyim -umarım- bugünlük söyleceklerim bu kadar he sınav psikolojimi soracak olursanız. uyuyamıyorum yanı sıra yürürken bile aklıma edebiyattan yazarları tutunda hangi kelimenin nasıl yazılması gerektiğine dair bilgiler geçiyor. sınav bittikten sonra sağlam bir tokat yemem lazım. iyi geceler tercihler belli olduktan sonra görüşmek üzere. benim için dua edin :)
 • 0
  bizanskurdu 6 ay önce
  olur edelim
 • 0
  darkier 6 ay önce
  bir yıl geçmiş neredeyse (pi: @mortal), nerede bu güncelleme? :)

  insanın istediği mesleği yapması çok önemli bu yüzden ideallerine sıkı sıkı sarıl. mülakat sonucunu merakla bekliyor olacağım. ayrıca "evlenmeyi düşünmeme fikrimi çürütecek" gibi konulara hiç girme şimdilik. amacın doğrultusunda yürü, gerisi gelecektir.
  1
  mister_moron 6 ay önce
  işte beklediğim cevap :)
 • hayata dair

  Bu bölümde ibretlik hikayeler ve komik paylaşımları bulabilirsiniz..

  1887 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  gaddarus
  hellomyfriend
  darkier
  polinezyali
  caytiryakisi
  plumerion

 • bu bölüm #karışık bölümünün alt bölümüdür.

 • bölüm kuralları

  • bölümü takip etmeyi unutmayınız..!
  • konu dışında paylaşım yapmak yasaktır..
  • reklam amaçlı paylaşım yapmak yasaktır..
  • bölüm ile alakasız paylaşım yapmayınız..
  • başlıklarınızı her zaman ilgili bölüme açınız..
  • +18 başlıkları +18 içeriği işaretleyerek paylaşınız..
  • kurallara ısrarla uymayıp tekrar eden yazarlar bölümden engellenecektir..
  • başlıklarda ve yorumlarda herhangi bir kişinin ailesine hakaret,küfür ve rencide edici içerikler kesinlikle yasaktır..
  • şahsınıza yapılan küfür-hakaret  gibi içerikleri puiv moderatörlerine bildiriniz..