• 0
  oxygen 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  şahsen ben tam olarak olayı anlamamıştım. çok çok yeni ve klinik çalışmalar tamamlanmamış henüz. insanların duygularıyla oynanabiliyor malesef basının yaptığı abartma nedeniyle. sağlık çok önemli bir şeydir. bununla ilgili olarak bunu okuyabilrsiniz. eğer gerçekten faydalı olacaksa bir an önce kullanıma geçmeli, ama zararlı olacaksa bunun sonuçları iyi belirlenmelidir.

  özellikle kanser hastalarının tamamında kullanılamayıp evre ıv dediğimiz terminal dönemde (ölüm öncesi) kullanılabiliyor ve 4-6 aya kadar hatta 1-2 yıla kadar yaşam beklentisini uzattığı gözlenmiş. evre ı - ıı ve ııı'de kullanılması mümkün değildir.

  ayrıca kemoterapiden fayda görmüş olması gerektiği söylenmiş. kanserde temel ölüm sebebinin solunum yetmezliği, kalp krizi veya beyin kanaması nedeniyle olduğunu da belirtmek isterim. ilacı almak kesin olarak yaşamı uzatmayacaktır. sadece kronik hale getirecektir. ne ağrıları azaltır ne de tam olarak tedavi eder. sadece yaşam süresini uzatmaya yönelik ilaçtır.

  lütfen haber yaparken bundan medet uman insanları düşünün!
 • 0
  yusufir 1 yıl önce
  -1
  zenith 1 yıl önce
  ücretsiz olması diyoruz bu ne diyor ne yiyip içiyorsun merak ediyorum
 • 1
  sadurra 1 yıl önce
  bunu eleştirince cahil ve tuhaf oluyorsun. sırf sosyalist eleştirmek isteyen tip falan oluyorsun. bu açıklamayı yapanların hepsi cahil tuhaf ve sosyalizm düşmanı kanka, ayık ol, kapitalizmin oyununa gelme.
  0
  oxygen 1 yıl önce
  kardeşim şimdi bunun sosyalizm ile kapitalizm ile ilgisini kurmadan bahsettiğimiz şeyler çok başka.

  şimdi bu haber çıkınca bütün kanser hastaları hastanelere akın etti doktorlara herkes sorular sormaya başladı. çevremizde görüyoruz. ayrıca bilimsel olarak basamaklara uyulmadan harici bir şey yapılmış. bu sürekli olarak da yapılan bir şey zaten. örn: kuş gribi gibi salgın hastalıkların aşısının hemen ortaya çıkmaması. sıkıntı orada. olay sosyalizm faşizm vs. değil yanlış anlaşılmasın lütfen. kanser hastalarının umutları boşa çıkmasın, o umutlanan insanlar üzülmesin. o güzel insanların hayalleri çökmesin. tek isteğimiz bu..
  0
  sadurra 1 yıl önce
  kesinlikle katılıyorum. gönderimi hatırlıyorsan benim de eleştirdiğim durumlardan birisi de buydu. ben sadece yapılan reklama getirilen bir eleştiriye hakaretlerle tepki verilmesine şaşırmıştım. elbette ki bilimsel bir şeye bu kadar ideoloji yüklenmesi mantıksız. yorumum gönderme içeriyor. konuya parazit bir gönderme yaptığımı düşünüyorsan yorumu silebilirim.
  0
  oxygen 1 yıl önce
  yok yok sıkıntı yok :)

  beni kim eksiliyor onu anlamıyorum sadece :d


 • haberler

  haberlerin paylaşıldığı bölüm.

  87 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  sadurra

  canki
 • yapılabiliteler:


  - haber linkleri paylaşılabilir.

  - haber videoları, fotoğrafları paylaşılabilir.

  - haber yazıları paylaşılabilir.

  - yazarlar video ve fotoğraf destekli olarak kendi haberlerini paylaşabilirler.

  paylaşım yapılırken dikkat edilmesi gerekenler:

  - tarih vermekten çekinmeyin.

  - abartıya kaçmayan, açıklayıcı başlıklar kullanın. 

  - link paylaşımına ''yorum'' eklemek istediğinizde başlığa önce haberin ne olduğunu yazıp eğer yorumunuz kısaysa yorumunuzu parantez içerisinde belirtmeniz çok çok rica olunur. 

  örnek: kızılay avm'de şüpheli paket panik yarattı (nereye gidiyor lan bu ülke?) 

  yani başlığa ''ülke nereye gidiyor beyler?'' şeklinde sadece yorumunuzu yazmayın. gireceğimiz link'in ne olduğunu bilelim biz. 

  - ''ya kardeşim ben bir haber okudum, valla içim çok dolu, ben şuraya sayfalarca yardırmak istiyorum'' diyorsanız haberi ''yazı'' formatında paylaşın ve lütfen başlığınız haberin ''ne olduğunu'' söylesin. yazıda ise önce kaynağı belirtip ardından yorumunuza geçin.

  örnek:

  başlık: ''kızılay avm'de şüpheli paket panik yarattı''

  yazının ilk cümlesi: (kaynak) abuksabukhaber.com/haberler/ankara/avm/bomba

  yazının devamı: ya ben bu ülkeyi anlayamıyorum kardeşim...

  bunu neden istiyorum? çünkü bu bölüme giren kişinin ilk amacı ''haber'' okumak. o yüzden önce haberi okuyup sonra sizin yorumunuzu görmeli.


  - link'i paylaşıp içeriği ekledikten sonra sanki içeriği ekleyen siz değilmişsiniz gibi paylaşıma girip yorum yapmak da bir seçeneğiniz, siz bilirsiniz.


  uyarı: bölümle alakasız ve reklam kokan içerikler silinecektir. 
popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...