0
türk milliyetçiliği - ülkücülük
türkiyede türkçülüğün artış içinde oldugu bir gerçek ancak bu gelişim hızı oldukca düşük siz değerli puvoların bu konuda ki görüşleri nelerdir ?

ayrıca ülkücülük (türkeşçilik) neden halk tarafından kötü biliniyor aileler cocuklarını neden ülkü ocağına gönderme taraftarı değiller? toplumda ülkücü = mafya gibi haksız bir düşünce var bunun sebebleri nelerdir puvolar beyin fırtınası yapalım istiyorum
 • 0
  hellomyfriend 1 yıl önce
  dostum sorsan herkes ülkücü amk, kenarda tırrek sitting yapan heriflere koşa koşa 50 kuruş veriyorlar.
  0
  kevinyost 1 yıl önce
  "kenarda tırrek sitting yapan heriflere koşa koşa 50 kuruş veriyorlar." bu bölümü anlayamadım hocam biraz açarmıısn
  0
  hellomyfriend 1 yıl önce
  facede "türk üstün ırktır" "allah tanrıyı korusun" "tengri biz menemen, shit pardon menen" diye takılan gençler halk dilinde "semt oturuşu" yapan insanlara koşa koşa gidip 50 kuruş veriyorlar. ama sözde ülkücüler yani eğer birisi buraya "çok hızlı yayılıyor ülkücülük" yazarsa o yayılan ülkücülüğün sadece moda olarak gören gençler tarafından yayıldığını anlatmak için yazdım.

  not, türküm, tengri biz menen gibi şeyler ile dalga geçmedim, ülkücüler-milliyetçiler bu ülkenin bel kemiğidir.
  0
  kevinyost 1 yıl önce
  onlar ocağa bedava çay için gelen serseriler puvo bizde dertliyiz bu konuda okumuyorlar bilmiyorlar bu solcular en azından cocuklara kültürel açıdan birşey katıyorlar kitap veriyoruz bir tanesi okumuyor
  0
  yepyeni 1 yıl önce
  işte denizlerin peşinden giden gençlik ile çatlıların pekerlerin peşinden giden gençlik farkı. sokaklarda itlik yapmayı ülkücülük sanıyorlar.
  0
  kevinyost 1 yıl önce
  hiç alakası yok o saydigin adamlarin hepsi onurlu gururlu adamlar vatan icin kursun atan da yiyen de onurludur bende liseden itibaren ulku ocaklarinda bulundum hala da bulunuyorum bize ziya gökalpi omeri turkesi okutan abilerimiz vardi onlar azaldi bu yuzden gencler de bilgi azligi var ancak giderecegiz denizin izinden gideceklerine dağlarda cobanlik yapsinlar daha iyi ayrica
 • 0
  yepyeni 1 yıl önce
  sedat peker, abdullah çatlı, çakıcı, oflu, şahin...
  bu isimlerin ülkücü, milliyetçi olduğu ülkede tabi ki düzgün düşünen biri bu işlerden uzak kalmak ister.

  bunların ülkeye, ülke insanına ne gibi faydası olabilir ?
  bunların peşinden gidenlerin ülkeye nasıl faydası olabilir ?
  0
  kevinyost 1 yıl önce
  türkiyede kürt mafyası ekmek yiyeceğine türkler yesin?
  0
  yepyeni 1 yıl önce
  türk milliyetçisi ve dindar olunca her pisliği yapabilir yani ?

  şunu diyebilirdin. insanlar bu şerefsizlerin peşinden gideceğine ülkeye katkı veren alın teri ile parasını kazanan türkçü milliyetçilerin peşinden koşsun.
  0
  kevinyost 1 yıl önce
  gonul ister ki bu tarz haraketler olmasin ama oluyor olmusken kürtler yapmasin diyorum ben baska yerlere cekme
 • 0
  sewo 1 yıl önce
  ülkücülük türkçülükten gelir.
  nedeni demirel-ecevit dönemine dayanıyor. sağ sol kavgalarında çok can alınmış, çok can verilmiştir. bunlar sonucu halk bundan muzdariptir. eskisi gibi olmasında korkmaktadır. bence haklı bir neden ülkü ocakları güçlenirse sonuç olarak sol destekli örgütlerde güçlenme çabasına girer merkezi gücün kimse farkı bir görüşe geçmesini istemez bu da çatışma anlamına geliyor.

  bir örnek vereyim: ülkücülüğün en güçlü olduğu zamanlar kenan evren darbesi öncesi bu yüzden haklı bir korku diye düşünüyorum.
  ülkü ocakları yanlış çalışmaktadır. bilinçlendirme çalışmaları yerine, gelen geçleri bakın sizi korumaktayız desteğini vermesi büyük bir yanlış. bende eskisi gibi büyümesi taraftarı değilim ne güzel tüm sağ ve sol örgütler dayanaklar bitirildi. neden eskisi gibi olalım ayrışmak bana hep saçma geliyor birleşelim.

  türk halkı: türkiye cumhuriyeti kuran halka denir. buranın aşını ekmeğini yiyen vatani görevini,vergisini veren herkesin türk olduğunu savunuyorum.
  0
  kevinyost 1 yıl önce
  puvo bu milliyetci gençlerin buyuyup cogalmasinin ne zararı var o kenan evren denen orrospu cocugu yuzunden ulkuculer ve solcular birbirini kirdi benim bir cok komunist arkadasim var onlar benimle dalga geçer lumpen libos derler bende onlar devrimi bi yapamadiniz falan der gulusuruz ben kendi adima konusuyorum komunist olsun sosyalist olsun hepimiz biriz birbirimizi oldurmeyiz ancak provokatörlerin esiri olduk zamaninda ha komunizimi sosyalizmi tgbyi vs. cok zararli orgutlenmeler sayiyorum yanlış anlasilma olmasin ben diyorum ki solcu da olsa onunla konusarak tartisarak onu dogru yola sokmak gerekir darp ile vs. degil ha cogu ülküdasim benim kadar hosgorulu degil bunu da biliyorum belki de cok karmasii bi aile yapisindan geldigim icin baba amca eski mhpli zaten bizim isimlerden belli orkun eralp gökalp hepsi turkcu isimler simdi akpye döndüler gerci halanin biri koyu muhafazakar diger hala koyu ulusalci (chp) dayilar ulkucu corlu ulku ocaklari baskanligi yapti bizde bu arada hepsinden birşeyler kaptik :d
  0
  sewo 1 yıl önce
  bak zararlı örgüt görüyorsun, onlarda sizi zararlı örgüt görüyorum malesef 2 3 gün konuşarak tartışırsın ama bir gün yakın bir arkadaşını döverlerse veya yakın bir arkadaşın onlardan birini döverse olay büyür. en son şiddet artmaya başlar arttıkça devam eder en sonunda kan çıkar. kimden çıkarsa çıksın bu sefer diğeri kan çıkarır.
  kenan evren'le ne alakası var. darbe devleti 10 yıl geri götürür ancak yaşın yetmiyor belki lakin büyüklerine (40-70)sorabilirsin takside orda burda herkes darbe istiyordu.
  kenan evren çocuğum ölmeden darbe yapsın, çocuğum ölürse 2 elim yakasındadır sözü çok banel ve her yerde duyulur oldu.
  kenan evren ise bir gün soldan bir gün sağdan vurarak iki tarafın liderlerini öldürdü.

  o yüzden şimdi dalga geçtiğin konular o zaman öyle olmuyor. arkadaşın sana ibne derse şakasına gülersin. ama oğlum seni erkekle sevişirken gördüm derse iş ciddiye bindiği için saldırırsın.
  anlıyorum biz yeni jenerasyonuz öyle aptalca şeyler için birbirimize girmeyiz diyorsun ama abd tamam kabul edelim bizden daha gelişmiş bir ülke peki zenciler beyazlar neyi paylaşamıyor. ayrışma böyle bir şeydir.
  0
  kevinyost 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  kenan evrenle ne alakasi va demissin bu gençlere bu silahlar dedelerinden miras kalmadi ya yani sen darbe oncesi olaylarin spontane gerceklestigini darbeye zemin hazirlanmadigini mi söylüyorsun

  ama geri kalan soylemlerinde haklisin
  0
  yondaimehokagesama 1 yıl önce
  dediklerinde haklısın.kendi gözlemimi söyleyeyim.lisede gitmiştim en son bekliyorum ki böyle bize milliyetçilik ülkücülük hakkında sunumlar nebiliyim şu kitabı okuyun gelin sohbet vs yapalım ya da şöyle tartışalım vs birşeyler olur.aga yok bir gittik lisede ne kadar it kopuk var toplanmış.sigaradan duman altı olmuş zaten.tek dert ise şu kız kavgası olursa arkamda kaç kişi toplarım.hani bir kişi iki kişi olur anlarsın.bütün teşkilat denilen ekip böyle.gidiyorlar birde neymiş sırayla ocağı temizleyeceklermiş temizlemeyenlere dayak falaka vs.lan böyle iş mi olur böyle ülkücülük mü olur? adamlar biz gidiyoruz 12. sınıfız bak hiç unutmuyorum bu kısmı neymiş bir tane bebenin babası ocağa büyük yardım mı ne yapmış onun oğlunu da getirip başkan diye koymuşlar.oğlanı görsen böyle zayıf çantayı ilkokul veletleri gibi iki kolun askısından tutarak yürüyor ve bizim dönemde çam yarması gibi adamlar var ben ozamanlar 1.75 falanım hani 1.80 adamlar var oğlana zoraki reis demek zorundalar gelince ayağa kalkmak zorundalar vs vs.böyleyken lanet olsun size de ocağınıza da dedim.bu adamlar güya ülkücü aq ayda 2 kez polis dağıtıyor esnaf huzursuz oluyordu bunlardan 3 5 tanesi toplanınca.e şimdi bu adamlar sistemi ünide de devam ettirecek çok mu farklı olacak?zaten bu işin reklamını yapanlar ülkücü falan değil.bir el hareketiyle ülkücü olunmuyor.bir ömür gerek..
  0
  sewo 1 yıl önce
  dostum bu akımları biraz araştır. bak nerden çıktığını anlicaksın. rusya neden sovyetler dağıldı. tek nedeni görüş ayrılıkları bizim gibi ülkelerde ayrılmalar yaratarak bölünme sağlanır.
  ülkücü: türkler hep birlikye birleşip ülkemizi geliştirelim.
  sol : ciftçi çalışan hakkı verilmeli.tabandan gelişip büyürüz.

  eee niye çatıştılar ülke geliştirmek hedef değil mi?

  bunlar bölücülüğü tetikler bırakın bunları amaç ve hedef vatansa gerisi teferrüat iyi bir şekilde mesleğinizi elinize alın, vatana millete iyi evlat vergisi veren bir yurttaş olur. en önemlisi namussuzlar kadar namuslu olun kafiidir.
  0
  yondaimehokagesama 1 yıl önce
  bana niye yazdın ki😂
 • 0
  ibrahimisbilir 1 yıl önce
  ocağa çıkmak diye bi terim vardır. "ben ilk ocağa çıktığımda..." diye başlayıp sonsuza kadar gidecek sandığım çok hikaye dinledim. ülkücüler herşeyi sahiplenirler mesela eşref diye bir abimiz olsun. eşref abi ülkücüyse ilk olarak kendi sokağını egemenliği altına alır sonra mahalle sonra mahellesinin çevresi böyle büyüyerek gider sahiplenme hissi.

  eşref abi sokağındaki kıza baktırmaz laf attırmaz. mahallesine hırsız sokmaz. büyüklerine karşı saygılıdır eşref abi. buda 60lı yıllarda son bulan kabadayı kültürümüzün değişmiş halidir.

  her ülkücü böyle mi tabi değil. eşref abi iradesiz biri olduğunu varsayalım. gücü arttı mahallede adı geçer sayılır biri oldu. etrafına yeni yetmeler toplandı. eğer bu güç karşısında iradesi güçsüz kalırsa mafyacılık oynamaya başlar. eşref abi olur sana eşref baba.

  bu eşref babalar ülkücüleri mafya gibi akıllara kazıtmışlardı. kimse eşref abileri görmez eşref babalar varken.
  0
  kevinyost 1 yıl önce
  benim dayim oguz korukirin adamiydi bir ömrünü ona verdi beni ulku ocagina ilk goturende odur sagolsun beni cok saglam abiler ile tanistirdi ancak gecen sene birini vurdu iceri girdi bu islerin bu davanin birde böyle yuzu var haklisin


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...